Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

 

Sākusies labdarības kampaņa – palīdzi bērniem kara plosītajos reģionos saņemt veselības aprūpi.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopā ar Starptautisko Sarkanā Krusta komiteju (SSKK) uzsāk jaunu labdarības kampaņu “Esi līdzās”, lai palīdzētu bērniem bruņotu konfliktu plosītajos reģionos nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumus un nepieciešamos medikamentus.

SSKK kopā ar Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām konstatējusi, ka visa pasaulē 1 no 10 bērniem skar bruņotie konflikti. Viņi bieži ir spiest steigā pamest savas mājas, viņi tiek šķirti no citiem ģimenes locekļiem, kā arī piedzīvo dzīvībai un veselībai bīstamas traumas.

Saņemtie līdzcilvēku ziedojumi palīdzēs Sarkanajam Krustam atvieglot ciešanas, nodrošinot būtiskus veselības aprūpes pakalpojumus bērniem, kuriem tā nepieciešama. Šie līdzekļi tiks novirzīti neatliekamajai pirmajai palīdzībai un transportam, stacionārajai aprūpei, tostarp kara ķirurģijai un fiziskajai rehabilitācijai, primārajai veselības aprūpei un dzemdību pakalpojumiem.

Lai uzsvērtu Sarkanā Krusta nozīmīgo darbu, kas glābj dzīvības, kampaņas ietvaros dalāmies ar aizkustinošiem un spēcīgiem stāstiem par bērniem no konflikta zonām visā pasaulē, tostarp Ukrainas, Jemenas un Nigērijas.

Kira trīs nedēļas kopā ar ģimeni dzīvoja savas mājas pagrabā, lai izvairītos no kaujām Ukrainā. Līdztekus pārtikai, pajumtei, ūdenim un medicīniskajai aprūpei Sarkanais Krusts sniedza Kirai un viņas ģimenei konsultācijas par gūtajām traumām, lai palīdzētu ģimenei atgūties. “Sarkanais Krusts Ukrainā sniedza psiholoģisku atbalstu, jo apzināmies, ka ne visas rētas ir redzamas,” sacīja Banu, Sarkanā Krusta veselības aizsardzības delegāts, kurš strādā Ukrainā.

5 gadus jaunā Aiša nesen kopā ar ģimeni bija pārcēlusies uz jaunu māju. Viņas māte Khadija baroja bērnu ar krūti, kad dzirdēja no virtuves atskanam sprādzienu. Viņa skrēja iekšā, lai atrastu Aišu. Aiša sprādzienā izdzīvoja, taču viņu smagi ievainoja sprādzienbīstamās ierīces, kas bija paslēptas virtuvē. Ar acu un ķermeņa traumām, Aiša steidzami tika nogādāta Maiduguri Valsts specializētajā slimnīcā, kur Sarkanā Krusta brīvprātīgie sniedza kritisku ķirurģisku atbalstu. Aišu smagi savainoja šrapnelis (artilērijas šāviņš). Tam nonākot acīs, steidzami bija nepieciešama operācija, pretējā gadījumā Aiša varēja zaudēt redzi un, smagākajā gadījumā, nomirt. Aišas medmāsa uzsvēra “Sievietes un bērni ir vismazāk aizsargātie kara zonās.

Ala bija tikai 4 gadus veca, kad viņa Jemenā zaudēja kāju no raķetes šāviņa. Sarkanā Krusta medicīnas darbinieki spēja viņai uzstādīt jaunu kāju un veikt fizioterapiju Sarkanā Krusta atbalstītajā fiziskās rehabilitācijas iestādē Tezē. Tahini, Alas fizioterapeite, sacīja: “Kara dēļ mēs redzam daudzus gadījumus, no kuriem lielākā daļa ir bērni ar amputētām ekstremitātēm.

Alas, Aišas un Kiras stāsti parāda, ko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustība dara, lai palīdzētu bērniem, kas nonākuši karā un vardarbībā. Katrs stāsts ir par daudzajiem tūkstošiem bērnu, kuri iegūst būtiskus veselības uzlabojumus veselības aprūpes pakalpojumiem konfliktu zonās, ko nodrošina Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālās biedrības un Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja.

Atbalstīt kampaņu var ikviens, ziedojot ar zvanu uz ziedojuma numuru vai bankas pārskaitījumu.

  • Ziedojuma tālrunis 90006880 (maksa par vienu zvanu: EUR 1.42),
  • Bankas pārskaitījums ar norādi ESI LĪDZĀS:

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”

Šarlotes 1D, Rīga, LV-1001

Reģ.Nr. 40008002279

A/S Swedbank

Bankas kods: HABALV22

Konta numurs: LV28HABA0140J04577004

Kopā varam palīdzēt!