Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Starptautiskā kampaņa #ClimateChangedMe: klimata krīze ir tepat, un mums jārīkojas tagad

04.oktobrī 2021 Kampaņas

Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness (SKSP) nacionālo biedrību federācija (SKSPF) 4. oktobrī atklājusi inovatīvu kampaņu, lai pievērstu pasaules sabiedrības un valstu vadību uzmanību klimata pārmaiņu spēcīgajai ietekmei uz cilvēku ikdienu un viņu dzīvēm visā pasaulē. Kampaņas norise plānota saskaņā ar 2021. gada Apvienoto Nāciju klimata pārmaiņu konferenci jeb COP26.

Kampaņas #ClimateChangedMe, kas tulkojumā nozīmē “Klimats mainīja mani”, klimata pārmaiņas tiek pozicionētas kā “galvenās dzīvju izmainītājas”.

Atklājot kampaņu, federācija ir piesaistījusi vairāk nekā 100 SKSP kustības biedrus, brīvprātīgos un aktīvistus, ieskaitot Grētu Tunbergu (Greta Thunberg). Iesaistījusies arī Jauniešu klimata aizstāvju kustība Fridays For Future. Ar īsu video palīdzību tiks atklāti cilvēku stāsti un tas, kā klimata krīze jau šobrīd ir ietekmējusi viņu dzīves: video vēstījuma galvenā doma būs “Klimats mani mainīja. Vai mans stāsts mainīs Tevi?”. Stāsti tiks apkopoti e-grāmatā.

Runājot par #ClimateChangedMe kampaņu, Grēta Tunberga uzsver:

“Klimata krīze nav nezināma problēma, kuru mēs varam atlikt. Tā ir aktuāla tagad un jau ir katastrofāli ietekmējusi cilvēku dzīvi. Katrā pasaules reģionā cilvēki izjūt klimata pārmaiņu ietekmi, bet visvairāk skartajos reģionos dzīvojošie cieš nesamērīgi daudz, lai gan viņi šo krīzi ir veicinājuši vismazāk. Mēs vēlamies, lai šī kampaņa veicinātu izpratni un iedvesmotu cilvēkus iesaistīties un runāt ar savu valstu līderiem.”

Līdz ar COVID-19 pandēmijas iestāšanos visā pasaulē, valstu neizsīkstošo cīņu pret vīrusa izplatību un iedzīvotāju veselības aizsargāšanu, klimata krīzes tēmas aktualitāte globālājā dienaskārtībā ir mazinājusies. Tomēr kopš pandēmijas sākuma ekstremāli laikapstākļi ir ietekmējuši vairāk nekā 139 miljonu cilvēku dzīvi, bojā gājuši vairāk nekā 17 000 cilvēku. Globālie ieguldījumi COVID-19 izraisīto seku mazinšānā pierāda, ka valstu valdības spēj rīkoties izlēmīgi un pat radikāli, kad notiek saskaršanās ar globāliem draudiem. Tieši šāda enerģija un rīcība klimatu pārmaiņu jomā ir vajadzīga.

SKSP nacionālo biedrību federācijas prezidents Frančesko Rokka sacījis šādi:

“Klimata pārmaiņas jau ietekmē mūsu dzīvi, un tās tikai pasliktināsies. Nevienu pasaules reģionu nav saudzējis ārkārtēju laikapstākļu postošais efekts. Pirms COP26 mēs aicinām pasaules līderus uzņemties konkrētas saistības: ne tikai līdz 2050. gadam samazinot siltumnīcas efektu un gāzes emisijas, sasniedzot Parīzes nolīgumā noteiktos mērķus, bet arī risināt klimata pārmaiņu pastāvošās un nenovēršamās humānās sekas, ieguldot sabiedrības izglītošanā, pielāgošanās un prognozēšanas spēju veicināšanā un sabiedriskajā līdzdalībā. Katru dienu mēs esam liecinieki cilvēku radīto klimata pārmaiņu ietekmei. Klimata krīze ir klāt, un mums jārīkojas tūlīt. ”

Līdz 2050. gadam 200 miljoniem cilvēku katru gadu varētu būt nepieciešama humānā palīdzība, piedzīvojot ar klimatu saistītas katastrofas un klimata pārmaiņu sociālekonomisko ietekmi.

Ēriks Njuguna no Fridays For Future teica:

“Viss sašaurinās līdz vienam bērnam, un šis bērns ir kāda brālis, labākais draugs vai brālēns. Kustība Fridays for Future pievienojusies kampaņai #ClimateChangedMe, lai skaitļus un datus humanizētu, parādot, ka aiz statistikas vienmēr stāv īsti cilvēki. ”

Kampaņa #ClimateChangedMe arī izgaismos Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness brīvprātīgo lomu visā pasaulē, sagatavojot kopienas, lai novērstu un pielāgotos klimata riskiem.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.