Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu 2021. gada aprīlī saņēmuši 80 patvēruma meklētāji, personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu

Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2021. gada aprīlī saņēma 80 klienti, no tiem 17 sievietes, 44 vīrieši un 19 bērni. Vienpadsmit klienti dzīvoja ārpus Patvēruma meklētāju centra (PMC) Muceniekos.

Īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 2 sociālie darbinieki un 8 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu.

Aprīļa mēnesī ar COVID-19 vīrusu saslima vairāk kā puse PMC iemītnieku. PMC tika slēgts, līdz ar to LSK sociālie darbinieki un sociālie mentorie saskārās ar izaicinājumu reaģēt nestandarta situācijā, pārorientējoties uz pilnībā attālinātu darbu.

Sociālie darbinieki karantīnas laikā turpināja katra patvēruma meklētāja, kā arī statusu saņēmušo personu sociālā gadījuma vadību, papildus pievēršot uzmanību klientu psihoemocionālajai stabilitātei krīzes apstākļos un sniedzot nepieciešamo atbalstu. Tāpat klientiem tika skaidrota ieviesto epidemioloģisko ierobežojumu nepieciešamība, tādējādi mazinot satraukumu un trauksmi, kas klientiem rodas, ilgstoši atrodoties izolētos apstākļos, slēgtās PMC telpās.
Sociālie mentori turpināja sniegt atbalstu, regulāri sazinoties ar klientiem par viņu stāvokli, kā arī, sadarbībā ar dažādām valsts iestādēm (tiesas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Cilvēktiesību centrs u.c.), turpināja palīdzēt ar nepieciešamo dokumentu kārtošanu. Klientu situācijas nenoliedzami ir kļuvušas sarežģītākas karantīnas ierobežojumu un saslimstības dēļ.

Reaģējot uz klientu vajadzībām, pirmajās ārkārtas situācijas dienās, sadarbībā ar organizāciju “Gribu palīdzēt bēgļiem” (GPB), tika sniegts atbalsts klientu veselības stiprināšanai. GPB sagādāja svaigus augļus, musli batoņinus bērniem un C vitamīnu, savukārt LSK tos sapakoja un nogādāja karantīnā esošajiem klientiem. Tāpat tika palīdzēts trīs cilvēku ģimenei un sievietei, kas bija saņēmuši bēgļa statusu, bet vēl uzturējās PMC, finansiālu pabalstu vēl nebija saņēmuši. Arī viņiem tika sagādāta pārtika un veselīgs uzturs, tostarp vitamīni.
Aprīļa mēnesī LSK cieši sadarbojās ar Cilvēktiesību centru, LR Tiesībsargu, PMLP un citām institūcijām, lai palīdzētu saviem klientiem dažādu jautājumu risināšanā saistībā ar COVID-19 karantīnas izraisīto situāciju.

Tāpat neapstājās bērnu mācības skolās. LSK projekta “Droši būt, droši mācīties” ietvaros bērniem attālināti tika sniegts pedagoģisks atbalsts mācību procesā. Turklāt, LSK sociālais darbinieks skolēniem  nogādāja uz PMC skolas sagatavotās ēdienu pakas.
Aprīlī PMLP bēgļa statusu piešķīra 3 Ķīnas pilsoņiem, savukārt atteikumu par statusa saņemšanu saņēma 2 klienti no Krievijas un 1 no Ukrainas. Negatīvs Administratīvais tiesas lēmums par statusa piešķiršanu aprīlī bija klientiem no Tadžikistānas un Krievijas. Uz 30.04.2021. Administratīvo tiesu pēc PMLP pārsūdzētā lēmuma gaida 11 klienti.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

 

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 29249232

E-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

 

Tev varētu arī interēsēt:

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā.