Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

SK ES birojs publicējis pārskatu “Sarkanā trauksme. Sarkanā Krusta nacionālo biedrību katastrofu risku pārvaldība Eiropā”

11.decembrī 2020 Uncategorized

Eiropa pēdējo gadu desmitu laikā piedzīvo klimata pārmaiņu radītās sekas, kā piemēram, karstumu, ārkārtējas lietusgāzes, sausumu, mežu ugunsgrēkus un citus. Katrs notikums sniedz ieskatu un izpratni par to, kā šie riski attīstās un pieaug.  Piemēram, rekordlielie karstuma viļņi, kas bija vieni no pasaules visnāvējošākajām katastrofām, parāda ne tikai to, kā mainās klimats, bet arī to, ka sabiedrība joprojām nav gatava tikt galā ar pieaugošajiem ārkārtējiem laika apstākļiem.

Sarkanā Krusta Eiropas Savienības birojs izstrādājis pārskatu “Sarkanā trauksme. Sarkanā Krusta nacionālo biedrību katastrofu risku pārvaldība Eiropā”. Tajā ietverta vispārēja informācija par sagatavotību ārkārtējās situācijās un tās plānošanas procesiem. Pārskata sadaļā “Ceļā uz gudru sagatavotības plānošanu Baltijas jūras reģionā” lasāms gan par vispārējo sagatavotības plānošanas procesu Baltijas jūras reģionā, gan arī to, kā COVID-19 pandēmija pierādījusi to, ka katastrofu sagatavotības plānošanas procesi ir jāpārskata, īpaši ņemot vērā pārrobežu un starpnozaru apdraudējumus. Vairāk par LSK un citu reģionu SK nacionālo biedrību pieredzi aicinām lasīt pārskatā, sākot no 31. līdz 33. lapaspusei. Pārskats angļu valodā pieejams ŠEIT!

Kopš 2019. gada janvāra LSK īsteno starptautisku projektu “BALTPREP – sagatavotības un reaģēšanas spēju palielināšana ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā”, kura vispārējais mērķis ir uzlabot un optimizēt Sarkanā Krusta un civilās aizsardzības iestāžu kvalitāti un savstarpējo sadarbību reģionālās reaģēšanas spēju jomā smagu avāriju un nopietnu katastrofu gadījumā.

Projekts tiek īstenots Somijā, Dānijā, Vācijā, Polijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

Tev varētu arī interēsēt:

Projekts “Darba spars Rēzeknē 2021” rit pilnā sparā

22.aprīlī 2021 Komitejas
Aprīļa mēnesī aktīvi norit LSK Latgales komitejas īstenotās aktivitātes.

LSK no Slovākijas karavīriem saņem ziedojumu 1200 pārtikas paku apmērā

22.aprīlī 2021 Sociālais atbalsts
21. aprīlī Slovākijas armijas pārstāvji, kuri Latvijā dienē NATO ietvaros, LSK ziedoja  1200 pārtikas pakas.

Vēl vari paspēt! Aicinām palīdzēt iepriecināt trūcīgo cilvēku mājas mīluļus

21.aprīlī 2021 Uncategorized
Vēl tikai 8 dienas! Līdz 28. aprīlim ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja doties uzjebkuru Maxima veikalu un palīdzēt iepriecināt četrkājainos draugus.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām palīdzības sniedzēju loks paplašinās

21.aprīlī 2021 Sociālais atbalsts
Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros Sabiedrības integrācijas fonds ir noslēdzis līgumus ar 27 partnerorganizācijām.

LSK brīvprātīgie jaunieši mācās pirmo palīdzību

19.aprīlī 2021 Uncategorized
Veiksmīgi sākušās LSK pirmās palīdzības brīvprātīgo vienaudžu izglītotāju mācības.

Jaunieši aktīvi pavadījuši Veselības nedēļu

19.aprīlī 2021 Jaunieši
No 7. līdz 14. aprīlim tika publicētas dažādas aktivitātes LSK Jaunatnes sociālajos tīklos.