Sociālās aprūpes centrs “Derpele”

Sociālās aprūpes centrs „Derpele” darbojas Bauskas novada Elektriķos, Īslīcē un Bauskā. Centrā sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumus sniedz sociālais darbinieks, sociālie rehabilitētāji, sociālais aprūpētājs, aprūpētāji. Tāpat, centrā pieejami friziera un medmāsas pakalpojumi. Nepieciešamības gadījumā, tiek piesaistīti arī podologi, psihiatri, psihologi un citi speciālisti.
Centrā klienti nodrošināti ar:
- dzīvojamo platību, kas aprīkotas ar sadzīvei nepieciešamo aprīkojumu, sanitārām telpām, kuras ir iekārtotas atbilstoši Klienta funkcionālajām vajadzībām;
- racionālu ēdināšanu 4 reizes dienā;
- veļu, apģērbu, apaviem atbilstoši sezonalitātei, higiēnas līdzekļiem un citu inventāru, nodrošina to individuālu lietošanu;
- veļas mazgāšanu;
- istabu uzkopšanu;
- neatliekamo medicīnisko palīdzību;
- reģistrāciju pie ģimenes ārsta un klientam atbilstošu primāro veselības aprūpi (ieskaitot medikamentus, inkontinences līdzekļus, nepieciešamības gadījumā nosūtot pie ārstiem – speciālistiem);
- friziera pakalpojumiem.
Atbilstoši klientu fiziskajam un psihiskajam stāvoklim centrā tiek piedāvāti:
- kultūras un atpūtas pasākumi;
- klientu nokļūšana līdz veselības aprūpes vai rehabilitācijas iestādēm un citām institūcijām;
- personīgā aprūpe un pārvietošanās ar palīglīdzekļiem;
- konfidencialitāte attiecībā pret klientiem;
- regulāra kontaktēšanās ar klientu tuviniekiem;
- specializētā transporta pakalpojums.
Administratīvā personāla darba laiks:
|
||
Kontaktinformācija |
||
ELEKTRIĶI CODES PAGASTĀ |
BAUSKA |
ĪSLĪCES PAGASTS |
Tālr.: +371 63922223; +371 29430533 Saziņa ar aprūpētājiem: Tālr.: +371 29140960 |
Tālr: +371 29490954 |
Tālr.: +371 29445385 |
ELEKTRIĶI CODES PAGASTĀ





BAUSKA




ĪSLĪCES PAGASTS




SAC “Derpele” klientus apciemo “Duets Sandra”
Ziņa publicēta 30.09.2020.
28. augustā LSK sociālās aprūpes centra “Derpele” (Bauskā) klientus priecēja muzikālā apvienība “Duets Sandra”. Koncerta skatītājiem pievienojās arī centra klienti, kuri ikdienā mitinās Īsclīcē.
Koncertā izskanēja dziesmas no “Duets Sandra” repertuāra un dziesmas no citu komponistu sacerētā, pa vidu kāds joks vai komentārs. Jau 2019. gadā, Jaunā gada gaidās, mūziķi klientus priecēja Derpeles muižas zālē un klientiem koncerts patika. Šoreiz akcentētas bija tautā mīlētas dziesmas ar dziļu smeldzi un dziesmas ar humora piedevu. Tika dziedāts līdzi un arī uzdejots. Noslēgumā skanēja skaļi aplausi un redzami smaidi koncerta apmeklētāju sejās.



SAC “Derpele” Bauskā noritējušas “Skaitāmdienas”
Ziņa publicēta 30.09.2020.
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālajā aprūpes centrā “Derpele” (Bauskā) norisinājās “Skaitāmdienas”, kad no 1. līdz 3. septembrim centra klientiem bija iespēja piedalīties viktorīnā un krustvārdu mīklu minēšanā.
Aktivitātes mērķis bija veicināt centra iemītnieku zināšanas par SAC “Derpele”, tā pakalpojumiem, telpu plānojumu, centra āra teritoriju, istabiņu skaitu, darbinieku vārdiem, viņu ieņemamajiem amatiem un citiem interesantiem faktiem.
Klienti aktīvi piedalījās “Skaitāmdienās” un bija ļoti aizrautīgi.
Arī ikdienā centra iemītniekiem tiek organizētas dažādas aktivitātes ar iespēju zīmēt, līmēt, griezt, krāsot, lasīt dzeju un pasakas, stāstīt anekdotes, dziedāt dziesmas un piedalīties daudzās citās radošās un interesantās nodarbēs.



SAC “Derpele” aktīvi noris pasākums “Jautrie starti rudens gaidās”
Ziņa publicēta 28.09.2020.
17. septembrī LSK sociālajā aprūpes centrā “Derpele” Īslīcē norisinājās sportiskas aktivitātes. Lai gan laika prognozes nebija tās iepriecinošākās, tika solīts vējš un vētra, centra darbinieki pieņēma drosmīgu lēmumu iecerēto pasākumu neatcelt.
Pasākumā “Jautrie starti rudens gaidās” centra klientiem bija iespēja piedalīties šautriņu mešanā, skārdeņu nogāšanas disciplīnā, bumbas ripināšanā cauri riņķim, frisbija šķīvīša mešanā un citās aktivitātēs. Dažas centra klientes atminējušās, kā jaunībā riņķus griezušas ap kājām, rokām, kaklu un vidukli. Kungi vairāk bumbas spēruši cauri mērķiem, dāmas, savukārt, to paveikušas ar ripināšanas un stumšanas palīdzību. Izaicinoša bija arī šautriņu mešanas disciplīna, jo tās, metot mērķi, lidojušas uz visām pusēm.
Viena no klientēm, kurai nu jau apritējis 101. dzīves gads atzina: “Pirmo reizi mūžā turēju rokā šautriņu. Kaut kā nesanāca, bet vajadzētu patrenēties”.
Komandas sastāvēja no pieciem cilvēkiem, kuras savā starpā sacentās arī grupu disciplīnās, piemēram, stafetēs, kur spēkus nācās pārbaudīt roku veiklībā un precizitātē, piemēram florbola bumbiņas ietērpjot cimdos un piesienot tos pie nūjas. Tāpat, komandu dalībniekiem nācās ietērpties maskās, bahilās un halātos un tā tērptiem jāprot iemest grozā dažādu izmēru bumbas.
Pasākuma laikā tika organizētas vēl dažādas citas disciplīnas. Starpbrīžos dalībniekiem tika piedāvāta viktorīna par septembra mēnesi – atzīmējamās dienas, personības utt.
Pasākuma noslēgumā visi mielojās ar uz ugunskura vārītu zupu un piedalījās apbalvošanā. Tāpat, dalībnieki tika cienāti ar kēksiem un kvasu. Skanīgākai noskaņai notika arī sadziedāšanās ar “Pūt vējiņi”, “Nāk rudentiņis” un citām pazīstamām latviešu dziesmām.
Sakām paldies ikvienam pasākuma dalībniekam un tā organizatoram, darbiniekam un visiem iesaistītajiem!







SAC “Derpele” kliente apbalvota ar Viestura ordeni
Ziņa publicēta 28.09.2020.
2020. gada 21. augustā Valsts prezidents Rīgas pilī pasniedza augstākos Latvijas valsts apbalvojumus 67 izcilām personībām. Viena no šīm personībām ir Mihalīna Supe, kura diemžēl uz ceremoniju ierasties nevarēja.
Tomēr 1. septembrī sociālās aprūpes centrā “Derpele” Bauskā ļoti gaišā un pacilātā gaisotnē tika godināta Nacionālās pretošanās kustības dalībniece un centra kliente Mihalīna Supe.
Skanot U. Stabulnieka melodijai “Tik un tā”, zālē tika ievesta Mihelīna Supe un pasākuma vadītāja iesāka godināšanu ar vārdiem: “Nāk rudens apgleznot Latviju, bet nepūlies, necenties tā. Mums tā ir visskaistākā tik un tā. Ar saviem pakalniem un līdzenumiem, mežiem un ezeriem, ar saviem cilvēkiem un savu vēsturi. Ar cilvēkiem, kuri ir čakli darba darītāji, ar cilvēkiem, kuri ir un bija drosmīgi un gana varonīgi, lai cīnītos par Latviju, par savu Latviju.” SAC “Derpele” vadītāja Inta Savicka īsumā iepazīstināja klātesošos ar Mihelīnas dzīves gājumu.
Mihalīna Supe pārstāv leģendāru Latgales dzimtu – Supes. Darba rūdījums septiņu bērnu ģimenē tēva mājās «Jaunais Dārzs» bijušajā Abrenes apriņķī, Purvmalas pagastā, Mihalīnu darījis gan fiziski, gan garīgi spēcīgu. Darbīgo ritmu iekoptajā saimniecībā iespaidoja varu maiņas, bet īpaši skarbi – Otrais pasaules karš. Tas Supes ģimenei nebeidzās 1945. gadā. Lai izvairītos no čekas aresta, ģimene savulaik slēpās purvainajā Stompaku mežā un iesaistījās partizānu grupā. Padomju dienestiem tomēr izdevās izsekot meža iemītniekus – tika nošauts tēvs, pēc tam māte, nodevēja lode izdzēsa brāļa, Ziemeļlatvijas partizānu grupu komandiera Pētera Supes dzīvību. Kad neatgriezās arī draugs, Mihalīna palika mežā viena. Mihalīna ir viena no meža meitām — sievietēm, kas pēc II Pasaules kara bija spiestas patvērumu meklēt mežā. Tur viņa nodzīvoja deviņus gadus. Segvārds “Kaija”. 1954.gada aprīlī Mihalīna devās meklēt patvērumu pie radiem uz Dobeli, taču varas pārstāvji viņu ātri vien apcietināja. Pēc ilgstošām pratināšanām, viņai tika piespriests 25 gadu cietumsodas Vorkutā. Latvijā Mihalīna Supe atgriezās 1964. gadā. Viņa sameklēja savu dvīņumāsu Broņislavu Bauskā un sāka strādāt kādā restorānā par virtuves palīdzi. Arī tad čeka viņu nelika mierā. Sauca uz pratināšanām un liedza strādāt. Darbu Mihalīna tomēr nezaudēja, jo kā izcilu darbinieci viņu aizstāvēja gan restorāna direktors un šefpavāre, gan pārējais kolektīvs. Viņas skarbais liktenis aprakstīts Sanitas Reinsones grāmatā “Meža meitas”, ko izdevniecība “Dienas Grāmata” izdevusi 2015. gadā.
Mihalīna Supe ilgajā mūžā ir daudz ko pieredzējusi, vienmēr saglabājot mīlestību pret Latviju. 2016. gada 21. novembrī Mihalīnai tika pasniegts Aizsardzības ministra R.Bergmaņa parakstīts goda raksts, pateicoties par Tēvzemes mīlestību un ieguldījumu Latvijas neatkarības atgūšanā. Saņemot šo apbalvojumu, Mihalīnas izteiktie pateicības vārdi nebija gari, bet pilnvērtīgi atklāja viņas būtību: “Neko labāku, kā rakstīts mūsu himnā, es Jums nevaru pateikt. Dievs, svētī Latviju! “
Viestura ordenis dibināts 1938. gadā, un ar to apbalvo par sevišķiem militāriem nopelniem, kā arī par sevišķiem nopelniem nacionālās pretošanās kustībā un valsts neatkarības aizstāvēšanā. Ordeņa devīze ir: «Esiet stipri un cīnieties». Šķiet, šo vārdu būtībai pakārtots Mihalīnas mūžs. Šo augsto valdības apbalvojumu – pasniedza Ordeņu kapitula kanclere, bijusī kultūras ministre, Triju Zvaigžņu ordeņa komandiere Sarmīte Ēlerte, bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris, Viestura ordeņa lielkrusta komandieris, ģenerāllleitlants Raimonds Graube un Ordeņa kapitula sekretāre Maira Sudrabiņa.
Sveicēju pulkā bija baušķenieks aktieris Jēkabs Reinis un TV producente Arta Ģiga, kas jau iepriekš apmeklējuši Mihalīnu Supi, veidojot filmu «Sarkanais mežs». Bija Bauskas katoļu draudzes prāvests monsinjors Jānis Zviedrāns, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs, Mihalīnas draugi, likteņa līdzgaitnieki – Emīlija Bogdanova, kura atsauc kopējos mūža pieturas punktu –Vorkutu, Annas kundze no Baldones un palīgi. Kad baudīta kafija un uzkodas, viesu aicināti, tiek dziedāta Mihalīnas mīļākā dziesma «Es dziedāšu par tevi, tēvu zeme» un citas sirdsdziesmas.



SAC “Derpele” norisinās sporta pasākums “Sportiskas lustes Saimniekdienās”
Ziņa publicēta 25.09.2020.
23. jūlijā, turpinot aizsākto, kad sportiskas aktivitātes tika organizētas LSK Sociālās aprūpes centra “Derpele” telpās, šogad tās notika ārā, Derpeles muižas dārzā. Izvēlētais datums sakrita ar laiku, kad senie latvieši atzīmēja Annas un Jēkabus, tāpēc pasākums ieguva jaunu skanējumu “Sportiskas lustes Saimniekdienās”. Pasākumā aktīvi piedalījās centra klienti.
Izveidojās 4 komandas ar 22 dalībniekiem. Lielākais skaits dalībnieku izmanto palīglīdzekļus no spieķa līdz pat ratiņkrēslam. Katrai komandai bija savs nosaukums un devīze, ar nosacījumu, ka tad, kad pasākuma vadītājs uzrunā komandu, tā atsaucas ar devīzi. Nosaukumi un devīzes bija gana interesantas. Tāpat, komandām bija nepieciešams vienojošs noformējums, piemēram, krekliņi vienā krāsā, apsēji, vizītkartes ar dalībnieka vārdu u.c.
Pasākumā komandas sacentās tādās disciplīnās kā cilpas mešana, bumbas mešana grozā vai mazākas bumbiņas iemešana spainī. Neizpalika arī sacensības komandas kapteiņiem. Rezultātā katram dalībniekam tika izsniegts diploms un garda pārsteiguma dāvaniņa.
Līdzjutēji un skatītāji tika iepazīstināti ar Saimniekdienu tradīcijām, mīklām un Bauskas kultūras centra senioru deju kopas “Vēlreiz” priekšnesumu.




