Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Oktobrī, novembrī un decembrī 1093 Ukrainas bēgļiem 5 LSK reģionālajās komitejās sniegts vajadzīgais atbalsts

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 5 reģionālajās komitejās no oktobra līdz decembrim īstenoja projektu “Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā”. Tā mērķis bija sniegt  mērķtiecīgu un uz vajadzībām balstītu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā. Projekta īstenošana notika ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu, taču Ukrainas civiliedzīvotājiem nepieciešamo palīdzību LSK nodrošinājis vismaz 10 mēnešus, kopš karadarbības sākuma 2022. gada 24. februārī. 

Projekta īstenošanas periodā Vidzemes, Daugavpils, Augšdaugavas, Krāslavas, Latgales komitejas bēgļiem un viņu bērniem sniegušas nepieciešamo atbalstu, tai skaitā, organizējušas integrācijas aktivitātes.

Ikdienā bēgļiem tika sniegts psiholoģiskais atbalsts, nodrošināta humānā palīdzība tiem, kam tā nepieciešama, tai skaitā mēbeles, kuras izdevies nodrošināt pateicoties ziedotājiem. Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) izdales punktos bēgļu ģimenēm piedāvātas pārtikas un higiēnas produktu pakas. Projektā iesaistītie pedagogi palīdzēja skolas vecuma bērniem apgūt mācību vielu, to plašāk izskaidrojot, palīdzot izpildīt mājasdarbus. Tāpat komiteju brīvprātīgie palīdzējuši bēgļiem algota darba meklējumos, regulāri sniedzot konsultācijas par iespējām ne tikai darba tirgū.

Projekta laikā īpaši aktīvi notikuši dažādi integrācijas pasākumi par godu svētkiem: novembrī (plašāka informācija ŠEIT), atzīmējot Valsts svētkus, bet decembrī – Ziemassvētkus un Jauno gadu.

LSK Krāslavas komitejas Dagdas nodaļā bērniem organizējusi dažādas radošās darbnīcas, kopā ar sievietēm no Ukrainas notikusi pankūku cepšanas meistarklase, kā arī, sagaidot Jauno gadu, bērni saņēmuši dāvanas.

Daugavpilī decembrī aktīvi turpinājušās latviešu valodas nodarbības. 28. decembrī notika svētku pasākums, kurā piedalījās 180 ukraiņi – viņiem bija iespēja noklausīties koncertu, piedalīties rotaļās pie Ziemassvētku eglītes. Katrs bērns saņēma komitejas sarūpētu dāvanu. Pateicoties ziedotāju atbalstam, komitejai izdevies bēgļu ģimenes nodrošināt ar sadzīves tehniku, saimniecībā vajadzīgām lietām, siltu apģērbu, apaviem, mēbelēm un higiēnas precēm.

LSK Latgales komiteja svētku laikā projektā iesaistītajiem bēgļiem organizējusi radošās darbnīcas Ziemassvētku noskaņās, kas notika Rēzeknes 5. pamatskolā, komitejas telpās, kā arī Adamovas muižā, kur paviesoties paspēja arī Ziemassvētku vecītis – viņš bērnus iepriecināja ar saldumu paciņām. Svētku dāvanas saņēma arī visi tie bērni, kuri piedalās pedagogu nodarbībās.

Kopā 1093 Ukrainas civiliedzīvotāji saņēmuši dažāda veida atbalstu vienu vai vairākas reizes projekta laikā, 70 bērni saņēmuši pedagoģisko atbalstu mācību procesā un latviešu valodas prasmju uzlabošanai, 212 personas saņēmušas informatīvo atbalstu telefoniski vai elektroniski par dažādiem jautājumiem (humānā palīdzība, veselības aprūpe, mājoklis, juridiskie jautājumi utt.)

Atziņas no komitejām:

Cilvēki ir kļuvuši atvērtāki un labprāt komunicē, stāsta par saviem nākotnes plāniem, iespējām un arī savām vajadzībām.

Bēgļi labprāt apmeklē dažādus kultūras un sporta pasākumus. Būtu ļoti vēlams līdzvērtīgu projektu īstenot arī 2023. gadā, jo daudziem ukraiņiem atbalsts būs nepieciešams arī pēc šī projekta beigām, jo īpaši medicīniskā, juridiskā, psiholoģiskā un sociālā palīdzība. Tāpat ļoti nepieciešama viņu interešu pārstāvniecība institūcijās, izglītošana par Latvijas likumdošanu.

LSK aktīvi turpina sniegt vajadzīgo atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem arī pēc projekta beigām. 

Paldies visiem projekta dalībniekiem par iesaistīšanos projektā un LSK reģionālo komiteju brīvprātīgajiem un darbiniekiem par aktīvi organizētajām aktivitātēm!

 Paldies ziedotājiem par atbalstu palīdzības sniegšanā Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā!

Kopā varam palīdzēt!

Tev varētu arī interēsēt:

Vairāk kā 400 ukraiņi dalījušies viedoklī par psihosociālā atbalsta vajadzībām

12.jūlijā 2024 Projekti
Projekta “Tilts uz labklājību: atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai Latvijā” ietvaros tapis Ukrainas civiliedzīvotāju psihosociālā atbalsta vajadzību novērtējums. Vajadzību novērtējums 2024 Pētījumā piedalījās 406 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ieradušies un uzturas Latvijā kopš 2022. gada 24. februāra, atbildot uz jautājumiem un sniedzot vērtīgu informāciju par viņu sociālekonomiskajām vajadzībām, humānās palīdzības izmantošanas paradumiem, izglītību, nodarbinātības iespējām, mentālo veselību, …

Profesionālās apmācības paver jaunas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

04.jūlijā 2024 Projekti
LSK laika posmā no 2024.gada februāra līdz jūnija beigām īstenoja Sociālekonomiskās integrācijas programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, lai sekmētu to sociālekonomisko iekļaušanu, veicinātu izpratni par karjeras izvēli, Ukrainā iegūtās izglītības atzīšanu Latvijā, kā arī veicinātu iespēju atrast profesionālās iespējas Latvijā atbilstoši personas kvalifikācijai un iepriekšējai pieredzei. Programmu uzsāka 55 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo Latgales, Kurzemes …

Aicinām darbā aprūpētājums Jūrmalā

04.jūlijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU Jūrmalā darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Šarlotes iela 1D, Rīgā, LV 1001, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē …

Vienaudžu mentālās veselības stiprināšana Daugavpilī: noslēdzies projekts “Neredzamās sāpes”

02.jūlijā 2024 Jaunieši
LSK Jaunatne Daugavpilī no 2023. gada 1. jūnija līdz šī gada 31. maijam īstenoja projektu “Neredzamās sāpes”. Tā mērķis bija sekmēt Daugavpils un pilsētas apkaimes jauniešu zināšanas par mentālo veselību, tā veicinot mērķa grupas emocionālo stāvokli. Projekta laikā tika organizēts jauniešu mentālās veselības vakars, informatīvie semināri par tādām tēmām kā sāpēs, kā sadzīvot ar mentālās …

Noslēgusies integrētā dienas nometne bērniem Jūrmalā

01.jūlijā 2024 Sociālais atbalsts
No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, LSK sociālajā centrā “Kauguri” notika integrētā dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Kopumā nometnē piedalījās 15 bērni, kuriem nedēļas gaitā tika piedāvātas radošās darbnīcas par dažādām tēmām, terapijas suņa klātbūtne, kā arī iespēja būt jūras tuvumā, jo sociālais centrs atrodas tikpat kā jūras krastā.  Priecājamies, ka ar Jūrmalas …