Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Oktobrī, novembrī un decembrī 1093 Ukrainas bēgļiem 5 LSK reģionālajās komitejās sniegts vajadzīgais atbalsts

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 5 reģionālajās komitejās no oktobra līdz decembrim īstenoja projektu “Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā”. Tā mērķis bija sniegt  mērķtiecīgu un uz vajadzībām balstītu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā. Projekta īstenošana notika ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu, taču Ukrainas civiliedzīvotājiem nepieciešamo palīdzību LSK nodrošinājis vismaz 10 mēnešus, kopš karadarbības sākuma 2022. gada 24. februārī. 

Projekta īstenošanas periodā Vidzemes, Daugavpils, Augšdaugavas, Krāslavas, Latgales komitejas bēgļiem un viņu bērniem sniegušas nepieciešamo atbalstu, tai skaitā, organizējušas integrācijas aktivitātes.

Ikdienā bēgļiem tika sniegts psiholoģiskais atbalsts, nodrošināta humānā palīdzība tiem, kam tā nepieciešama, tai skaitā mēbeles, kuras izdevies nodrošināt pateicoties ziedotājiem. Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) izdales punktos bēgļu ģimenēm piedāvātas pārtikas un higiēnas produktu pakas. Projektā iesaistītie pedagogi palīdzēja skolas vecuma bērniem apgūt mācību vielu, to plašāk izskaidrojot, palīdzot izpildīt mājasdarbus. Tāpat komiteju brīvprātīgie palīdzējuši bēgļiem algota darba meklējumos, regulāri sniedzot konsultācijas par iespējām ne tikai darba tirgū.

Projekta laikā īpaši aktīvi notikuši dažādi integrācijas pasākumi par godu svētkiem: novembrī (plašāka informācija ŠEIT), atzīmējot Valsts svētkus, bet decembrī – Ziemassvētkus un Jauno gadu.

LSK Krāslavas komitejas Dagdas nodaļā bērniem organizējusi dažādas radošās darbnīcas, kopā ar sievietēm no Ukrainas notikusi pankūku cepšanas meistarklase, kā arī, sagaidot Jauno gadu, bērni saņēmuši dāvanas.

Daugavpilī decembrī aktīvi turpinājušās latviešu valodas nodarbības. 28. decembrī notika svētku pasākums, kurā piedalījās 180 ukraiņi – viņiem bija iespēja noklausīties koncertu, piedalīties rotaļās pie Ziemassvētku eglītes. Katrs bērns saņēma komitejas sarūpētu dāvanu. Pateicoties ziedotāju atbalstam, komitejai izdevies bēgļu ģimenes nodrošināt ar sadzīves tehniku, saimniecībā vajadzīgām lietām, siltu apģērbu, apaviem, mēbelēm un higiēnas precēm.

LSK Latgales komiteja svētku laikā projektā iesaistītajiem bēgļiem organizējusi radošās darbnīcas Ziemassvētku noskaņās, kas notika Rēzeknes 5. pamatskolā, komitejas telpās, kā arī Adamovas muižā, kur paviesoties paspēja arī Ziemassvētku vecītis – viņš bērnus iepriecināja ar saldumu paciņām. Svētku dāvanas saņēma arī visi tie bērni, kuri piedalās pedagogu nodarbībās.

Kopā 1093 Ukrainas civiliedzīvotāji saņēmuši dažāda veida atbalstu vienu vai vairākas reizes projekta laikā, 70 bērni saņēmuši pedagoģisko atbalstu mācību procesā un latviešu valodas prasmju uzlabošanai, 212 personas saņēmušas informatīvo atbalstu telefoniski vai elektroniski par dažādiem jautājumiem (humānā palīdzība, veselības aprūpe, mājoklis, juridiskie jautājumi utt.)

Atziņas no komitejām:

Cilvēki ir kļuvuši atvērtāki un labprāt komunicē, stāsta par saviem nākotnes plāniem, iespējām un arī savām vajadzībām.

Bēgļi labprāt apmeklē dažādus kultūras un sporta pasākumus. Būtu ļoti vēlams līdzvērtīgu projektu īstenot arī 2023. gadā, jo daudziem ukraiņiem atbalsts būs nepieciešams arī pēc šī projekta beigām, jo īpaši medicīniskā, juridiskā, psiholoģiskā un sociālā palīdzība. Tāpat ļoti nepieciešama viņu interešu pārstāvniecība institūcijās, izglītošana par Latvijas likumdošanu.

LSK aktīvi turpina sniegt vajadzīgo atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem arī pēc projekta beigām. 

Paldies visiem projekta dalībniekiem par iesaistīšanos projektā un LSK reģionālo komiteju brīvprātīgajiem un darbiniekiem par aktīvi organizētajām aktivitātēm!

 Paldies ziedotājiem par atbalstu palīdzības sniegšanā Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā!

Kopā varam palīdzēt!

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.