Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Atbalsta sniegšana Ukrainas civiliedzīvotājiem turpinājusies arī novembrī

21.decembrī 2022 Projekti

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 5 reģionālajās komitejās kopš oktobra īsteno projektu “Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā”. Tā mērķis ir sniegt  mērķtiecīgu un uz vajadzībām balstītu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā. Projekta īstenošana notiek ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu, taču Ukrainas civiliedzīvotājiem nepieciešamo palīdzību LSK nodrošinājis vismaz 9 mēnešus, kopš karadarbības sākuma 2022. gada 24. februārī.

Novembrī Vidzemes, Daugavpils, Augšdaugavas, Krāslavas, Rēzeknes komitejas bēgļiem un viņu bērniem sniegušas nepieciešamo atbalstu, tai skaitā, organizējušas integrācijas aktivitātes.

Projektā turpina darboties pedagogi, kuri skolēniem palīdz apgūt mācību vielu. Notikuši arī latviešu valodas apguves pasākumi.

Ikdienā bēgļiem tiek sniegts psiholoģiskais atbalsts, nodrošināta humānā palīdzība tiem, kam tā nepieciešama, tai skaitā mēbeles, kuras izdevies nodrošināt pateicoties ziedotājiem. Tāpat komiteju brīvprātīgie palīdz bēgļiem algota darba meklējumos, regulāri sniedzot konsultācijas par iespējām ne tikai darba tirgū. Augšdaugavas novadā kādai sievietei izdevies iekārtoties darbā skolā, kļūstot par pulciņu pasniedzēju. Bēgļi ikdienā saņem ieteikumus un informāciju par pieejamajiem atbalsta pakalpojumiem pašvaldībā.

Latvijas svētku mēnesis

Novembrī komiteju darbinieki un brīvprātīgie Valkā Ukrainas jauniešus veda ekskursijā pa Valkas novada vēsturiski nozīmīgām vietā, skaidrojot Lāčplēša dienas un 18. novembra nozīmi Latvijas vēsturē un mūsdienās. Katram bija iespēja piedalīties viktorīnā un pārbaudīt apgūtās zināšanas.

Augšdaugavas novadā bēgļiem tika organizēts pasākums “Esi stiprs kā Lāčplēsis”. Krāslavas komiteja projekta dalībniekiem organizēja radošās darbnīcas, kur tika veidotas piespraudes, zīmēti zīmējumi, likta puzle.

Arī Daugavpilī LSK brīvprātīgie kopā ar bēgļiem piedalījās radošās darbnīcās, kur brīvprātīgie jaunieši palīdzēja ukraiņu bērniem veikt uzdevumus un paši iesaistījās aktivitātēs. Katrs bērns saņēma suvenīrus, notika kopīga fotografēšanās.

Kopā projekta ietvaros novembrī atbalsts sniegts 475 Ukrainas civiliedzīvotājiem, tai skaitā 215 bērniem. 

 

Saziņai ar LSK reģionālajiem projekta koordinatoriem

  • Vidzemes komiteja: Vivita Ķīkule, vivita.kikule@redcross.lv , +371 25668251
  • Augšdaugavas komiteja: Ērika Naglinska, lsk.augsdaugava@redcross.lv, +371 29341751
  • Krāslavas komiteja: Sandra Drozdova, sandra19672@inbox.lv , +371 22429754
  • Daugavpils komiteja: Helēna Soldatjonoka; lsk.daugavpils@redcross.lv; +371 29477790
  • Latgales komiteja: Eva Rubene, eva.rubene@redcross.lv, +371 27321052

 

2022. gada oktobrī biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu uzsāka projekta “Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā” (Nr. 2022.LV/BDP_UKR/1) īstenošanu.

 

 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Atbalsta karšu izsniegšana pagarināta līdz 31. oktobrim (LV, UKR)

03.oktobrī 2023 Projekti
LSK līdz 31. oktobrim turpinās izsniegt atbalsta kartes trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām ukraiņu ģimenēm Latvijā, kas karadarbības dēļ pametušas Ukrainu un kurās ir bērni vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kas 2023/24 mācību gadā izglītību iegūst Latvijas izglītības iestādēs. Lai vienotos par saņemšanas datumu, sazinieties ar Latvijas Sarkanā Krusta reģionālajiem koordinatoriem jūsu reģionā: …

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.