Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Notikusi LSK organizētā starptautiskā pieredzes apmaiņas vizīte projekta AVAIL ietvaros

04.aprīlī 2019 Projekti

28. martā LSK, kopā ar kolēģiem no Vācijas, Lielbritānijas, Itālijas un Īrijas Sarkano Krustu biedrībām, kā arī starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federācijas un ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos (UNHCR) pārstāvjiem, devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Ropažu novada pašvaldību, Patvēruma meklētāju izmitināšanas centru “Mucenieki” un Rīgas 93. vidusskolu. Vizītes mērķis bija iepazīstināt starptautiskos partnerus ar situāciju Latvijā saistībā ar bēgļu un patvēruma meklētāju (BPM) integrāciju sabiedrībā, izglītības pieejamību, īpaši bērniem, dzīvi pirms un pēc bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanas.

Pirmā pieturvieta bija Ropažu novada pašvaldība, kur tās izpilddirektore Signe Grūbe iepazīstināja ar pašvaldības darbu, tai skaitā projektiem, kuros tiek veikta BMP integrācija vietējā sabiedrībā. Pēc prezentācijas notika diskusija un pieredzes apmaiņa par izglītības, veselības aprūpes un citu sociālo pakalpojumu pieejamību pašvaldības teritorijā, tai skaitā, kas attiecas uz BMP.

Tālāk ceļš turpinājās uz Patvēruma meklētāju izmitināšanas centru “Mucenieki”, kura ir galvenā mītnes vieta, kad patvēruma meklētāji ierodas Latvijā un gaida lēmumu par bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanu. Centra vadītājs Pēteris Grūbe iepazīstināja ar centra iemītnieku ikdienas dzīvi, iekšējiem kārtības noteikumiem, sniegtajiem pakalpojumiem un brīvā laika pavadīšanas veidiem. Tāpat, LSK sociālais darbinieks un sociālie mentori prezentēja jaunāko informāciju par darbu ar BPM. Pieredzes apmaiņas dalībniekiem bija iespēja uzzināt arī par “draugu” programmu, kas kā integrācijas veicināšanas atbalsta mehānisms sadarbībai ar vietējiem iedzīvotājiem tiek īstenots projekta AVAIL ietvaros.

Kā pēdējais pieturas punkts bija Rīgas 93. vidusskola, kurā laika gaitā mācības uzsākuši vairāki bēgļu bērni. Skolas mācībspēku pārstāves pastāstīja par reālo mācību procesu, bēgļu bērnu sadraudzību, komunikāciju un sadarbību ar skolotājiem un citiem bērniem, pieeju, kā strādāt ar bērnu, kurš nācis no citas kultūras un kuram nav latviešu valodas zināšanu. Tāpat, skolotājas iepazīstināja ar labās prakses piemēriem, kad bēgļu bērni, uzsākot mācības, iegūst zināšanas un veiksmīgi tiek galā ar uzdevumiem, un, nokārtojot pārbaudes darbus, tiek pārcelti uz nākamo klasi.

Dienas beigās pieredzes apmaiņas dalībnieki atzina, ka šāda vizīte bijusi ļoti vērtīga un noderīga, īpaši salīdzinot Latvijas un citu valstu pieredzi un izvērtējot kopīgo un atšķirīgo.

LSK ir viena no 191 Sarkanā Krusta starptautiskās kustības nacionālajām biedrībām, kas savas valsts teritorijā mazaizsargātākajām sabiedrības grupām sniedz dažādus sociālos pakalpojumus, tai skaitā dažāda veida atbalstu bēgļiem un patvēruma meklētājiem.

Kopš 2018. gada februāra LSK, sadarbībā ar Lielbritānijas, Itālijas, Īrijas Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām un starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federāciju, īsteno starptautisku projektu “AVAIL – bēgļu un patvēruma meklētāju viedokļu paušanas veicināšana viņu integrācijas un dzīves prasmju uzlabošanai”. Projektu finansē Eiropas Savienība Patvēruma migrācijas un integrācijas fonda ietvaros (AMIF).

 

Tev varētu arī interēsēt:

Vairāk kā 400 ukraiņi dalījušies viedoklī par psihosociālā atbalsta vajadzībām

12.jūlijā 2024 Projekti
Projekta “Tilts uz labklājību: atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai Latvijā” ietvaros tapis Ukrainas civiliedzīvotāju psihosociālā atbalsta vajadzību novērtējums. Vajadzību novērtējums 2024 Pētījumā piedalījās 406 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ieradušies un uzturas Latvijā kopš 2022. gada 24. februāra, atbildot uz jautājumiem un sniedzot vērtīgu informāciju par viņu sociālekonomiskajām vajadzībām, humānās palīdzības izmantošanas paradumiem, izglītību, nodarbinātības iespējām, mentālo veselību, …

Profesionālās apmācības paver jaunas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

04.jūlijā 2024 Projekti
LSK laika posmā no 2024.gada februāra līdz jūnija beigām īstenoja Sociālekonomiskās integrācijas programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, lai sekmētu to sociālekonomisko iekļaušanu, veicinātu izpratni par karjeras izvēli, Ukrainā iegūtās izglītības atzīšanu Latvijā, kā arī veicinātu iespēju atrast profesionālās iespējas Latvijā atbilstoši personas kvalifikācijai un iepriekšējai pieredzei. Programmu uzsāka 55 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo Latgales, Kurzemes …

Aicinām darbā aprūpētājums Jūrmalā

04.jūlijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU Jūrmalā darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Šarlotes iela 1D, Rīgā, LV 1001, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē …

Vienaudžu mentālās veselības stiprināšana Daugavpilī: noslēdzies projekts “Neredzamās sāpes”

02.jūlijā 2024 Jaunieši
LSK Jaunatne Daugavpilī no 2023. gada 1. jūnija līdz šī gada 31. maijam īstenoja projektu “Neredzamās sāpes”. Tā mērķis bija sekmēt Daugavpils un pilsētas apkaimes jauniešu zināšanas par mentālo veselību, tā veicinot mērķa grupas emocionālo stāvokli. Projekta laikā tika organizēts jauniešu mentālās veselības vakars, informatīvie semināri par tādām tēmām kā sāpēs, kā sadzīvot ar mentālās …

Noslēgusies integrētā dienas nometne bērniem Jūrmalā

01.jūlijā 2024 Sociālais atbalsts
No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, LSK sociālajā centrā “Kauguri” notika integrētā dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Kopumā nometnē piedalījās 15 bērni, kuriem nedēļas gaitā tika piedāvātas radošās darbnīcas par dažādām tēmām, terapijas suņa klātbūtne, kā arī iespēja būt jūras tuvumā, jo sociālais centrs atrodas tikpat kā jūras krastā.  Priecājamies, ka ar Jūrmalas …