Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Norvēģijas SK Ullensaker komitejas pārstāves viesojas LSK

13.jūnijā 2023 Starptautiskā sadarbība

No 31. maija līdz 1. jūnijam Norvēģijas SK Ullensaker reģionālās komitejas pārstāves ieradās vizītē, lai vairāk uzzinātu par Latvijas SK humānās palīdzības programmu un sociālās aprūpes pakalpojumiem, ko Norvēģijas SK ir atbalstījusi gadu gaitā.

Pirmajā dienā viesi kopā ar LSK starptautisko un sabiedrisko attiecību, humānās palīdzības un projektu programmu vadītājiem apmeklēja centrālo noliktavu un loģistikas centru, kur visas ziedotās preces tiek šķirotas un izdalītas LSK reģionālajām komitejām un sociālajiem centriem visā Latvijā.

Vizīte turpinājās krīzes centrā “Burtnieks”, kur ģimenēm ar nepilngadīgiem bērniem un grūtniecēm, kas atrodas krīzes situācijā, tiek sniegts nepieciešamais atbalsts. Kopā ar telpu apskati un diskusijām par turpmāko sadarbību viesi pievienojās sirdi sildošai darbnīcai, kurā tapa bišu vaska sveces. Tika apmeklēts arī īslaicīgās uzturēšanās mītne “Burtnieks”.

Nākamajā dienā tika apmeklētas 4 vietas, kur LSK sniedz sociālās aprūpes pakalpojumus.

  1. Sociālās rehabilitācijas pakalpojums “Mežrozes”, kas tiek sniegts grūtniecēm, jaunām māmiņām ar garīga rakstura traucējumiem un viņu bērniem. Pakalpojuma mērķis ir pilnveidot sadzīves un sociālās prasmes, sociālās funkcionēšanas spējas, atgūt sociālo statusu un iekļaušanos sabiedrībā, dzīvojot patstāvīgi.
  2. Dienas centrs “Stropiņš”, kas piedāvā bērniem no 7 līdz 18 gadiem saturīgi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, sniedz nepieciešamo informāciju un atbalstu sociālo problēmu risināšanā, novērš bērnu bezmērķīgu klaiņošanu.
  3. Sociālās aprūpes centrs “Derpele” Mežotnes un Codes pagastā, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu, nodrošinot, ka dzīves kvalitāte nepazeminās personām, kuras vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ nevar to nodrošināt saviem spēkiem. Galvenā uzmanība tiek pievērsta ilgtermiņa vai īslaicīgas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai ar izmitināšanu un atbalstu ikdienas dzīves izaicinājumos.

 

Visās vietās bija iespēja redzēt, kā šajās vietās tiek izmantotas ziedotās mantas, tostarp tehniskie palīglīdzekļi, piemēram, funkcionālās gultas, mēbeles un citas mantas.

Abu dienu laikā kolēģes no Norvēģijas SK kopā ar LSK sociālās aprūpes sniedzējiem pārrunāja sadarbības stiprināšanu ar Ullensaker komiteju, tai skaitā humānās palīdzības un kravu komplektēšanas procesu uzlabošanu un regulāru komunikāciju par identificētajām vajadzībām no LSK puses.

LSK novērtē Norvēģijas SK atbalstu un veiksmīgo sadarbību! 

Tev varētu arī interēsēt:

Izdots LSK 2023. gada pārskats

04.aprīlī 2024 Pirmā palīdzība
LSK izdevis pārskatu par 2023. gadu. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā gada nozīmīgākajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem LSK programmās, reģionālajās Komitejās, struktūrvienībās un projektos.  2023. gada pārskats Sadaļā “Gada pārskati” pieejami pārskati par citiem gadiem. 

Aicinām pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” 8 stundu apjomā

03.aprīlī 2024 Projekti
LSK aicina pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” (PPP bērniem)  8 stundu apjomā. Tās notiks 11. aprīlī, Rīgā, Šarlotes ielā 1B. Apmācības ir izstrādātas darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri sniedz psihosociālo atbalstu bērniem, un tiem, kuri sniedz tiešu aprūpi un atbalstu bērniem un viņu aprūpētājiem, kuri nonākuši nelaimē, piemēram, medmāsām, sociālajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem veselības aprūpes jomā …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: VALMIERA

03.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ у Єлгаві

02.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. ☝️На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Pasaules Tuberkulozes diena: iedzīvotāji pārbauda veselību mobilajā plaušu rentgenā

24. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta šai saslimšanai un tās profilaksei.  25. martā Rīgā, Šarlotes ielā 1B, pie LSK Veselības istabas bija iespēja veikt plaušu radioloģisku izmeklējumu, ko īsāk sauc par plaušu rentgenu. Tāpat varēja veikt krēpu izmeklējumu un saņemt tuberkulozes speciālistu konsultācijas. Kopā 23 cilvēki veica …