Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Motivācijas programma kā integrācijas un socializēšanās rīks: atskats uz 2021. gadu programmā

11.februārī 2022 Sociālais atbalsts

LSK sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu  īsteno motivācijas un atbalsta programmu cilvēkiem, kas saskārušies ar šķēršļiem iesaistīties nodarbinātībā vai izglītībā sava dzimuma, tautības, invaliditātes vai vecuma dēļ Vidzemes un Pierīgas reģionos.

Kopā 2021. gadā atbalstu Pierīgas un Vidzemes reģionos saņēmuši 238 iedzīvotāji – 55% no viņiem izdevies iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā. 

Vidzemes reģions

2021.gadā  Vidzemes reģionā sniegts  atbalsts 119 sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, no kuriem 73 jeb 61% atkal izdevies iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā.

Motivācijas programmā Vidzemes reģionā galvenokārt piedalās vīrieši vecumā pēc 55 gadiem. Sniedzot pakalpojumu attālajos novados, novērots, ka daudzi vīrieši paliek kopā ar saviem vecākiem līdz mūža beigām viensētās, neuzdrīkstas paši uzsākt savu dzīvi ārpus vecāku mājām, bieži lieto alkoholu un ir vientuļi, ar zemu pašvērtējumu un nepietiekamām sociālām prasmēm. Vairums ir ilgstošie bezdarbnieki, kuri saņem sociālo palīdzību, t.sk. Eiropas Atbalsta fonda pārtikas pakas. Programmas laikā klienti tiek sagatavoti pārmaiņām, tomēr dzīvesvieta nav pārmaiņu veicinoša ilgtermiņā – nav darbavietu, trūkst sakārtotas infrastruktūras. Papildus izaicinājums bija attālinātā mācīšanās klientu bērniem un mazbērniem. Novērots, ka lielākās problēmas ģimenēm bija pārtikas sagāde pietiekamā apjomā un ēdiena pagatavošana mājās bērniem darbadienās, kā arī kvalitatīva bērnu pieskatīšana apstākļos, kad daļai vecāku arī jāstrādā no mājām,” atzīst LSK pārstāve, Vidzemes reģionālā koordinatore Sandra Našeniece.

Pierīgas reģions

Pierīgas reģionā no 119 sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, kuri piedalījās programmā 57 jeb 48% iesaistījās nodarbinātībā vai izglītībā.

“Motivācijas programmā Pierīgas reģionā klientu galvenie izaicinājumi bija saistīti ar sociālo prasmju trūkumu un emocionālās un fiziskās veselības problēmām, kas mazina iespēju pilnvērtīgi iesaistīties darba tirgū un izglītībā. Jūtams, ka dalībniekiem, kas jau ir darba attiecībās, ir ļoti liela pārslodze un novērojams izdegšanas sindroms, kā rezultātā viņiem samazinās darba spējas, un ir vēlme mainīt darba jomu. Programmas laikā klienti bija pateicīgi par iespēju apmeklēt speciālistus un risināt sarežģītas, ilgstošas problēmas. Protams, problēmu risināšana ir emocionāli smags darbs, īpaši, ja šī problēma ir aktuāla daudzus gadus,” atzīst LSK pārstāve, Pierīgas reģionālā koordinatore Aija Strazda.

Kopš 2018. gada Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” ietvaros jau vairāk nekā 2400 cilvēku saņēmuši atbalstu, lai atkal iekļautos nodarbinātībā vai izglītībā.

Motivācijas programma un atbalsta pasākumi cilvēkiem, kas vēlas iekļauties nodarbinātībā un izglītībā, tiek veikts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Tev varētu arī interēsēt:

Vairāk kā 400 ukraiņi dalījušies viedoklī par psihosociālā atbalsta vajadzībām

12.jūlijā 2024 Projekti
Projekta “Tilts uz labklājību: atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai Latvijā” ietvaros tapis Ukrainas civiliedzīvotāju psihosociālā atbalsta vajadzību novērtējums. Vajadzību novērtējums 2024 Pētījumā piedalījās 406 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ieradušies un uzturas Latvijā kopš 2022. gada 24. februāra, atbildot uz jautājumiem un sniedzot vērtīgu informāciju par viņu sociālekonomiskajām vajadzībām, humānās palīdzības izmantošanas paradumiem, izglītību, nodarbinātības iespējām, mentālo veselību, …

Profesionālās apmācības paver jaunas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

04.jūlijā 2024 Projekti
LSK laika posmā no 2024.gada februāra līdz jūnija beigām īstenoja Sociālekonomiskās integrācijas programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, lai sekmētu to sociālekonomisko iekļaušanu, veicinātu izpratni par karjeras izvēli, Ukrainā iegūtās izglītības atzīšanu Latvijā, kā arī veicinātu iespēju atrast profesionālās iespējas Latvijā atbilstoši personas kvalifikācijai un iepriekšējai pieredzei. Programmu uzsāka 55 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo Latgales, Kurzemes …

Aicinām darbā aprūpētājums Jūrmalā

04.jūlijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU Jūrmalā darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Šarlotes iela 1D, Rīgā, LV 1001, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē …

Vienaudžu mentālās veselības stiprināšana Daugavpilī: noslēdzies projekts “Neredzamās sāpes”

02.jūlijā 2024 Jaunieši
LSK Jaunatne Daugavpilī no 2023. gada 1. jūnija līdz šī gada 31. maijam īstenoja projektu “Neredzamās sāpes”. Tā mērķis bija sekmēt Daugavpils un pilsētas apkaimes jauniešu zināšanas par mentālo veselību, tā veicinot mērķa grupas emocionālo stāvokli. Projekta laikā tika organizēts jauniešu mentālās veselības vakars, informatīvie semināri par tādām tēmām kā sāpēs, kā sadzīvot ar mentālās …

Noslēgusies integrētā dienas nometne bērniem Jūrmalā

01.jūlijā 2024 Sociālais atbalsts
No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, LSK sociālajā centrā “Kauguri” notika integrētā dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Kopumā nometnē piedalījās 15 bērni, kuriem nedēļas gaitā tika piedāvātas radošās darbnīcas par dažādām tēmām, terapijas suņa klātbūtne, kā arī iespēja būt jūras tuvumā, jo sociālais centrs atrodas tikpat kā jūras krastā.  Priecājamies, ka ar Jūrmalas …