Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Motivācijas programma kā integrācijas un socializēšanās rīks: atskats uz 2021. gadu programmā

11.februārī 2022 Sociālais atbalsts

LSK sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu  īsteno motivācijas un atbalsta programmu cilvēkiem, kas saskārušies ar šķēršļiem iesaistīties nodarbinātībā vai izglītībā sava dzimuma, tautības, invaliditātes vai vecuma dēļ Vidzemes un Pierīgas reģionos.

Kopā 2021. gadā atbalstu Pierīgas un Vidzemes reģionos saņēmuši 238 iedzīvotāji – 55% no viņiem izdevies iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā. 

Vidzemes reģions

2021.gadā  Vidzemes reģionā sniegts  atbalsts 119 sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, no kuriem 73 jeb 61% atkal izdevies iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā.

Motivācijas programmā Vidzemes reģionā galvenokārt piedalās vīrieši vecumā pēc 55 gadiem. Sniedzot pakalpojumu attālajos novados, novērots, ka daudzi vīrieši paliek kopā ar saviem vecākiem līdz mūža beigām viensētās, neuzdrīkstas paši uzsākt savu dzīvi ārpus vecāku mājām, bieži lieto alkoholu un ir vientuļi, ar zemu pašvērtējumu un nepietiekamām sociālām prasmēm. Vairums ir ilgstošie bezdarbnieki, kuri saņem sociālo palīdzību, t.sk. Eiropas Atbalsta fonda pārtikas pakas. Programmas laikā klienti tiek sagatavoti pārmaiņām, tomēr dzīvesvieta nav pārmaiņu veicinoša ilgtermiņā – nav darbavietu, trūkst sakārtotas infrastruktūras. Papildus izaicinājums bija attālinātā mācīšanās klientu bērniem un mazbērniem. Novērots, ka lielākās problēmas ģimenēm bija pārtikas sagāde pietiekamā apjomā un ēdiena pagatavošana mājās bērniem darbadienās, kā arī kvalitatīva bērnu pieskatīšana apstākļos, kad daļai vecāku arī jāstrādā no mājām,” atzīst LSK pārstāve, Vidzemes reģionālā koordinatore Sandra Našeniece.

Pierīgas reģions

Pierīgas reģionā no 119 sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, kuri piedalījās programmā 57 jeb 48% iesaistījās nodarbinātībā vai izglītībā.

“Motivācijas programmā Pierīgas reģionā klientu galvenie izaicinājumi bija saistīti ar sociālo prasmju trūkumu un emocionālās un fiziskās veselības problēmām, kas mazina iespēju pilnvērtīgi iesaistīties darba tirgū un izglītībā. Jūtams, ka dalībniekiem, kas jau ir darba attiecībās, ir ļoti liela pārslodze un novērojams izdegšanas sindroms, kā rezultātā viņiem samazinās darba spējas, un ir vēlme mainīt darba jomu. Programmas laikā klienti bija pateicīgi par iespēju apmeklēt speciālistus un risināt sarežģītas, ilgstošas problēmas. Protams, problēmu risināšana ir emocionāli smags darbs, īpaši, ja šī problēma ir aktuāla daudzus gadus,” atzīst LSK pārstāve, Pierīgas reģionālā koordinatore Aija Strazda.

Kopš 2018. gada Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” ietvaros jau vairāk nekā 2400 cilvēku saņēmuši atbalstu, lai atkal iekļautos nodarbinātībā vai izglītībā.

Motivācijas programma un atbalsta pasākumi cilvēkiem, kas vēlas iekļauties nodarbinātībā un izglītībā, tiek veikts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Tev varētu arī interēsēt:

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.