Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK uzsāk starptautiska projekta īstenošanu Ukrainas civiliedzīvotāju un palīdzības sniedzēju mentālās veselības stiprināšanai

2023. gada martā LSK uzsākusi starptautiska projekta “EU4Health – kvalitatīvas un savlaicīgas psiholoģiskās pirmās palīdzības sniegšana cilvēkiem, kurus skārusi Ukrainas krīze Ukrainā un ietekmētajās valstīs” īstenošanu.

Tā ietvaros Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācija (SSKSPF) kopā ar 25 SK nacionālajām biedrībām, kuras atbalsta arī SSKSPF Psihosociālā atbalsta centrs, plāno sniegt visaptverošu atbalstu vairāk nekā 590 000 cilvēkiem:

  • pārvietotajām personām Ukrainas teritorijā,
  • Ukrainas civiliedzīvotājiem citās Eiropas valstīs,

Projekta mērķa grupa ir palīdzības sniedzēji, bērni, vecāka gadagājuma cilvēki, cilvēki ar invaliditāti, valstu kopienas, Sarkanā Krusta darbinieki un brīvprātīgie.

Trīs gadu laikā mērķa grupai tiks nodrošināta psiholoģiskā pirmo palīdzību un mentālās veselības un psihosociālais atbalsts gan klātienē, gan izmantojot uzticības tālruņus un citas aktivitāšu platformas, veidojot un stiprinot Sarkanā Krusta Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību brīvprātīgo un darbinieku kapacitāti.

LSK Latvijā projektu īsteno saskaņā ar trim galvenajiem projekta īstenošanas virzieniem – psiholoģiskās PP nodrošināšana, LSK cilvēkresursu mentālās veselības veicināšana un sadarbības stiprināšana ar vietējiem un staprtautiskiem partneriem. 

UZZINI VAIRĀK

Projektu finansē Eiropas Savienības Komisijas ģenerāldirektorāts, kas ir atbildīgs par ES politiku pārtikas nekaitīguma un veselības aizsardzības jomā (DG SANTE).

Tev varētu arī interēsēt:

Dambja iznīcināšana vēl vairāk pastiprina humāno krīzi Ukrainā

08.jūnijā 2023 Starptautiskā sadarbība
6. jūnija rītā ticis iznīcināts Kahovkas HES dambis, izraisot plašus plūdus. Kahovkas ūdenskrātuve 240 kilometru garumā stiepjas cauri Hersonas, Krimas, Mikolajavas, Dņepropetrovskas un Zaporožjas apgabaliem. Tas ir viens no lielākajiem ūdens avotiem Ukrainas dienvidos, tai skaitā, nodrošinot dzeramo ūdeni.   Ukrainas SK iesaistās palīdzības sniegšanā Ukrainas Sarkanais Krusts ir aktīvi palīdz iedzīvotājiem 24/7, sadarbojoties ar …

Noslēgusies labdarības akcija “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

06.jūnijā 2023 Komitejas
Saziedotie līdzekļi tiks novirzīti ģimenēm, kurās ir bērni ar invaliditāti.

Pēc 3 gadu pārtraukuma LSK norisinājušās pirmās palīdzības sacensības

06.jūnijā 2023 Pirmā palīdzība
Sacensību laikā komandas sacenšas pirmās palīdzības sniegšanā vairākos etapos.

LSKJ Balvu nodaļa piedalās suņu pastaigu laukuma atklāšanā

06.jūnijā 2023 Jaunieši
LSKJ Balvu jaunieši pasākuma apmeklētājiem sniedza informāciju kā rīkoties, ja cilvēku sakodis suns.

LSK darbinieki un brīvprātīgie mācās no kolēģiem Eiropā

06.jūnijā 2023 Starptautiskā sadarbība
Kopā notikušas 4 mācības 3 dažādās valstīs.

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.