Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK piedalās starptautiskās apmācībās par reaģēšanu ārkārtas situācijās

No 26. līdz 29. oktobrim starptautiskā projekta “BALTPREP – sagatavotības un reaģēšanas spēju palielināšana ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā” ietvaros LSK pārstāve piedalījās Somijas Sarkanā Krusta organizētajās starptautiskajās tiešsaistes apmācībās par reaģēšanu ārkārtas situācijās.

Četru dienu laikā kopā ar Dānijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Krievijas SK pārstāvjiem mācījās par tādām tēmām kā Baltijas jūras reģions ārkārtas situāciju kontekstā, Sarkanā Krusta riska novērtējums, gūtās mācības no notikušajām ārkārtas situācijām, psihosociālā atbalsta sniegšana iedzīvotājiem, kas cietuši ārkārtas situācijās. Tāpat, dalībnieki apguva informāciju par SK nacionālo biedrību kapacitāti un sagatavotību ārkārtas situācijām.

Apmācību laikā tika diskutēts par katras SK nacionālās biedrības sadarbību ar valsts institūcijām, brīvprātīgo piesaisti un uzskaiti, sagatavotību naftas noplūžu gadījumiem un to seku novēršanas kapacitāti. Dalībniekiem bija iespēja saņemt informāciju par starptautisko pieredzi saistībā ar brīvprātīgo glābšanas servisu kā sadarbības metodi lielāka un mazāka mēroga negadījumos.

Apmācību noslēguma dienā lielāka uzmanība tika pievērsta Starptautiskā SK un SP nacionālo biedrību federācijas humanitārās palīdzības sniegšanas mehānismiem, tai skaitā divpusējā atbalsta mehānismam starp Baltijas jūras reģiona nacionālajām biedrībām.

Dalībnieces pārdomas

Alise Jonāte

“Apmācības deva iespēju iepazīt gan mūsu, gan citu valstu sagatavotības līmeni dažādu ārkārtas situāciju gadījumos. Iespēja ielūkoties jau reālos gadījumos un saprast, kādas ir mūsu lomas šādās situācijās un ko no tām varam mācīties. Mācības ne tikai deva iespēju rast jaunus kontaktus un apmainīties ar pieredzēm, bet arī atrast kopīgu un vienotu komunikācijas veidu, kas ir saprotams ikvienam komandas dalībniekam.

Lai saprastu, kā rīkoties šādās situācijās, ir jāsaprot kādi ir pieejamie resursi, Sarkanā Krusta kapacitāte, kā arī jāzina, kāda situācija ir kaimiņvalstīs, lai vajadzības gadījumā meklētu nepieciešamo palīdzību.

Daudz dažādi faktori ietekmē katru situāciju un ir nepieciešams sagatavoties savlaicīgi, lai spētu reaģēt un sniegt vajadzīgo atbalstu un palīdzību.

Svarīgi ir ne tikai būt nodrošinātiem resursu un zināšanu līmenī, bet arī psiholoģiski, jo tas ir viens no vissvarīgākajiem atbalstiem krīzes situācijās.

Šīs mācības ir milzīgs ieguldījums katras valsts Sarkanā Krusta attīstībā, jo tās ļauj saprast gan stiprās, gan vājās puses, meklēt jaunas pieejas un skatīties uz katru situāciju no cita rakursa, lai nepieciešamības gadījumā reaģētu maksimāli atbilstoši situācijai un nepieciešamajai palīdzībai.”

VAIRĀK PAR PROJEKTU “BALTPREP” ŠEIT

Tev varētu arī interēsēt:

Izdots LSK 2023. gada pārskats

04.aprīlī 2024 Pirmā palīdzība
LSK izdevis pārskatu par 2023. gadu. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā gada nozīmīgākajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem LSK programmās, reģionālajās Komitejās, struktūrvienībās un projektos.  2023. gada pārskats Sadaļā “Gada pārskati” pieejami pārskati par citiem gadiem. 

Aicinām pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” 8 stundu apjomā

03.aprīlī 2024 Projekti
LSK aicina pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” (PPP bērniem)  8 stundu apjomā. Tās notiks 11. aprīlī, Rīgā, Šarlotes ielā 1B. Apmācības ir izstrādātas darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri sniedz psihosociālo atbalstu bērniem, un tiem, kuri sniedz tiešu aprūpi un atbalstu bērniem un viņu aprūpētājiem, kuri nonākuši nelaimē, piemēram, medmāsām, sociālajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem veselības aprūpes jomā …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: VALMIERA

03.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ у Єлгаві

02.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. ☝️На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Pasaules Tuberkulozes diena: iedzīvotāji pārbauda veselību mobilajā plaušu rentgenā

24. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta šai saslimšanai un tās profilaksei.  25. martā Rīgā, Šarlotes ielā 1B, pie LSK Veselības istabas bija iespēja veikt plaušu radioloģisku izmeklējumu, ko īsāk sauc par plaušu rentgenu. Tāpat varēja veikt krēpu izmeklējumu un saņemt tuberkulozes speciālistu konsultācijas. Kopā 23 cilvēki veica …