Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK atzīmē Pasaules AIDS dienu: informē iedzīvotājus par piesardzību

04.decembrī 2020 Veselības drošība

1. decembrī, kad visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules AIDS diena, Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) brīvprātīgie jaunieši 8 dažādās vietās Latvijā īstenoja aktivitātes, lai pievērstu vienaudžu uzmanību HIV/AIDS izplatībai. Iedzīvotāju informēšana notika ievērojot visus drošības noteikumus. 


16. un 29. novembrī, sadarbībā ar biedrību “Dialogs” un Rīgas domes  IKSD atbalstu projekta “Komandas spēks” ietvaros notika tiešsaistes mācības LSK brīvprātīgajiem jauniešiem par HIV un AIDS tēmu. Jaunieši papildināja savas zināšanas, ieguva atbildes uz sev aktuāliem jautājumiem un attīstīja idejas, kā savu vienaudžu vidū paaugstināt zināšanu un drošības līmeni saistībā ar tematu.


1. decembrī tika publicēt 3 informatīvi video par bezmaksas HIV ekspres testa veikšanu Rīgā, Daugavpilī un Rēzeknē, kurā brīvprātīgie vienkāršā veidā stāsta un rāda savu pieredzi.

Tie pieejami šeit:

Rīgas video 

Daugavpils video  

Rēzeknes video


LSK Jaunatnes Limbažu nodaļas aktīvisti, sadarbībā ar sabiedrībā jauniešu vidū zināmām personībām, sagatavoja 4 informatīvus video par HIV tēmu. Paldies Elīzai Kupčei, Edgaram Bāliņam, Luīzai Šepeļevai un Sindijai Bokānei par iesaistīšanos.


Daugavpils nodaļas jaunieši aicināja Latvijas jauniešus piedalīties publiskā jautājumu konkursā Kahoot ŠEIT  un Rīgas nodaļas jaunieši tematiskā aptaujā Instagram ŠEIT.


Tukumā, Dagdā, Balvos un Jelgavā tika izveidots AIDS dienas simbols no sarkanām aizdegtām svecēm.

Tukums
Dagda
Jelgava

 

Arī Rēzeknē un Rīgā tika dalīti informatīvi bukleti, bezmaksas prezervatīvi un sarkanās lentītes.

LSKJ brīvprātīgie pie LSK sekretariāta ēkas Rīgā
LSKJ brīvprātīgie pie Rīgas Centrālās stacijas

Saldus nodaļas aktīvisti izglītoja savus vienaudžu audzināšanas stundā, stāstot prezentāciju par HIV un AIDS tematu.


Kā katru gadu, aicinājām cilvēkus solidarizēties un piespraust sarkano lentīti pie apģērba, kā arī Facebook profila attēliem lietot Pasaules AIDS dienas rāmi, kas veidots sadarbojoties biedrībai “DIA+LOGS” un LSK.


Projekts “Es varu būt, ietekmēt un mainīties”

LSK sadarbībā ar biedrību “DIA + LOGS” īstenoja kopīgu projektu “Es varu būt, ietekmēt un mainīties”. Projekta ietvaros septembrī LSK brīvprātīgajiem par HIV / AIDS tika nodrošinātas apmācības ar mērķi sagatavot jauniešus, kuri varētu piedalīties informācijas kampaņās par HIV. Jaunieši papildināja savas zināšanas, atbildēja uz aktuālajiem jautājumiem un izstrādāja idejas, lai vienaudžos veicinātu zināšanu un drošības līmeni saistībā ar šo tēmu. Lai palielinātu jauniešu informētību, projekta ietvaros tika izstrādāts jauns instruments – asociatīvās kārtis “Dialogs par HIV”. Oktobrī katra apmācītā persona vadīja divas nodarbības vienaudžiem. Nodarbības un informatīvās kampaņas tika veiktas saskaņā ar epidemioloģiskās drošības pasākumiem, tostarp tiešsaistē.Sakām lielu paldies mūsu brīvprātīgajiem, atbalstītājiem un darbiniekiem par iesaisti un atbildību! Kopā varam palīdzēt!

Tev varētu arī interēsēt:

Projekts “Darba spars Rēzeknē 2021” rit pilnā sparā

22.aprīlī 2021 Komitejas
Aprīļa mēnesī aktīvi norit LSK Latgales komitejas īstenotās aktivitātes.

LSK no Slovākijas karavīriem saņem ziedojumu 1200 pārtikas paku apmērā

22.aprīlī 2021 Sociālais atbalsts
21. aprīlī Slovākijas armijas pārstāvji, kuri Latvijā dienē NATO ietvaros, LSK ziedoja  1200 pārtikas pakas.

Vēl vari paspēt! Aicinām palīdzēt iepriecināt trūcīgo cilvēku mājas mīluļus

21.aprīlī 2021 Uncategorized
Vēl tikai 8 dienas! Līdz 28. aprīlim ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja doties uzjebkuru Maxima veikalu un palīdzēt iepriecināt četrkājainos draugus.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām palīdzības sniedzēju loks paplašinās

21.aprīlī 2021 Sociālais atbalsts
Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros Sabiedrības integrācijas fonds ir noslēdzis līgumus ar 27 partnerorganizācijām.

LSK brīvprātīgie jaunieši mācās pirmo palīdzību

19.aprīlī 2021 Uncategorized
Veiksmīgi sākušās LSK pirmās palīdzības brīvprātīgo vienaudžu izglītotāju mācības.

Jaunieši aktīvi pavadījuši Veselības nedēļu

19.aprīlī 2021 Jaunieši
No 7. līdz 14. aprīlim tika publicētas dažādas aktivitātes LSK Jaunatnes sociālajos tīklos.