Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK atzīmē Pasaules AIDS dienu: informē iedzīvotājus par piesardzību

04.decembrī 2020 Veselības drošība

1. decembrī, kad visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules AIDS diena, Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) brīvprātīgie jaunieši 8 dažādās vietās Latvijā īstenoja aktivitātes, lai pievērstu vienaudžu uzmanību HIV/AIDS izplatībai. Iedzīvotāju informēšana notika ievērojot visus drošības noteikumus. 


16. un 29. novembrī, sadarbībā ar biedrību “Dialogs” un Rīgas domes  IKSD atbalstu projekta “Komandas spēks” ietvaros notika tiešsaistes mācības LSK brīvprātīgajiem jauniešiem par HIV un AIDS tēmu. Jaunieši papildināja savas zināšanas, ieguva atbildes uz sev aktuāliem jautājumiem un attīstīja idejas, kā savu vienaudžu vidū paaugstināt zināšanu un drošības līmeni saistībā ar tematu.


1. decembrī tika publicēt 3 informatīvi video par bezmaksas HIV ekspres testa veikšanu Rīgā, Daugavpilī un Rēzeknē, kurā brīvprātīgie vienkāršā veidā stāsta un rāda savu pieredzi.

Tie pieejami šeit:

Rīgas video 

Daugavpils video  

Rēzeknes video


LSK Jaunatnes Limbažu nodaļas aktīvisti, sadarbībā ar sabiedrībā jauniešu vidū zināmām personībām, sagatavoja 4 informatīvus video par HIV tēmu. Paldies Elīzai Kupčei, Edgaram Bāliņam, Luīzai Šepeļevai un Sindijai Bokānei par iesaistīšanos.


Daugavpils nodaļas jaunieši aicināja Latvijas jauniešus piedalīties publiskā jautājumu konkursā Kahoot ŠEIT  un Rīgas nodaļas jaunieši tematiskā aptaujā Instagram ŠEIT.


Tukumā, Dagdā, Balvos un Jelgavā tika izveidots AIDS dienas simbols no sarkanām aizdegtām svecēm.

Tukums
Dagda
Jelgava

 

Arī Rēzeknē un Rīgā tika dalīti informatīvi bukleti, bezmaksas prezervatīvi un sarkanās lentītes.

LSKJ brīvprātīgie pie LSK sekretariāta ēkas Rīgā
LSKJ brīvprātīgie pie Rīgas Centrālās stacijas

Saldus nodaļas aktīvisti izglītoja savus vienaudžu audzināšanas stundā, stāstot prezentāciju par HIV un AIDS tematu.


Kā katru gadu, aicinājām cilvēkus solidarizēties un piespraust sarkano lentīti pie apģērba, kā arī Facebook profila attēliem lietot Pasaules AIDS dienas rāmi, kas veidots sadarbojoties biedrībai “DIA+LOGS” un LSK.


Projekts “Es varu būt, ietekmēt un mainīties”

LSK sadarbībā ar biedrību “DIA + LOGS” īstenoja kopīgu projektu “Es varu būt, ietekmēt un mainīties”. Projekta ietvaros septembrī LSK brīvprātīgajiem par HIV / AIDS tika nodrošinātas apmācības ar mērķi sagatavot jauniešus, kuri varētu piedalīties informācijas kampaņās par HIV. Jaunieši papildināja savas zināšanas, atbildēja uz aktuālajiem jautājumiem un izstrādāja idejas, lai vienaudžos veicinātu zināšanu un drošības līmeni saistībā ar šo tēmu. Lai palielinātu jauniešu informētību, projekta ietvaros tika izstrādāts jauns instruments – asociatīvās kārtis “Dialogs par HIV”. Oktobrī katra apmācītā persona vadīja divas nodarbības vienaudžiem. Nodarbības un informatīvās kampaņas tika veiktas saskaņā ar epidemioloģiskās drošības pasākumiem, tostarp tiešsaistē.Sakām lielu paldies mūsu brīvprātīgajiem, atbalstītājiem un darbiniekiem par iesaisti un atbildību! Kopā varam palīdzēt!

Tev varētu arī interēsēt:

Rozā oktobris: aicinām uz vebināru “Kā man sevi pasargāt jau tagad?”

26.oktobrī 2021 Kampaņas
Tas notiks 29. oktobrī, Zoom platformā ar iespēju tiešraidi skatīties LSK facebook.com lapā.

LSK Jaunatne uzsākusi projektu par jauniešu mentālo veselību

26.oktobrī 2021 Projekti
"ELP[A] 3 - elpo, lai priecātos" mērķis: sekmēt 180 Latvijā dzīvojošu jauniešu mentālo veselību.

Planēta: sarkana! Sarkanā Krusta starptautiskā kustība aicina rīkoties klimata pārmaiņu seku mazināšanai

22.oktobrī 2021 Klimata pārmaiņas
Sarkanā Krusta kustības samita laikā definēti 5 priekšlikumi tūlītējai rīcībai klimata pārmaiņu seku likvidēšanai.

Uzmanību: pirmās palīdzības apmācības uz ārkārtējās situācijas laiku atceltas

21.oktobrī 2021 Pirmā palīdzība
Tāpat, par apmācību norisi aicinām sazināties pēc 2021. gada 15. novembra.

Steidzami aicinām darbā sociālo mentoru

Pievienojies LSK komandai un kļūsti par sociālo mentoru bēgļiem un patvēruma meklētājiem!