Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Hepatīta testēšanas nedēļa: pārbaudi savu veselību arī tu

Papildināts 02.08.2021.

No 26. līdz 30. jūlijam ikviens tika aicināts bez maksas pārbaudīt savu veselību, veicot hepatīta eksprestestu LSK Veselības istabās Rīgā un Daugavpilī.

  • Rīgā, LSK Veselības istabās eksprestesti veikti 64 personām, no kurām C hepatīts konstatēts 7 personām un B hepatīts – 3 personām. 

  • Daugavpilī, LSK Veselības istabā testēti 19 cilvēki: 3 cilvēkiem konstatēts B hepatīts un 1 – C hepatīts. Visiem bija uzreiz iespēja uzreiz saņemt infektologa konsultāciju.


28. jūlijā tiek atzīmēta Pasaules hepatīta diena. Tās laikā sabiedrība tiek informēta par vīrushepatītiem, pastiprināti tiek pievērsta uzmanība vīrushepatītu profilaksei, kā arī kontroles pasākumiem un veselības pārbaužu veikšanai.

No 26. līdz 30. jūlijam iedzīvotāji tiek aicināti bez maksas pārbaudīt savu veselību. Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Veselības istabās, HIV profilakses punktos Rīgā un Daugavpilī visiem interesentiem būs iespēja veikt eksprestestus uz B un C vīrushepatītiem:

Atrašanās vieta

Darba laiks

Gaiziņa ielā 7, Rīgā, Sociālā centra ”Gaiziņš” 2. stāvā

 27., 28., 29. jūlijs plkst. 10.00-15.00

Šarlotes ielā 1B, Rīgā, 2.stāvā. Vēlams iepriekš pierakstīties, zvanot pa tālr. 26680448

26., 28., 30. jūlijs plkst. 09.00-16.3027., 29. jūlijs plkst. 13.00-18.00

18. novembra ielā 197 V, Daugavpilī, Latvijas Sarkanā Krusta HIV/AIDS profilakses kabinetā eksprestestu veikšana. Iepriekšējā pierakstīšanās pa tālruni 29477790 vai rindas kārtībā.

27. jūlijs plkst. 17.00-19.00

28. jūlijs plkst. 10.00-14.00

Viestura ielā 5, Daugavpilī, Daugavpils Centra poliklīnikā, 211. kabinetā varēs saņemt ārsta infektologa bezmaksas konsultāciju iedzīvotāji ar hronisku C vai B hepatītu, kā arī tie, kuru eksprestesti būs pozitīvi. Iepriekšēja pierakstīšanās pa tālruni 65422419.  

28. jūlijs plkst. 9.00-12.00 un 13.00-18.00

Testi tiks veikti, ievērojot epidemioloģisko drošību. 

Aktivitātes tiek organizētas sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru.


Hepatīts ir aknu iekaisums, ko nereti mēdz dēvēt arī par “dzelteno kaiti”, jo ādas un gļotādu dzelte var būt viena no aknu iekaisuma izpausmēm. Aknas ir ļoti svarīgs orgāns cilvēka organismā, kas piedalās gremošanas procesā, attīra asinis un cīnās ar infekcijām. Aknu iekaisumu var izraisīt pārmērīga alkohola lietošana, toksīni, atsevišķi medikamenti vai arī dažas slimības (ģenētiskas, vielmaiņas vai autoimūnās saslimšanas, aptaukošanās). Tomēr visbiežāk hepatītu izraisa vīrusi. Vīrusu izraisītu hepatītu dēvē par vīrushepatītu. Izplatītākie ir vīrushepatīts A (VHA), vīrushepatīts  B (VHB) un vīrushepatīts  C (VHB), taču sastopami arī D, E, G un TT vīrushepatīti.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati liecina, ka saslimšana ar vīrushepatītu vērtējama kā globāla problēma – ik gadu ar B vai C vīrushepatītu kopā pasaulē inficējas 3 miljoni iedzīvotāju, savukārt šo vīrushepatītu dēļ ik gadu iet bojā 1,1 miljons iedzīvotāju. Tādēļ šogad PVO par Pasaules hepatīta dienas tēmu pasludinājusi “Hepatīts nevar gaidīt”, kā vienu no virzieniem uzsverot nepieciešamību laicīgi atklāt infekciju, lai varētu veiksmīgi to ārstēt.

Pasaules hepatīta dienas ietvaros Latvijā laika posmā no 26. līdz 30. jūlijam iedzīvotājiem būs iespēja noteiktos HIV profilakses punktos* bez maksas un anonīmi veikt B un C hepatīta eksprestestu, saņemt pirms un pēc testa konsultāciju, kā arī informatīvos materiālus par vīrushepatītu profilaksi.

Aicinām arī atcerēties par galvenajiem profilakses pasākumiem, ko ikviens var veikt, lai mazinātu risku inficēties ar hepatītu – higiēnas ievērošanu, vakcināciju, drošiem dzimumkontaktiem, drošu un legālu medicīnas un skaistumkopšanas pakalpojumu izvēli un citiem.

Vairāk par vīrushepatītiem

*HIV profilakses punktu saraksts

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.