Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Hepatīta testēšanas nedēļa: pārbaudi savu veselību arī tu

Papildināts 02.08.2021.

No 26. līdz 30. jūlijam ikviens tika aicināts bez maksas pārbaudīt savu veselību, veicot hepatīta eksprestestu LSK Veselības istabās Rīgā un Daugavpilī.

  • Rīgā, LSK Veselības istabās eksprestesti veikti 64 personām, no kurām C hepatīts konstatēts 7 personām un B hepatīts – 3 personām. 

  • Daugavpilī, LSK Veselības istabā testēti 19 cilvēki: 3 cilvēkiem konstatēts B hepatīts un 1 – C hepatīts. Visiem bija uzreiz iespēja uzreiz saņemt infektologa konsultāciju.


28. jūlijā tiek atzīmēta Pasaules hepatīta diena. Tās laikā sabiedrība tiek informēta par vīrushepatītiem, pastiprināti tiek pievērsta uzmanība vīrushepatītu profilaksei, kā arī kontroles pasākumiem un veselības pārbaužu veikšanai.

No 26. līdz 30. jūlijam iedzīvotāji tiek aicināti bez maksas pārbaudīt savu veselību. Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Veselības istabās, HIV profilakses punktos Rīgā un Daugavpilī visiem interesentiem būs iespēja veikt eksprestestus uz B un C vīrushepatītiem:

Atrašanās vieta

Darba laiks

Gaiziņa ielā 7, Rīgā, Sociālā centra ”Gaiziņš” 2. stāvā

 27., 28., 29. jūlijs plkst. 10.00-15.00

Šarlotes ielā 1B, Rīgā, 2.stāvā. Vēlams iepriekš pierakstīties, zvanot pa tālr. 26680448

26., 28., 30. jūlijs plkst. 09.00-16.3027., 29. jūlijs plkst. 13.00-18.00

18. novembra ielā 197 V, Daugavpilī, Latvijas Sarkanā Krusta HIV/AIDS profilakses kabinetā eksprestestu veikšana. Iepriekšējā pierakstīšanās pa tālruni 29477790 vai rindas kārtībā.

27. jūlijs plkst. 17.00-19.00

28. jūlijs plkst. 10.00-14.00

Viestura ielā 5, Daugavpilī, Daugavpils Centra poliklīnikā, 211. kabinetā varēs saņemt ārsta infektologa bezmaksas konsultāciju iedzīvotāji ar hronisku C vai B hepatītu, kā arī tie, kuru eksprestesti būs pozitīvi. Iepriekšēja pierakstīšanās pa tālruni 65422419.  

28. jūlijs plkst. 9.00-12.00 un 13.00-18.00

Testi tiks veikti, ievērojot epidemioloģisko drošību. 

Aktivitātes tiek organizētas sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru.


Hepatīts ir aknu iekaisums, ko nereti mēdz dēvēt arī par “dzelteno kaiti”, jo ādas un gļotādu dzelte var būt viena no aknu iekaisuma izpausmēm. Aknas ir ļoti svarīgs orgāns cilvēka organismā, kas piedalās gremošanas procesā, attīra asinis un cīnās ar infekcijām. Aknu iekaisumu var izraisīt pārmērīga alkohola lietošana, toksīni, atsevišķi medikamenti vai arī dažas slimības (ģenētiskas, vielmaiņas vai autoimūnās saslimšanas, aptaukošanās). Tomēr visbiežāk hepatītu izraisa vīrusi. Vīrusu izraisītu hepatītu dēvē par vīrushepatītu. Izplatītākie ir vīrushepatīts A (VHA), vīrushepatīts  B (VHB) un vīrushepatīts  C (VHB), taču sastopami arī D, E, G un TT vīrushepatīti.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati liecina, ka saslimšana ar vīrushepatītu vērtējama kā globāla problēma – ik gadu ar B vai C vīrushepatītu kopā pasaulē inficējas 3 miljoni iedzīvotāju, savukārt šo vīrushepatītu dēļ ik gadu iet bojā 1,1 miljons iedzīvotāju. Tādēļ šogad PVO par Pasaules hepatīta dienas tēmu pasludinājusi “Hepatīts nevar gaidīt”, kā vienu no virzieniem uzsverot nepieciešamību laicīgi atklāt infekciju, lai varētu veiksmīgi to ārstēt.

Pasaules hepatīta dienas ietvaros Latvijā laika posmā no 26. līdz 30. jūlijam iedzīvotājiem būs iespēja noteiktos HIV profilakses punktos* bez maksas un anonīmi veikt B un C hepatīta eksprestestu, saņemt pirms un pēc testa konsultāciju, kā arī informatīvos materiālus par vīrushepatītu profilaksi.

Aicinām arī atcerēties par galvenajiem profilakses pasākumiem, ko ikviens var veikt, lai mazinātu risku inficēties ar hepatītu – higiēnas ievērošanu, vakcināciju, drošiem dzimumkontaktiem, drošu un legālu medicīnas un skaistumkopšanas pakalpojumu izvēli un citiem.

Vairāk par vīrushepatītiem

*HIV profilakses punktu saraksts

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.