Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Frančesko Roka atkārtoti kļuvis par Starptautiskās SKSP federācijas Prezidentu

20.jūnijā 2022 Starptautiskā sadarbība

Frančesko Roka (Francesco Rocca) atkārtoti ir ievēlēts Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federācijas (SSKSPF) Prezidenta amatā.

Frančesko Roku ievēlēja 192 Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību pārstāvji federācijas 23. Ģenerālajā asamblejā Ženēvā, Šveicē.

Par savu pārvēlēšanu Rokas kungs sacīja:

“Mēs dzīvojam ārkārtīgi nemierīgos laikos. Pasaules ekonomiskās nestabilitātes, pārtikas trūkuma, klimata krīzes un veselības ārkārtējo situāciju bīstamie ceļi saplūst, radot pasaulei nepieredzētu risku. Esmu lepns pieņemt šo izaicinājumu kopā ar mūsu 14 miljoniem Sarkanā Krusta Sarkanā Pusmēness brīvprātīgo, kuri šobrīd dara visu iespējamo, lai palīdzētu savām vietējām kopienām.”

Roka uzslavēja lokalizācijas lomu humānās palīdzības sniegšanā un apņēmās arī turpmāk būt atbalsts vietējo sabiedrību stiprināšanā. Pandēmija pasaulei parādīja vietējo palīdzības sniedzēju svarīgo lomu, reaģējot uz dažādām krīzes situācijām. Humānās palīdzība ir vienīgais efektīvais veids, kā glābt dzīvības un veidot drošākas, stiprākas un veselīgākas kopienas.

 

  1. Klimata krīzes pieaugošās humānās ietekmes risināšana,
  2. nevienlīdzības samazināšana veselības jomā,
  3. atbalsts migrantiem un viņu aizsardzība

ir trīs galvenās prioritātes, ko norādījis jaunais IFRC prezidents.

SKSPF Prezidents mudināja starptautisko sabiedrību globālo solidaritāti noteikt kā prioritāti un pārvērst to darbībā: “Kad ir politiskā griba, atklāts dialogs un lēmumi tiek pieņemti vispusēji, viss ir iespējams.”

“Politiskā, sabiedriskā un humānā reaģēšana uz Ukrainas krīzi ir parādījusi, ko var paveikt, kad cilvēcība un cieņa ir prioritāte un kad globāla līmeņa solidaritāte un griba palīdzēt aizsargāa cilvēkus.”

SSKSPF Prezidenta amats ir brīvprātīgs. Frančesko Roka savu brīvprātīgo darbu sāka 80. gadu beigās, strādājot ar patvēruma meklētājiem un bēgļiem Itālijā. Viņš pievienojās Itālijas Sarkanajam Krustam 2007. gadā un 2013. gadā tika ievēlēts par Itālijas SK prezidentu. SSKS federācijā Roka iepriekš bijis valdes loceklis un Eiropas reģiona viceprezidents. Rokas kunga izglītība saistīta ar jurisprudenci – viņš savu profesionālo karjeru uzsāka, cīnoties ar organizēto noziedzību. Pēc tam viņš darbojās uz veselības veicināšanas nozarē.

Vēlēšanu laikā 2022. gada 19. jūnijā tika ievēlēti četri jauni SSKSP federācijas viceprezidenti un 20 valdes locekļi, kas pārstāv katru SSKSP federācijas reģionu – Eiropu, Āfriku, Ameriku, Āziju un Okeāniju. 

 

LSK sveic Rokas kungu, vēlam panākumus un pateicamies par Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības nerimstošu stiprināšanu visā pasaulē! 

Tev varētu arī interēsēt:

Dambja iznīcināšana vēl vairāk pastiprina humāno krīzi Ukrainā

08.jūnijā 2023 Starptautiskā sadarbība
6. jūnija rītā ticis iznīcināts Kahovkas HES dambis, izraisot plašus plūdus. Kahovkas ūdenskrātuve 240 kilometru garumā stiepjas cauri Hersonas, Krimas, Mikolajavas, Dņepropetrovskas un Zaporožjas apgabaliem. Tas ir viens no lielākajiem ūdens avotiem Ukrainas dienvidos, tai skaitā, nodrošinot dzeramo ūdeni.   Ukrainas SK iesaistās palīdzības sniegšanā Ukrainas Sarkanais Krusts ir aktīvi palīdz iedzīvotājiem 24/7, sadarbojoties ar …

Noslēgusies labdarības akcija “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

06.jūnijā 2023 Komitejas
Saziedotie līdzekļi tiks novirzīti ģimenēm, kurās ir bērni ar invaliditāti.

Pēc 3 gadu pārtraukuma LSK norisinājušās pirmās palīdzības sacensības

06.jūnijā 2023 Pirmā palīdzība
Sacensību laikā komandas sacenšas pirmās palīdzības sniegšanā vairākos etapos.

LSKJ Balvu nodaļa piedalās suņu pastaigu laukuma atklāšanā

06.jūnijā 2023 Jaunieši
LSKJ Balvu jaunieši pasākuma apmeklētājiem sniedza informāciju kā rīkoties, ja cilvēku sakodis suns.

LSK darbinieki un brīvprātīgie mācās no kolēģiem Eiropā

06.jūnijā 2023 Starptautiskā sadarbība
Kopā notikušas 4 mācības 3 dažādās valstīs.

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.