Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Frančesko Roka atkārtoti kļuvis par Starptautiskās SKSP federācijas Prezidentu

20.jūnijā 2022 Starptautiskā sadarbība

Frančesko Roka (Francesco Rocca) atkārtoti ir ievēlēts Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federācijas (SSKSPF) Prezidenta amatā.

Frančesko Roku ievēlēja 192 Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību pārstāvji federācijas 23. Ģenerālajā asamblejā Ženēvā, Šveicē.

Par savu pārvēlēšanu Rokas kungs sacīja:

“Mēs dzīvojam ārkārtīgi nemierīgos laikos. Pasaules ekonomiskās nestabilitātes, pārtikas trūkuma, klimata krīzes un veselības ārkārtējo situāciju bīstamie ceļi saplūst, radot pasaulei nepieredzētu risku. Esmu lepns pieņemt šo izaicinājumu kopā ar mūsu 14 miljoniem Sarkanā Krusta Sarkanā Pusmēness brīvprātīgo, kuri šobrīd dara visu iespējamo, lai palīdzētu savām vietējām kopienām.”

Roka uzslavēja lokalizācijas lomu humānās palīdzības sniegšanā un apņēmās arī turpmāk būt atbalsts vietējo sabiedrību stiprināšanā. Pandēmija pasaulei parādīja vietējo palīdzības sniedzēju svarīgo lomu, reaģējot uz dažādām krīzes situācijām. Humānās palīdzība ir vienīgais efektīvais veids, kā glābt dzīvības un veidot drošākas, stiprākas un veselīgākas kopienas.

 

  1. Klimata krīzes pieaugošās humānās ietekmes risināšana,
  2. nevienlīdzības samazināšana veselības jomā,
  3. atbalsts migrantiem un viņu aizsardzība

ir trīs galvenās prioritātes, ko norādījis jaunais IFRC prezidents.

SKSPF Prezidents mudināja starptautisko sabiedrību globālo solidaritāti noteikt kā prioritāti un pārvērst to darbībā: “Kad ir politiskā griba, atklāts dialogs un lēmumi tiek pieņemti vispusēji, viss ir iespējams.”

“Politiskā, sabiedriskā un humānā reaģēšana uz Ukrainas krīzi ir parādījusi, ko var paveikt, kad cilvēcība un cieņa ir prioritāte un kad globāla līmeņa solidaritāte un griba palīdzēt aizsargāa cilvēkus.”

SSKSPF Prezidenta amats ir brīvprātīgs. Frančesko Roka savu brīvprātīgo darbu sāka 80. gadu beigās, strādājot ar patvēruma meklētājiem un bēgļiem Itālijā. Viņš pievienojās Itālijas Sarkanajam Krustam 2007. gadā un 2013. gadā tika ievēlēts par Itālijas SK prezidentu. SSKS federācijā Roka iepriekš bijis valdes loceklis un Eiropas reģiona viceprezidents. Rokas kunga izglītība saistīta ar jurisprudenci – viņš savu profesionālo karjeru uzsāka, cīnoties ar organizēto noziedzību. Pēc tam viņš darbojās uz veselības veicināšanas nozarē.

Vēlēšanu laikā 2022. gada 19. jūnijā tika ievēlēti četri jauni SSKSP federācijas viceprezidenti un 20 valdes locekļi, kas pārstāv katru SSKSP federācijas reģionu – Eiropu, Āfriku, Ameriku, Āziju un Okeāniju. 

 

LSK sveic Rokas kungu, vēlam panākumus un pateicamies par Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības nerimstošu stiprināšanu visā pasaulē! 

Tev varētu arī interēsēt:

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā. 

LSKJ Balvu nodaļas jaunieši dalās ar pirmās palīdzības zināšanām

18.septembrī 2023 Jaunieši
Balvu nodaļas brīvprātīgie jaunieši dalījās ar savām zināšanām pasākumā "Esmu dzimis Balvos".

Kuģa avārija Igaunijas piekrastes ūdeņos: lauka vingrinājumu laikā tiek praktizēta evakuācija

18.septembrī 2023 Pirmā palīdzība
No 15. līdz 17. septembrim Igaunijas, Somijas, Latvijas un Lietuvas Sarkanā Krusta darbinieki un brīvprātīgie piedalījās mācībās par kuģa avāriju, izraisītajām sekām un ekvakuācijas praktisku apgūšanu. Pēc scenārija simulētā kuģa avārija notika Hījumā piekrastē Igaunijā, kā rezultātā palīdzība jāsniedz vismaz 1800 cilvēkiem.  Mācību mērķis ir attīstīt pārrobežu sadarbību masveida evakuācijas gadījumā. Konkrētāk, kā reģistrēties, īslaicīgi …

LSK Zemgales komitejas Ogres birojs līdzdarbojas vasarīga pasākuma organizēšanā ukraiņiem

11.septembrī 2023 Sociālais atbalsts
Pasākuma organizatori atzīst, ka pasākums bija izdevies un pozitīvas emocijas raisošs.