Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekts noslēdzies 2021. gada 12. novembrī.


Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš  2021. gada 1. aprīļa īsteno projektu “Viena (pa)saule visiem” Nr. DIKS-21-444-lī, ko finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Projekta īstenošanas periods: 2021. gada 1. aprīlis – 12. novembris

Mērķi: 

Projekta virsmērķis ir veicināt bēgļu, patvēruma meklētāju un trešo valstu valstspiederīgo, vecumā no 7-50 gadiem, dzīves kvalitātes paaugstināšanos un integrāciju sabiedrībā, sekmējot saliedētākas sabiedrības veidošanos Rīgā.

Projekta tiešais mērķis ir veicināt bēgļu, patvēruma meklētāju un trešo valstu valstspiederīgo aktīvu iesaistīšanos sabiedriskās aktivitātēs, apmeklējot piedāvātās nodarbības, iedrošināt viņus un nodrošināt tiem iespēju iepazīt veidus, apgūstot jaunas un noderīgas prasmes, lai veiksmīgi iesaistītos darba tirgū vai uzsāktu savu uzņēmējdarbību, kā lietderīgi pavadot savu brīvo laiku ar vietējiem iedzīvotājiem, tādējādi sekmējot viņu integrāciju vietējā sabiedrībā.

Projekta laikā tiks organizēti 3 aktivitāšu/ pasākumu bloki:

  1. Informatīvie pasākumi Rīgas iedzīvotājiem – 2 pasākumi, lai informētu iedzīvotājus par iespējām iesaistīties projekta mērķa grupas integrācijā;
  2. Sieviešu darba prasmju celšanas nodarbības – 5 uzņēmējdarbības prasmju celšanas nodarbību cikli, kā arī no augusta līdz oktobrim dalībniecēm būs iespēja apgūt šūšanas prasmes, sadarbībā ar biedrību “Rokdarbu rezidence”’;
  3. Brīvā laika integrācijas pasākumi (ģimenēm un jauniešiem) – pasākumi vietējiem iedzīvotājiem kopā bēgļiem vai patvēruma meklētājiem un trešo valstu valstspiederīgajiem, kuru laikā dalībniekiem būs iespēja kopīgi darboties gan radošās darbnīcās, gan galda spēļu vakaros, piknikos, pārgājienos un citās aktivitātēs, ko dalībnieki varēs plānot paši, balstoties uz savām interesēm.

Projekta aktivitāšu rezultātā būs veicināta bēgļu, patvēruma meklētāju un Trešo valstu valstspiederīgo prasmes, aktīva iesaistīšanās sabiedriskās aktivitātēs, apmeklējot piedāvātās nodarbības. Vietējiem iedzīvotājiem būs veicināta izpratne migrācijas jautājumos, paplašināts redzesloks, mazināti stereotipi un šķēršļi kopējai sadarbībai.

Projekta kopējais budžets: EUR 7422,26

Projekta vadītāja: Evija Eglīte, tālrunis: + 371 67336653, e-pasts: evija.eglite@redcross.lv.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.


Noslēdzies projekts “Viena (pa)saule visiem”, ko finansēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Ziņa publicēta 02.12.2021.

Gada noskaņā noslēdzies arī biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” projekts “Viena (pa)saule visiem”, kas tika īstenots ar mērķi veicināt bēgļu, patvēruma meklētāju un trešo valstu valstspiederīgo aktīvu iesaistīšanos sabiedriskās aktivitātēs, apmeklējot piedāvātās nodarbības, iedrošināt viņus un nodrošināt tiem iespēju iepazīt veidus, apgūstot jaunas un noderīgas prasmes, lai veiksmīgi iesaistītos darba tirgū vai uzsāktu savu uzņēmējdarbību, kā lietderīgi pavadot savu brīvo laiku ar vietējiem iedzīvotājiem, tādējādi sekmējot viņu integrāciju vietējā sabiedrībā.

Par spīti tam, ka visa pasaule cīnās ar COVID-19 pandēmiju un ka valstī noteiktie ierobežojumi projekta laikā gan tika atviegloti, gan pastiprināti, projekta komanda atrada veidus, kā, ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus, realizētu projektu un sasniegtu tajā izvirzītos mērķus. Projekta laikā tika realizētas šādas aktivitātes:

  1. Informatīvie pasākumi Rīgas iedzīvotājiem – 2 pasākumi, lai informētu iedzīvotājus par iespējām iesaistīties projekta mērķa grupas integrācijā;
  2. Sieviešu darba prasmju celšanas nodarbības – 5 uzņēmējdarbības prasmju celšanas nodarbības par tādām tēmām, kā uzņēmējdarbības pamati, biznesa plāna izveide, rentabilitātes plānošana, likumiskais ietvars un nodokļi, pieredzes stāsts no mazā uzņēmuma īpašnieka un 3 mēnešu šūšanas nodarbības, sadarbībā ar biedrību “Rokdarbu rezidence”’;
  3. Brīvā laika integrācijas pasākumi (ģimenēm un jauniešiem) – pasākumi vietējiem iedzīvotājiem kopā bēgļiem vai patvēruma meklētājiem un trešo valstu valstspiederīgajiem, kuru laikā dalībniekiem bija iespēja kopīgi piedalīties dažādās brīvā laika aktivitātēs, ko parasti šīs ģimenes ikdienā neapmeklē.

Neformālajās sarunās ar projekta dalībniekiem par dalību projektā, saņēmām daudz pozitīvu atsauksmju. Kāda ģimene, kas piedalījās integrācijas pasākumos saka, ka bija ļoti priecīga par šo iespēju pavadīt laiku visiem kopā, nodarbojoties ar jautrām aktivitātēm, jo, kā paši atzina, ikdienā tam daudz laika neatliek, jo abi vecāki daudz strādā un vakaros ir ļoti noguruši, paralēli apgūstot latviešu valodu un pierodot pie jaunās dzīves realitātes Latvijā. Vēl kāda dalībnieka atsauksme: “Ir interesanti paskatīties kā savstarpēji nepazīstami cilvēki sāk veidot komandas garu un stratēģiju spēles laukumā, kur ir sajūta, ka esat “vienā laivā”, esat vienlīdzīgi un cits citam nepieciešami, lai komanda sasniegtu rezultātu, neskatoties uz savu dzīves pieredzi, sociālekonomisko fonu, reliģisko piederību vai vietu no kurienes nāc- tas vieno!”.

Viens no nozīmīgākajiem projekta rezultātiem ir, ka viena no šūšanas nodarbību dalībniecēm pēc šūšanas kursu beigšanas saņēma darba piedāvājumu šūšanas cehā. Par savu pieredzi viņa saka tā:

“Jau gandrīz 3 gadus meklēju darbu, bet valodas grūtību dēļ darbu nevarēju atrast. Kad sāku apmeklēt šūšanas kursus, tas mani iedvesmoja, tāpēc jautāju šūšanas skolotājai, vai ir kāda vieta, kur pēc šiem kursiem varētu turpināt pilnveidot sevi šajā jomā. Skolotāja mēģināja atrast darba vietu un sarunāja darba interviju. Es devos uz darba interviju kopā ar šūšanas kursu skolotāju. Skolotāja darba vietai paskaidroja par manām spējām šūšanā. Tagad es strādāju un man ļoti patīk mans jaunais darbs. Es esmu priecīga un ļoti pateicīga šūšanas skolotājai un projektam par iespēju apgūt šīs prasmes. Es ļoti novērtēju skolotājas palīdzību.”

Paldies visiem, kas piedalījās projekta aktivitātēs un iesaistījās projekta realizācijā!

 


Norisinājies pasākums “Kā es varu palīdzēt?”

Ziņa publicēta 29.11.2021.

2021. gada 27. novembrī videokonferenču platformā “Zoom” norisinājies otrais sarunu vakars “Kā es varu palīdzēt?” biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Viena (pa)saule visiem” ietvaros. Tāpat kā pirmajā pasākumā arī šoreiz uz sarunu aicināti vairāku organizāciju pārstāvji, kuri ikdienā nodrošina palīdzību patvēruma meklētājiem un tostarp strādā ar integrācijas jautājumiem. Sarunu vakara laikā pārstāvji dalījās ar savu pieredzi un virzieniem, kuros darbojas, atbildēja interesentu jautājumiem un minēja, kā sabiedrība var nākt talkā, lai palīdzētu šīm organizācijām.

Ar sociālo mentoru programmu iepazīstināja Daniels Pavlovičs no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”, kurš arī pats veic sociālā mentora pienākumus, palīdzot patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu kārtot ikdienas praktiskus jautājumus, piemēram, vizīti pie ārsta. Ikdienā patvēruma meklētāji Latvijā uzturas izmitināšanas centrā “Mucenieki”, un, kā norādīja D. Pavlovičs, sociālie mentori tiem nodrošina cita veida vajadzības gluži kā t.s. Maslova piramīdā. Tā pierāda, ka cilvēkam ir nepieciešamas ne vien fizioloģiskās, bet arī sociālās un citas vajadzības.

Biedrības “Patvērums “Drošā Māja”” valdes priekšsēdētāja un projektu vadītāja Gunta Vīksne raksturoja vairākus organizācijas sniegtos pakalpojumus cilvēkiem, kuri ar dažādiem statusiem (bēgļa, alternatīvais) legāli uzturas Latvijā. Biedrība piedāvā konsultācijas, tulku un psihologa pakalpojumus, latviešu valodas apmācības, integrācijas pasākumus. G. Vīksne pieminēja arī projektu “Migrant Talent Garden”, kas biedrībā tiek īstenots kopā ar partneriem no vēl sešām valstīm ar mērķi palīdzēt migrantiem uzsākt uzņēmējdarbību un sniegt tiem nepieciešamās zināšanas. Tāpat interesentiem tika sniegti kontakti, lai varētu iesaistīties brīvprātīgajā darbā biedrībā.

Kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” valdes locekle Evija Strupiša stāstīja, kā kustība no domubiedru grupas sociālajā medijā “Facebook” izaugusi par biedrību, kas patvēruma meklētājiem, bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu sniedz praktisku, tūlītēju un brīvprātīgu palīdzību, balstoties pēc konkrētām tā brīža vajadzībām. No saziedotiem līdzekļiem biedrība sedz neatliekamus izdevumus, piemēram, medicīnas izdevumus, dokumentu noformēšanu, pārtikas produktu iegādi, komunālos maksājumus, tāpat tiek izīrēti dzīvokļi, kas bez īres maksas un atlīdzības tiek nodoti grūtībās nonākušajām bēgļu ģimenēm.

Kustības pirmsākumi meklējami 2015. gadā, kad Eiropa kopumā piedzīvojusi migrantu krīzi. Arī pašreizējos apstākļos, kad vērojama migrantu krīze uz Baltkrievijas un Polijas robežas, biedrība sniedz savu atbalstu, lai situāciju risinātu ar praktisku palīdzību. Kā skaidroja E. Strupiša, tad, ņemot vērā pašreizējās ģeopolitiskās tendences, migrantu krīzes būs vērojamas arī nākotnē, tāpēc biedrība saredz savu nozīmi akūtās situācijās, taču vienlaikus palīdzot bēgļiem, personām ar alternatīvo statusu un patvēruma meklētājiem integrēties ekonomiskajā, sociālajā un kultūras jomā. Biedrību iespējams atbalstīt gan ar ziedojumu, gan iesaistoties brīvprātīgajā darbā. Brīvprātīgie darba veikšanas nolūkos iziet speciālu apmācību, un būtiska ir brīvprātīgo vēlme palīdzēt ilgtermiņā, taču novērtēta tiek jebkura iesaiste.

Pasākuma noslēgumā Elizabete Madarāja, biedrības “Radošā apvienība jauniešiem “TREPES”” brīvprātīgā un Eiropas Solidaritātes Korpusa Solidaritātes projekta “Oriented On Orientalism” īstenotāja, stāstīja par dažādām šī projekta ietvaros paveiktām iniciatīvām – “Valodu kafejnīca”, “Svinam svētkus” un “Emocionālā un fiziskā veselība”-, kas piedāvātas gan iebraucējiem (piemēram, studējošie no ārvalstīm), gan vietējai sabiedrībai. “Valodu kafejnīcā” sniegtas latviešu valodas nodarbības, kā arī individuālās konsultācijas cittautiešiem, savukārt “Svinam svētkus” iniciatīva radījusi iespēju dažādas Austrumu tradīcijas piedzīvot kopā vietējiem iedzīvotājiem un iebraucējiem. Projektā īstenotas arī atbalsta (mentoru) grupas iebraucējiem iniciatīvas “Emocionālā un fiziskā veselība” ietvaros. Visas iniciatīvas notikušas gan klātienē, gan platformā “Zoom”. E. Madarāja minēja, ka projektam ir ilgtspēja arī pēc tā oficiālā noslēguma, jo bijis liels pieprasījums pēc latviešu valodas nodarbībām un mentoru pakalpojumiem. Tāpat viņa informēja arī par nākamajām biedrības aktivitātēm un aicināja interesentus pievienoties.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 


Aicinām piedalīties tiešsaistes pasākumā “Bēgļu un patvēruma meklētāju integrācija. Kā es varu palīdzēt”

Ziņa publicēta 25.11.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” projekta “Viena (pa) saule visiem” ietvaros aicinām piedalīties tiešsaistes pasākumā “Bēgļu un patvēruma meklētāju integrācija. Kā es varu palīdzēt”!

Tiešsaistes pasākumā aicināti piedalīties visi,

  • kam interesē, ko dara organizācijas, kas strādā ar bēgļu un patvēruma meklētāju integrāciju;
  • kas vēlas palīdzēt, taču nezina, kā;
  • kas vēlas iesaistīties kādā no organizācijām;
  • kam interesē šī joma.

Pasākums norisināsies Zoom platformā 27. novembrī, plkst. 15:00.
Pasākuma laikā ar savu pieredzi dalīsies pārstāvji no tādām biedrībām kā “Latvijas Sarkanais Krusts”, “Patvērums “Drošā māja””, “Gribu palīdzēt bērgļiem” un “Radošās apvienības jauniešiem “Trepes”.
Moderators: Mariona Baltkalne
Pasākuma piekļuves saiti saņemsi vienu dienu pirms pasākuma uz norādīto e-pasta adresi.
Pieteikšanās: ej.uz/varupalīdzēt


8 starptautisko aizsardzību saņēmušas sievietes apgūst šūšanas prasmi

Ziņa publicēta 15.09.2021.

3. augustā 8 starptautisko aizsardzību saņēmušas sievietes no Baltkrievijas, Turcijas un Afganistānas, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) realizētā integrācijas projekta “Viena pa(saule) visiem” ietvaros uzsāka šūšanas apmācību ciklu profesionālās šuvējas Renātes pavadībā.

Šajās nodarbībās sievietes iegūst teorētiskas un praktiskas zināšanas par drēbniecību, dažādiem materiāliem un šūšanas tehnikām, kā arī pilnveido un iemācās jaunas prasmes šūšanā. Kā izsakās pati nodarbību vadītāja Renāte – šī priekš viņas ir vēl nebijusi pieredze, vadīt nodarbības citu tautu un kultūru cilvēkiem, kuri Latvijā ieguvuši starptautisko aizsardzību, taču Renāte min arī to, ka šī pieredze ir ļoti interesanta un pozitīva.

Arī nodarbību apmeklētājas ir ieinteresētas un regulāri apmeklē kursus, tā priekš viņām ir ne tikai iespēja iegūt jaunas prasmes un zināšanas, bet arī socializēties un veicināt integrāciju Latvijas sabiedrībā. Nodarbību laikā savstarpējo saprašanos nodrošina klātienes tulce.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 


Noticis sarunu vakars bēgļiem un patvēruma meklētājiem

Ziņa publicēta 03.08.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” projekta “Viena (pa)saule visiem” ietvaros, ko finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, 29. jūlijā videokonferenču platformā “Zoom” aizritējis pirmais sarunu vakars “Kā es varu palīdzēt?”. Tajā no dažādiem aspektiem pārrunāta bēgļu un patvēruma meklētāju situācija Latvijā, kā arī apspriestas iespējas ikvienam cilvēkam sniegt savu atbalstu organizācijām, kas ikdienā strādā ar šiem jautājumiem.

Biedrības “Patvērums “Drošā māja”” valdes prieksšēdētāja Gunta Vīksne sarunu vakarā iepazīstināja ar biedrības paspārnē darbojošos Informācijas centru iebraucējiem, kas uzsācis savu darbību 2016. gadā un pašlaik darbojas Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Valmierā un Liepājā. Līdz 2020. gada nogalei centrs sniedzis informāciju un atbalstu vairāk nekā 5150 iebraucējiem, kuri ieradušies Latvijā no vairāk nekā 95 valstīm ārpus Eiropas Savienības. Pakalpojumi tiek sniegti iebraucējiem, kuri jau sakārtojuši nepieciešamo dokumentāciju un legāli uzturas Latvijā, un tie ietver gan konsultācijas, gan tulkošanas pakalpojumus, gan informāciju par iespēju iesaistīties brīvprātīgajā darbā. G. Vīksnes nosaukto tematu klāstā, par ko iebraucēji visbiežāk saņēmuši konsultācijas, atzīmējama migrācija, nodarbinātības un biznesa iespējas Latvijā, veselības aprūpe, izglītība un ģimenes apvienošanas jautājumi. Savukārt, lai nodrošinātu tulkošanas pakalpojumu, Informācijas centram nepieciešami vairāki tulki un valodu zinātāji, kuri turklāt pārvaldītu arī plašākai sabiedrībai mazāk pazīstamas valodas. Pašlaik centrā ir pārstāvētas 20 valodas, tostarp dari, farsi, puštu, urdu, vjetnamiešu, tigriņu un citas valodas. Arī Covid-19 pandēmijas laikā centra pārstāvji turpinājuši sniegt attālinātas konsultācijas. Līdztekus tam Informācijas centrs kā būtisku savas darbības virzienu realizē sabiedrības izglītošanu, veidojot informatīvos izdales materiālus, sižetus par iebraucēju veiksmīgu integrāciju Latvijā un piedāvājot citus resursus. Kā noderīgu platformu informācijai par daudziem trešo valstu pilsoņiem aktuākiem jautājumiem G. Vīksne rekomendē Integration.lv.

Ar savu pieredzi stāstu vakarā dalījās arī Santa Krūmiņa – biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” projekta “Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojuma sniegšana patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo vai bēgļa statusu” sociālais mentors. S. Krūmiņa norādīja, ka projekta mērķauditorija ir gan patvēruma meklētāji līdz lēmuma saņemšanai par savu tālāko statusu, gan personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu 12 mēnešu garumā no statusa saņemšanas brīža. Attiecīgi projekta mērķis ir veicināt šo personu pilnvērtīgu sociālekonomisko iekļaušanos sabiedrībā. Kamēr sociālais darbinieks izvērtē katras konkrētās personas situāciju un sastāda plānu tās iekļaušanai sabiedrībā, sociālais mentors sniedz praktisku atbalstu, kārtojot dokumentus, medicīnas, izglītības, nodarbinātības un citus jautājumus, kā arī komunicējot un pavadot personu uz dažādām iestādēm. S. Krūmiņa iepazīstināja ar aktuālo statistiku par apkalpoto klientu skaitu pēc valstiskās piederības pēdējā pusgada laikā (2020. gada decembris – 2021. gada maijs), kur vislielāko īpatsvaru veidoja personas no Baltkrievijas, un uzskaitījumā tālāk sekoja Krievija, Kolumbija, Afganistāna, Azerbaidžāna, Bangladeša, Pakistāna, Turcija, kā arī pārstāvji no vēl vairāk nekā 10 valstīm. Vairākos gadījumos Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atteikusi personai bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu. Līdzīgi kā G. Vīksne arī S. Krūmiņa norādīja, ka sniegt atbalstu sabiedrība var gan īstenojot brīvprātīgo darbu ar patvēruma meklētājiem, piemēram, palīdzot mācībās bērniem vai iesaistoties sabiedriskos pasākumos, tāpat arī veicot ziedojumus un izglītojoties, lai mazinātu stereotipus.

Sarunu vakarā piedalījās arī divas pārstāves no biedrības “Radošā apvienība jauniešiem TREPES”. Biedrības vadītāja Ramona Liepiņa uzsvēra, ka biedrība sniedz iespēju citu valstu pilsoņiem iekļauties Latvijas sabiedrībā, viņiem pašiem piedaloties biedrības aktivitātēs. Starpkultūru darbs ir viens no biedrības darbības virzieniem, bet migrantu kopienas un indivīdi – vienas no mērķa grupām. Biedrība regulāri īsteno projektus, lai veicinātu kultūru apmaiņu, kā arī sniegtu iespēju jauniešiem apgūt jaunas prasmes un vērtības multikulturālā vidē. Tas attiecināms gan uz praktiskām iemaņām, piemēram, kulināriju vai ekoloģisku dzīvesveidu, gan sociālām iemaņām, proti, aizspriedumu un stereotipu mazināšanu. Vairāki projekti realizēti programmas jauniešiem “Eiropas Solidaritātes korpuss” ietvaros. Ar pieredzi vienā konkrētā projektā sarunu vakarā dalījās Annija Elizabete Madarāja – biedrības “TREPES” projekta “Oriented on Orientalism” pasākumu koordinatore. Projekta komandu veido pieci Latvijas Universitātes (LU) Āzijas studiju programmas studenti, un ar projekta starpniecību viņi vēlas izglītot Latvijas sabiedrību par dažādām Āzijas un Austrumu valstu kultūrām un iepazīstināt ar to pārstāvjiem. Projekta ietvaros organizētas “Valodu kafejnīcas”, palīdzot Āzijas valodu pārstāvjiem apgūt latviešu valodu. Covid-19 pandēmijas apstākļos “kafejnīcas” rīkotas attālināti, ar “Zoom” platformas starpniecību, taču guvušas lielu atsaucību – sākotnēji tās bijušas divas “kafejnīcas” mēnesī, bet vēlāk katru nedēļu. Pakāpeniski “Valodu kafejnīcas” savijušās kopā ar citu iespēju – LU studentiem kļūt par ārzemju studentu mentoriem, sniedzot tiem ikdienā atbalstu gan valodas, gan citos jautājumos. A. Madarāja norādīja, ka par mentoru var kļūt jebkurš, svarīgs ir laiks un vēlēšanās to darīt, taču vienlaikus viņa uzsvēra, ka ir būtiski arī iepazīties tuvāk ar to kultūru, kuras pārstāvim mentora palīdzība tiek sniegta. Nepārzinot citas kultūras vērtības un mentalitāti, iespējams izdarīt vairāk ļauna nekā laba. Visbeidzot A. Madarāja iepazīstināja vēl ar kādu projekta aktivitāti – “Svinam svētkus –, kurā Latvijas sabiedrības pārstāvji izglītoti par Āzijas reģiona svētkiem, kultūru, tradīcijām, reliģiju. Projekts “Oriented on Orientalism” turpinās līdz 2022. gada 19. janvārim.

Projekta noslēgumā, 2021. gada nogalē, plānots organizēt šādu sarunu vakaru vēlreiz.

 


LSK aicina piedalīties seminārā par bēgļu integrāciju

Ziņa publicēta 26.07.2021.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” aicina ikvienu uz tiešsaistes sarunu vakaru “Kā es varu palīdzēt?”. Tajā tiks diskutēts par bēgļu un patvēruma meklētāju integrāciju. Sarunas notiks 29. jūlijā, plkst. 18.00. Seminārs organizēts projekta “Viena (pa)saule visiem” ietvaros.

Sarunā aicinām piedalīties ikvienu,

  1. kam interesē, ko dara organizācijas, kas strādā ar bēgļu un patvēruma meklētāju integrāciju;
  2. kas vēlas palīdzēt, taču nezina kā;
  3. kas vēlas iesaistīties kādā no organizācijām;
  4. kam interesē šī joma.

Piekļuves saite pieejama ŠEIT!

Sarunā piedalīsies:

  • Santa Krūmiņa, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” projekta “Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojuma sniegšana patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo vai bēgļa statusu” sociālais mentors;
  • Gunta Vīksne, biedrība “Patvērums “Drošā Māja”” biedrības valdes priekšsēdētāja;
  • Ramona Liepiņa, biedrība “Radošā apvienība jauniešiem TREPES”, biedrības vadītāja;
  • Annija Elizabete Madarāja, biedrība “Radošā apvienība jauniešiem TREPES”, projekta “Oriented on Orientalism” pasākumu koordinatore.

LSK uzsākusi jauna projekta īstenošanu

Ziņa publicēta 12.05.2021.