Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noticis sarunu vakars bēgļiem un patvēruma meklētājiem

03.augustā 2021 Projekti

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” projekta “Viena (pa)saule visiem” ietvaros, ko finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, 29. jūlijā videokonferenču platformā “Zoom” aizritējis pirmais sarunu vakars “Kā es varu palīdzēt?”. Tajā no dažādiem aspektiem pārrunāta bēgļu un patvēruma meklētāju situācija Latvijā, kā arī apspriestas iespējas ikvienam cilvēkam sniegt savu atbalstu organizācijām, kas ikdienā strādā ar šiem jautājumiem.

Biedrības “Patvērums “Drošā māja”” valdes prieksšēdētāja Gunta Vīksne sarunu vakarā iepazīstināja ar biedrības paspārnē darbojošos Informācijas centru iebraucējiem, kas uzsācis savu darbību 2016. gadā un pašlaik darbojas Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Valmierā un Liepājā. Līdz 2020. gada nogalei centrs sniedzis informāciju un atbalstu vairāk nekā 5150 iebraucējiem, kuri ieradušies Latvijā no vairāk nekā 95 valstīm ārpus Eiropas Savienības. Pakalpojumi tiek sniegti iebraucējiem, kuri jau sakārtojuši nepieciešamo dokumentāciju un legāli uzturas Latvijā, un tie ietver gan konsultācijas, gan tulkošanas pakalpojumus, gan informāciju par iespēju iesaistīties brīvprātīgajā darbā. G. Vīksnes nosaukto tematu klāstā, par ko iebraucēji visbiežāk saņēmuši konsultācijas, atzīmējama migrācija, nodarbinātības un biznesa iespējas Latvijā, veselības aprūpe, izglītība un ģimenes apvienošanas jautājumi. Savukārt, lai nodrošinātu tulkošanas pakalpojumu, Informācijas centram nepieciešami vairāki tulki un valodu zinātāji, kuri turklāt pārvaldītu arī plašākai sabiedrībai mazāk pazīstamas valodas. Pašlaik centrā ir pārstāvētas 20 valodas, tostarp dari, farsi, puštu, urdu, vjetnamiešu, tigriņu un citas valodas. Arī Covid-19 pandēmijas laikā centra pārstāvji turpinājuši sniegt attālinātas konsultācijas. Līdztekus tam Informācijas centrs kā būtisku savas darbības virzienu realizē sabiedrības izglītošanu, veidojot informatīvos izdales materiālus, sižetus par iebraucēju veiksmīgu integrāciju Latvijā un piedāvājot citus resursus. Kā noderīgu platformu informācijai par daudziem trešo valstu pilsoņiem aktuākiem jautājumiem G. Vīksne rekomendē Integration.lv.

Ar savu pieredzi stāstu vakarā dalījās arī Santa Krūmiņa – biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” projekta “Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojuma sniegšana patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo vai bēgļa statusu” sociālais mentors. S. Krūmiņa norādīja, ka projekta mērķauditorija ir gan patvēruma meklētāji līdz lēmuma saņemšanai par savu tālāko statusu, gan personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu 12 mēnešu garumā no statusa saņemšanas brīža. Attiecīgi projekta mērķis ir veicināt šo personu pilnvērtīgu sociālekonomisko iekļaušanos sabiedrībā. Kamēr sociālais darbinieks izvērtē katras konkrētās personas situāciju un sastāda plānu tās iekļaušanai sabiedrībā, sociālais mentors sniedz praktisku atbalstu, kārtojot dokumentus, medicīnas, izglītības, nodarbinātības un citus jautājumus, kā arī komunicējot un pavadot personu uz dažādām iestādēm. S. Krūmiņa iepazīstināja ar aktuālo statistiku par apkalpoto klientu skaitu pēc valstiskās piederības pēdējā pusgada laikā (2020. gada decembris – 2021. gada maijs), kur vislielāko īpatsvaru veidoja personas no Baltkrievijas, un uzskaitījumā tālāk sekoja Krievija, Kolumbija, Afganistāna, Azerbaidžāna, Bangladeša, Pakistāna, Turcija, kā arī pārstāvji no vēl vairāk nekā 10 valstīm. Vairākos gadījumos Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atteikusi personai bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu. Līdzīgi kā G. Vīksne arī S. Krūmiņa norādīja, ka sniegt atbalstu sabiedrība var gan īstenojot brīvprātīgo darbu ar patvēruma meklētājiem, piemēram, palīdzot mācībās bērniem vai iesaistoties sabiedriskos pasākumos, tāpat arī veicot ziedojumus un izglītojoties, lai mazinātu stereotipus.

Sarunu vakarā piedalījās arī divas pārstāves no biedrības “Radošā apvienība jauniešiem TREPES”. Biedrības vadītāja Ramona Liepiņa uzsvēra, ka biedrība sniedz iespēju citu valstu pilsoņiem iekļauties Latvijas sabiedrībā, viņiem pašiem piedaloties biedrības aktivitātēs. Starpkultūru darbs ir viens no biedrības darbības virzieniem, bet migrantu kopienas un indivīdi – vienas no mērķa grupām. Biedrība regulāri īsteno projektus, lai veicinātu kultūru apmaiņu, kā arī sniegtu iespēju jauniešiem apgūt jaunas prasmes un vērtības multikulturālā vidē. Tas attiecināms gan uz praktiskām iemaņām, piemēram, kulināriju vai ekoloģisku dzīvesveidu, gan sociālām iemaņām, proti, aizspriedumu un stereotipu mazināšanu. Vairāki projekti realizēti programmas jauniešiem “Eiropas Solidaritātes korpuss” ietvaros. Ar pieredzi vienā konkrētā projektā sarunu vakarā dalījās Annija Elizabete Madarāja – biedrības “TREPES” projekta “Oriented on Orientalism” pasākumu koordinatore. Projekta komandu veido pieci Latvijas Universitātes (LU) Āzijas studiju programmas studenti, un ar projekta starpniecību viņi vēlas izglītot Latvijas sabiedrību par dažādām Āzijas un Austrumu valstu kultūrām un iepazīstināt ar to pārstāvjiem. Projekta ietvaros organizētas “Valodu kafejnīcas”, palīdzot Āzijas valodu pārstāvjiem apgūt latviešu valodu. Covid-19 pandēmijas apstākļos “kafejnīcas” rīkotas attālināti, ar “Zoom” platformas starpniecību, taču guvušas lielu atsaucību – sākotnēji tās bijušas divas “kafejnīcas” mēnesī, bet vēlāk katru nedēļu. Pakāpeniski “Valodu kafejnīcas” savijušās kopā ar citu iespēju – LU studentiem kļūt par ārzemju studentu mentoriem, sniedzot tiem ikdienā atbalstu gan valodas, gan citos jautājumos. A. Madarāja norādīja, ka par mentoru var kļūt jebkurš, svarīgs ir laiks un vēlēšanās to darīt, taču vienlaikus viņa uzsvēra, ka ir būtiski arī iepazīties tuvāk ar to kultūru, kuras pārstāvim mentora palīdzība tiek sniegta. Nepārzinot citas kultūras vērtības un mentalitāti, iespējams izdarīt vairāk ļauna nekā laba. Visbeidzot A. Madarāja iepazīstināja vēl ar kādu projekta aktivitāti – “Svinam svētkus –, kurā Latvijas sabiedrības pārstāvji izglītoti par Āzijas reģiona svētkiem, kultūru, tradīcijām, reliģiju. Projekts “Oriented on Orientalism” turpinās līdz 2022. gada 19. janvārim.

Projekta noslēgumā, 2021. gada nogalē, plānots organizēt šādu sarunu vakaru vēlreiz.

Tev varētu arī interēsēt:

Piedāvā bezmaksas šūšanas nodarbības Jūrmalas iedzīvotājiem

25.aprīlī 2024 Komitejas
Jūrmalnieki var pieteikties bezmaksas šūšanas nodarbībām. Tās paredzētas iedzīvotājiem pirmspensijas un pensijas vecumā, ilgstošiem bezdarbniekiem, iedzīvotājiem ar invaliditāti un visiem, kam ir nepieciešams īpašs atbalsts. Nodarbības ir bez maksas, tās tiek apmaksātas no Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības budžeta, aktivitātes “Šūšanas darbnīcas sociālās atstumtības riskam pakļautām iedzīvotāju grupām” ietvaros. Nodarbības notiks grupās atbilstoši dalībnieku prasmju līmenim – gan …

Vienotā ceļā uz kopīgiem mērķiem: LSK Komiteju un programmu līderi tiekas ikgadējā seminārā

22.aprīlī 2024 Komitejas
18. aprīlī Rīgā notika LSK reģionālo Komiteju izpilddirektoru, struktūrvienību un programmu vadītāju sanāksme, vērtējot 2023. gada veikumu un izvirzot uzdevumus turpmākajam. Tika runāts arī par nākotnes vīzijām un realizācijas iespējām ekonomiskās izaugsmes, ārkārtas situāciju pārvaldīšanas, LSK biedru un brīvprātīgo statusa nostiprināšanā un Komiteju aktīvu iesaistīšanos projektu īstenošanā. Ar iedvesmojošu uzrunu pasākuma dalībniekus sveica LSK Prezidente …

Izdots LSK 2023. gada pārskats

04.aprīlī 2024 Pirmā palīdzība
LSK izdevis pārskatu par 2023. gadu. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā gada nozīmīgākajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem LSK programmās, reģionālajās Komitejās, struktūrvienībās un projektos.  2023. gada pārskats Sadaļā “Gada pārskati” pieejami pārskati par citiem gadiem. 

Aicinām pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” 8 stundu apjomā

03.aprīlī 2024 Projekti
LSK aicina pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” (PPP bērniem)  8 stundu apjomā. Tās notiks 11. aprīlī, Rīgā, Šarlotes ielā 1B. Apmācības ir izstrādātas darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri sniedz psihosociālo atbalstu bērniem, un tiem, kuri sniedz tiešu aprūpi un atbalstu bērniem un viņu aprūpētājiem, kuri nonākuši nelaimē, piemēram, medmāsām, sociālajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem veselības aprūpes jomā …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: VALMIERA

03.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ у Єлгаві

02.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. ☝️На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …