Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekts noslēdzies 2020. gada 6. augustā. 


Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienība „Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” kopš 2019. gada 7. augusta īsteno projektu „Viena dzīvība”

Projekta īstenošanas periods : 2019. gada 7. augusts – 2020. gada 6. augusts.

Projekta mērķi: 

 1. Sekmēt jauniešu drošību, apmācīt 60 jauniešus vecumā no 13 līdz 30 gadiem no 4 dažādām Latvijas pilsētām (Saldus, Balvi, Limbaži, Daugavpils) kā sniegt pirmo palīdzību dažādos nelaimes gadījumos un kā nodot zināšanas dažāda vecuma bērniem un jauniešiem.
 2. Sekmēt brīvprātīgā darba popularitāti un jauniešu sociālo līdzatbildību, pēc apmācībām nodrošinot iespēju turpināt darboties kā brīvprātīgajiem vienā no atpazīstamākajām brīvprātīgo kustībām pasaulē -Sarkanais Krusts un iesaistīties aktivitātēs, kas sekmē cilvēku dzīves kvalitāti.

Projekta īstenošanas vieta : Saldus, Limbaži, Balvi, Daugavpils, Latvija

Projekta galvenās aktivitātes un sasniedzamie rezultāti:

 1. 60 jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem no 4 dažādām Latvijas pilsētām (Saldus, Balvi, Limbaži, Daugavpils) prot sniegt pirmo palīdzību.
 2. 4 Latvijas pilsētās ir novadītas 5 projekta dalībnieku sagatavotas pirmās palīdzības  nodarbības vietējiem bērniem, jauniešiem. Kopā projektā 20 nodarbības.
 3. Ir izstrādāta jauniešu izdomāta pirmās palīdzības spēle, ar kuras palīdzību jauniešiem mācīt pirmo palīdzību.
 4. Sekmēta brīvprātīgā darba popularitāte jauniešu vidū.
 5. Attīstītas tādas prasmes projekta grupas jauniešiem, kā komunikācija, organizēšana un darbs komandā, atbildības uzņemšanās, publiska uzstāšanās, projekta realizācija, rezultātu izvērtēšana, analizēšana, pieredzes prezentēšana.
 6. Sabiedrībā ir aktualizēta pirmās palīdzības zināšanu un prasmju nozīme.

Projekta kopējais budžets: EUR 6888

Projekta vadītāja: Sigita Skujiņa, biedrības “Latvijas Sarkanā Krusts” struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” vadītāja,  tālr.: +371 67336653, e-pasts: sigita.skujina@redcross.lv.

Projekts “Viena dzīvība” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


Projekts “Viena dzīvība”: kā sniegt pirmo palīdzību (video)

Ziņa publicēta 26.01.2021.

Ko darīt, ja noticis nelaimes gadījums? Kādi ir paši pirmie soļi, ko veikt, līdz ierodas neatliekamā medicīniskā palīdzība?

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) brīvprātīgie jaunieši, kas aktīvi iesaistās LSK Jaunatnes nodaļās Limbažos, Daugavpilī un Rīgā, projekta “Viena dzīvība” ietvaros, ir izveidojuši 7 informatīvus video, lai sekmētu drošību un cilvēki zinātu kā rīkoties. 

Pirmā palīdzība apdeguma gadījumā

Pirmā palīdzība zaudetas samaņas gadījumā

Pirmā palīdzība galvas traumas gadījumā

Pirmā palīdzība lauztas kājas gadījumā

Pirmā palīdzība deguna asiņošanas gadījumā

Pirmā palīdzība asiņojošas brūces gadījumā

Pirmā palīdzība aizrīšanās gadījumā

 

 

Video veidoti balstoties uz NMPD 15 pirmās palīdzības 15 stundu apmācību programmu vadlīnijām – https://www.nmpd.gov.lv/lv/pirmas-palidzibas-apmacibas-programmu-vadlinijas

Sakām paldies LSK pirmās palīdzības sertificētajiem pasniedzējiem Laurim Mainiekam un Evitai Semulei par atbalstu!

Video tapuši pateicoties atbalstam un iespējām, ko jaunieši guva Eiropas Solidaritātes korpusa Solidaritātes projektā “Viena dzīvība”.

Projekts “Viena dzīvība” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

 Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

 

 

 


Iepazīsti, uzzini, pievienojies: LSKJ jauniešu stāsti

Ziņa publicēta 07.01.2021.

Pirmā palīdzība ir viena no tēmām, ar ko strādā Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne, lai sekmētu bērnu un jauniešu drošību un veselību.

Pēdējos divos gados dažādās pilsētās ir nodrošināta gan tālāk-izglītotāju apmācība, gan nodarbības un paraugdemonstrējumi ģimenēm, bērniem, jauniešiem, kā arī dažādu informatīvu materiālu veidošana.

No 2019. gada augusta līdz 2020. gada decembrim arī Eiropas Solidaritātes Korpusa Solidaritātes projekta “Viena dzīvība” ietvaros ar Eiropas Komisijas un Jaunatnes Starptautisko Programmu aģentūras atbalstu esam veiksmīgi sekmējuši drošību jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem četrās dažādās Latvijas pilsētās – Saldū, Balvos, Limbažos, Daugavpilī. Esam arī sekmējuši brīvprātīgā darba popularitāti un jauniešu sociālo līdzdalību sabiedriskās dzīves organizēšanā.

Projekta aktivitātes:

 • Apmācības par pirmo palīdzību (NMPD 15h programma) un neformālās izglītības metodēm kopā piedalījās 54 jaunieši Limbažos, Balvos, Daugavpilī, Saldū.
 • Novadītas 24 pirmās palīdzības nodarbības  40 – 80 min nodarbības skolēniem dažādās vietās Latvijā.
 • Izveidoti 6 dažādi informatīvie video par pirmās palīdzības sniegšanu, kas janvāra beigās būs pieejami šeit: http://www.redcross.lv/jauniesi/informativie-materiali/
 • Gūtā pieredze ir nodota arī citām LSK Jaunatne nodaļām un 2021. gadā programma “Viena dzīvība” tiks realizēta arī citās vietās Latvijā.

Lūk pieredzes un iedvesmas stāsts par LSK jauniešu brīvprātīgo darbu un projekta realizāciju.

 


LSKJ Daugavpils jaunieši skolēniem palīdz apgūt pirmo palīdzību

Ziņa publicēta 09.07.2020.

No 2020. gada 25. maija līdz 30. jūnijam LSK Daugavpils pilsētas komitejas jaunieši projekta “Viena dzīvība” ietvaros 89 skolēniem palīdzēja apgūt pirmo palīdzību. Skolēni mācījās, kā apturēt asiņošanu. Tāpat, jaunieši uzzināja par kodumiem, svešķermeņiem, termiskiem bojājumiem, apsaldējumiem, brūcēm, pārkaršanu, slīkšanu, šoku un aizrīšanos. LSK Jaunatnes brīvprātīgie vienaudžu izglītotāji vadīja kopā 8 nodarbības. 

Paldies ikvienam jaunietim, kas piedalījās nodarbībās, kā arī brīvprātīgajiem, kuri skolēniem sniedza vērtīgas zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā!

Vairāk par projektu “VIENA DZĪVĪBA” ŠEIT