Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

 

Projekts noslēdzies 2015. gada 31. decembrī.


Saskaņā ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. NVO darbības atbalsta programmu (turpmāk – DAP), Sabiedrības Integrācijas Fonda padome ir apstiprinājusi biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK) iesniegto projektu Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/086 „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā”.

Projekta īstenošanas periods: 01.07.2013.- 31.12.2015.

Darbības programmas mērķis: nodrošināt LSK regulāru darbību cilvēktiesību un diskriminācijas mazināšanas jomā, ievērojot LSK darbības pamatprincipus.

Darbības programmas īstenošanas vieta: visa Latvija, jo darbības programmas īstenošanā aktīvi tiks iesaistītas LSK 28 komitejas, LSKJ 19 nodaļas, kas darbojas visos Latvijas reģionos un sekretariāts Rīgā.

Darbības programmas galvenie pasākumi:
1) nepārtraukta LSK darbība, sniedzot atbalstu Latvijas iedzīvotājiem cilvēktiesību jautājumos, t.sk. sociālos un veselību veicinošos pasākumus, un diskriminācijas mazināšanas jomā;
2) LSK ārējās komunikācijas pilnveide jaunu biedru un brīvprātīgo piesaistei;
3) LSK kapacitātes stiprināšana cilvēktiesību, interešu aizstāvības un diskriminācijas mazināšanas jomā;
4) LSK jaunatnes nodaļu darbības attīstība cilvēktiesību jautājumos, t.sk. sociālo un veselību veicinošo pasākumu īstenošanā, un diskriminācijas mazināšanas jomā;
5) iesaiste konsultāciju / sadarbības procesā ar valsts pārvaldes un pašvaldību institūcijām, lai īstenotu interešu aizstāvību un cilvēktiesību ievērošanu, kā arī diskriminācijas mazināšanu un ierobežošanu.

Darbības programmas plānotie rezultāti:
1) aktīva 28 LSK komiteju un 19 LSKJ nodaļu darbība, sniedzot atbalstu Latvijas iedzīvotājiem cilvēktiesību jautājumos, t.sk. sociālos un veselību veicinošos pasākumus, un diskriminācijas mazināšanas jomā;
2) īstenota LSK komunikāciju stratēģija un biedru un brīvprātīgo skaita pieaugums par 3-5%;
3) apmācīti 70 LSK komiteju darbinieki cilvēktiesību, interešu aizstāvības un diskriminācijas mazināšanas jomā;
4) izstrādāta LSK rīcības stratēģija cilvēktiesību, interešu aizstāvības un diskriminācijas mazināšanas jomā;
5) īstenotas vismaz 3 – 5 kampaņas nacionālā un reģionālā līmenī cilvēktiesību, interešu aizstāvības un diskriminācijas mazināšanas jomā, iesaistot vietējos iedzīvotājus, uzņēmējus u.c. atbalstītājus;
6) apmācīti 75 LSK jaunatnes nodaļu pārstāvji cilvēktiesību, interešu aizstāvības un diskriminācijas mazināšanas jomā;
7) notikušas vismaz 30 konsultācijas (t.sk. dalība darba grupās, sadarbība dažādu pasākumu īstenošanā u.c.) ar valsts pārvaldes institūcijām un pašvaldībām;

8) Pilnveidota www.redcross.lv mājaslapa projekta Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060/2014 “Latvijas Sarkanā Krusta regulārā darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Darbības programmas finansējums: Projekta kopējās attiecināmās izmaksas 42150,00LVL, no kurām 90% (37935,00LVL) ir programmas līdzfinansējums, bet 10% (4215,00LVL) projekta iesnieguma iesniedzēja finansējums.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. www.redcross.lv/www.eagrants.org/www.norwaygrants.org

_______________________________________________________________________________________________________

Reaģējot uz iedzīvotāju pieaugošo interesi kļūt par brīvprātīgajiem, lai palīdzētu patvēruma meklētājiem un bēgļiem Latvijā, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, sadarbībā ar patvērumu “Drošā māja”, izstrādājusi informatīvo e-materiālu “Brīvprātīgais darbs ar patvēruma meklētājiem un bēgļiem Latvijā”.

Informatīvais materiāls ir veidots ar mērķi vienkāršā valodā Latvijas iedzīvotājiem nodot informāciju par brīvprātīgā darba iespējām un izaicinājumiem darbā ar bēgļiem un patvēruma meklētājiem. Tajā apskatīti šādi jautājumi:

– patvērumu meklētāju un bēgļu galvenās problēmas;

– brīvprātīgā darba aspekti darbā ar patvēruma meklētājiem un bēgļiem;

– kultūru atšķirības un starpkultūras saskarsmes aspekti;

– iestādes un organizācijas, kuras strādā ar patvēruma meklētājiem un bēgļiem.

Esat laipni lūgti informatīvo materiālu skatīt un lejupielādēt šeit: LSK Brivpratiga darbs ar patveruma mekletajiem un begliem Latvija 2016.

Informatīvais e-materiāls izstrādāts projekta “Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060/2014 ietvaros. To finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

DAP-2015 (2)

_______________________________________________________________________________________________________

Konkursā „Esi iecietīgs, esi labestīgs!” piedalījušies arī Daugavpils bērni

Šī gada 10.jūnijā Daugavpils novadā, Līksnas parkā bērniem LSK organizēja radošās darbnīcas un vizuālo darbu konkursu „Esi iecietīgs, esi labestīgs!” Pasākumā piedalījās 41 dalībnieks, kuru vidū bija audžuģimenes un bērni.

DAP konkurss Esi iecietigs, esi labestigs

Līdzīgas radošās darbnīcas norisinājās arī citās Latvijas pilsētās, sadarbībā ar LSK komitejām, kā piemēram, Talsos, Krāslavā, Valkā un Rīgā.

Aktivitātes organizētas projekta Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/086/NAC/060/2015 „Latvijas Sarkanā Krusta regulārā darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. DAP 2015

 

 

_______________________________________________________________________________________________________

Norisinājies LSK organizētais radošo darbu konkurss „Esi iecietīgs, esi labestīgs”!

29.maijā un 1.jūnijā norisinājās vairākas radošās darbnīcas, kuras radošo darbu konkursa „Esi iecietīgs, esi labestīgs” ietvaros organizējusi biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK). Radošās darbnīcas norisinājās vairākās Latvijas pilsētās sadarbībā ar LSK komitejām Talsos, Krāslavā, Valkā un Rīgā. Tāpat, šīs radošās darbnīcas tika organizētas arī Talsu sieviešu un bērnu krīžu centrā. Kopumā, pasākumos piedalījās aptuveni 156 bērni un viņu vecāki.

Foto kolāža

Aktivitātes organizētas projekta Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/086/NAC/060/2015 „Latvijas Sarkanā Krusta regulārā darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

DAP 2015

_______________________________________________________________________________________________________

Piedalies vizuālo darbu konkursā „Esi iecietīgs, esi labestīgs!”

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK) aicina pirmsskolas bērnus un skolēnus piedalīties vizuālo darbu konkursā „Esi iecietīgs, esi labestīgs!” Radošā konkursa mērķis ir veicināt bērniem izpratni par iecietības, draudzības un sapratnes nozīmību sabiedrībā. Bērniem būs iespēja ar zīmējumu vai kolāžu palīdzību pastāstīt par to kā viņi veicina iecietību sabiedrībā. Labāko darbu autori saņems pārsteiguma balvas. Radošo darbu konkurss notiks 1.junijā, kas visā pasaulē tiek atzīmēta, kā Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Pirmo reizi šī diena tika svinēta 1950.gadā, bet ideja radās jau 1925.gadā, kad Ženēvā notika Pasaules konference, veltīta bērnu labklājībai.

Radošo darbu konkurss „Esi iecietīgs, esi labestīgs!” tiek īstenots projekta „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros. Konkurss tiek organizēts Rīgā, Daugavpilī, Krāslavā, Valkā un Ventspilī.

Pilsēta Datums/laiks Norises vieta/adrese Kontaktpersona, kontakinformācija
Rīga 01.06.2015. LSK īslaicīgās uzturēšanās mītne „Burtnieks”, Burtnieku iela 37 Kristīne Besedina, tālrunis: 67436672,
e-pasts: kristine.besedina@redcross.lv
Krāslava 29.05.2015.plkst.: 9.30 Krāslava, Pils ielā   5, pamatskolas pagalms. Sandra Molotoka, tālr.: 29895230,
e-pasts: sandra.molotoka@inbox.lv
Talsi 01.06.2015.
Talsu Sieviešu Un Bērnu Krīžu Centrs, Saules iela 7, Talsi

 

Lelde Meirāne, tālrunis: 29157406,
e-pasts: kurzeme.lskj@redcross.lv
Valka 01.06.2015.plkst.:14.00 Valkas pilsētas kultūras namā, E.Dārziņa iela 8 Galina Sokolova, tālrunis: 64722261 e-pasts: lsk.valka@redcross.lv
Daugavpils 10.06.2015.plkst.11.00 Daugavpils novadā, Līksnas parkā Antoņina Priedīte, tālrunis: 65457357, e-pasts: lsk.daugavpils@redcross.lv

 

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

DAP 2015

_______________________________________________________________________________________________________

Starptautiskā vidē skolēni un skolotāji diskutē par diskriminācijas mazināšanu un labdarību

24.aprīlī biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” pārstāvji viesojās Rīgas Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā. Projekta „Latvijas Sarkanā Krusta regulārā darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros notika informatīvā diena par projektu un biedrībasLSK “Latvijas Sarkanais Krusts” darbību. Tās laikā tika izglītoti 47 skolēni un skolotāji no Rīgas Tirdzniecības profesionālajā vidusskoas sadarbības starptautiskajām skolām – no Itālijas, Vācijas, Polijas un Turcijas. Skolēni un skolotāji dalījās arī savā pieredzē ar līdzšinējo darbību skolu aktivitātēs saistībā ar diskriminācijas mazināšanu skolēnu vidū un labdarības aktivitātēm.

Esat laipni aicināti turpināt sekot projekta aktivitātēm un izteikt interesi, ja šādas apmācības vēlaties saņemt savā skolā Jums ērtā laikā 2015. gadā!

Aktivitāte tiek realizēta EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 programmas „NVO fonds” NVO darbības atbalsta programmas Projekta Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060 „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. www.redcross.lv/www.eagrants.org/www.norwaygrants.org

_______________________________________________________________________________________________________

Apmācības pretdiskriminācijas jomā

Šodien, 8.aprīlī, Rīgas vakara ģimnāzijā notika informatīvā diena un apmācības „Diskriminācija un neiecietība kā reakcija uz sabiedrības daudzveidību”, kurās piedalījās 14 dalībnieki.

Projekta „Latvijas Sarkanā Krusta regulārā darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros 2015.gadā notikušas jau vairākas apmācības. Esat laipni aicināti izteikt interesi, ja šādas apmācības vēlies saņemt savā skolā!

Aktivitāte tiek realizēta EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 programmas „NVO fonds” NVO darbības atbalsta programmas Projekta Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060 „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. www.redcross.lv/www.eagrants.org/www.norwaygrants.org

DAP

_______________________________________________________________________________________________________

Jaunieši runā par diskriminācijas mazināšanu

Šī gada 19. martā biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” organizēja apmācības „Izpratnes veicināšana jauniešu vidū par diskriminācijas jautājumiem”, kurās piedalījās 20 Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes un citu jaunatnes organizāciju pārstāvji no dažādiem Latvijas novadiem. Ceram, ka iegūtās atziņas palīdzēs jauniešiem ikdienas gaitās saskarsmē ar līdzcilvēkiem!

DAP apmacibas 19.03.2015

Aktivitāte tiek realizēta EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 programmas „NVO fonds” NVO darbības atbalsta programmas Projekta Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060 „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. www.redcross.lv/www.eagrants.org/www.norwaygrants.org

DAP

_______________________________________________________________________________________________________

Apmācības jauniešiem cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā

Projekta „Latvijas Sarkanā Krusta regulārā darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros 2015.gadā notikušas jau vairākas apmācības „Diskriminācija un neiecietība kā reakcija uz sabiedrības daudzveidību” un projekta informatīvās dienas. Tās tika organizētas:

  • 3.martā Ulbrokas vidusskolā (piedalījās 61 10.klašu audzēknis);
  • 4.martā J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolā (piedalījās 27 9.klašu un 10.klašu audzēkņi)
  • 5. martā Rīgas Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā, kurā par projektu un biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” darbību tika izglītoti 25 ne tikai Rīgas, bet arī skolēni no viņu sadarbības starptautiskajām skolām no Vācijas, Igaunijas, Somijas un Lietuvas.

Esat laipni aicināti turpināt sekot projekta aktivitātēm un izteikt interesi, ja šādas apmācības vēlies saņemt savā skolā, jo šādas apmācības tiks turpinātas visu 2015. gadu!

DAP info dienas 2015

Aktivitāte tiek realizēta EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 programmas „NVO fonds” NVO darbības atbalsta programmas Projekta Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060 „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. www.redcross.lv/www.eagrants.org/www.norwaygrants.org

DAP

_______________________________________________________________________________________________________

Projekta “LSK regulārā darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” 2014.gadā sasniegtie rezultāti

Projekta Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060/2014 „Latvijas Sarkanā Krusta regulārā darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” 2014.gadā sasniegtie rezultāti:

  • Tika nodrošinātas kvalitatīvas konsultācijas vairāku LSK komiteju darbības teritorijās, kā piemēram Krāslavā, Dagdā, Aglonā, Tukumā, Limbažos, Saldū, Balvos, Aizkrauklē, Valkā, Rīga. Kopumā konsultācijas tika sniegtas 106 personām.
  • Tika organizētas 16 informācijas dienas dažādās Latvijas pilsētās, lai iedzīvotājus iepazīstinātu ar cilvēktiesību aizstāvības jautājumiem, kā arī sniegtu informāciju, kas palīdzēs atpazīt cilvēktiesību pārkāpumu vai diskriminācijas situācijas, kā arī informētu par palīdzības saņemšanas iespējām.
  • Notikušas 28 LSK darbinieku un pārstāvju dalības darba grupās, komisijās, konsultatīvajās padomēs, kā arī sadarbība dažādu pasākumu īstenošanā ar valsts un pārvaldes institūcijām un ārvalstu sadarbības partneriem.
  • Gada laikā par diskriminācijas un vardarbības mazināšanas jautājumiem kopā tika izglītoti 370 jaunieši.
  • No 2014.gada novembra līdz decembrim, lai veicinātu Latvijas reģionos dzīvojošo iedzīvotāju pilsonisko līdzdalību, kā arī sekmētu līderības un organizatorisko prasmju attīstību sociālā riska iedzīvotāju grupās notika 16h apmācības „No idejas līdz realizācijai” kopā tika izglītotas 58 personas.

Esat laipni aicināti turpināt sekot projekta aktivitātēm, jo šādas apmācības tiks turpinātas visu 2015. gadu. Ceram  uz tikpat labiem sasniegumiem un iedzīvotāju atsaucību!

Aktivitāte tiek realizēta EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 programmas „NVO fonds” NVO darbības atbalsta programmas Projekta Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060 „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. www.redcross.lv/www.eagrants.org/www.norwaygrants.org

DAP

_______________________________________________________________________________________________________

Projekta ietvaros Valkā notiek apmācības

Vakar, 22. janvārī, Valkā norisinājās informatīvā diena biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK) īstenotā projekta „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

Ņemot vērā lielo atsaucību, Valkā notika jau otrās apmācības „No idejas līdz realizācija”, kurā šoreiz piedalījās 21 dalībnieks. Šī apmācību cikla ietvaros tiek izglītoti apvienību, biedrību, institūciju pārstāvji un citi interesenti, kuri strādā ar sociāli mazaizsargātām iedzīvotāju grupām. Apmācības dod iespēju dalībniekiem realizēt savas idejas un iesaistīties sava novada/ pagasta iedzīvotāju dzīves apstākļu uzlabošanā, sniegt atbalstu un instrumentus savu ideju izstrādei un realizēšanai, veicina sadarbības veidošanos ar citiem tā paša reģiona/novada apvienību/biedrību un institūciju pārstāvjiem, kā arī attīsta ideju īstenošanai nepieciešamās plānošanas, sadarbības un vadības prasmes.

Esat laipni aicināti turpināt sekot projekta aktivitātēm, jo šādas apmācības ir plānotas visu 2015. gadu.

Aktivitāte tiek realizēta EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 programmas „NVO fonds” NVO darbības atbalsta programmas Projekta Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060 „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. www.redcross.lv/www.eagrants.org/www.norwaygrants.org

DAP

_______________________________________________________________________________________________________

Piesakies kampaņas „Vairosim iecietību” apmācībām

Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” turpina kampaņu „Vairosim iecietību”, kuras ietvaros, pēc padziļinātu zināšanu iegūšanas, jaunieši izglītos savus vienaudžus par diskriminācijas jautājumiem, veidiem un cēloņiem.

Aicinām visus interesentus aktīvi iesaistīties nākamo apmācību plānošanā, līdz 22. janvārim nosūtot pieteikumu ar norādi par vēlamo apmācību norises vietu, laiku un datumu uz e-pastu: sanita.marnauza@redcross.lv .

  1. gada nogalē apmācības notikušas Daugavpilī, Rīgā un Preiļos. To ietvaros tika izglītoti 250 jaunieši vecumā no 14 – 17 gadiem.

Palīdzi vienaudzim

Aktivitāte tiek realizēta EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 programmas „NVO fonds” NVO darbības atbalsta programmas Projekta Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060 „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. www.redcross.lv/www.eagrants.org/www.norwaygrants.org

DAP_______________________________________________________________________________________________________

Šodien atklāj Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē

No šī gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam Latvija ir Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidējošā valsts, kas Latvijai dod iespēju koordinēt ES lēmumu pieņemšanas procesu visaugstākajā līmenī, vienlaicīgi esot godīgam un neitrālam sarunu starpniekam.

LV prezidenturas logo

Atbalstot valdības iniciatīvu veicināt sociālo partneru, nevalstisko organizāciju un plašākas sabiedrības dialogu ar Eiropas Komisiju, biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” aktīvi iesaistījusies sagatavošanās posmā, piedaloties dažādās darba grupās un konferencēs, kuru ietvaros ticis diskutēts par sociālo aspektu iekļaušanu prezidentūras laikā risināmo tematu klāstā. Foto no starptautiskā NVO tīkla „Sociālā platforma” konferences, kas 8.-9. decembrī norisinājās Rīgā – tās laikā NVO darba grupu izstrādātie ieteikumi tika prezentēti LR Labklājības ministram, Saeimas un Ārlietu ministrijas pārstāvjiem. LSK arī turpmāk aktīvi sekos līdzi notikumiem prezidentūras laikā.

LSK Prezidentura

Aktivitāte tiek realizēta EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 programmas „NVO fonds” NVO darbības atbalsta programmas Projekta Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060 „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. www.redcross.lv/www.eagrants.org/www.norwaygrants.org

DAP

_______________________________________________________________________________________________________

LSK Daugavpils komitejā darbīgs svētku laiks

Atzīmējot svētkus, decembrī veiksmīgi norisinājās biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK) Daugavpils pilsētas komitejas organizētā labdarības akcija „Balta, balta mana sirds”, kas bija veltīta nepilngadīgajām māmiņām un nepilnajām trūcīgajām ģimenēm. Akcijas laikā ar ziedotāju palīdzību tika saziedotas mantas – lietotas un jaunas drēbes, saimniecības preces, rotaļlietas – 10 nepilngadīgajām māmiņām un 39 nepilnajām ģimenēm, kurās aug vairāk kā 100 bērnu. 20. decembrī kopā ar biedrību „Saules stariņi” tika organizēts Ziemassvētku sagaidīšanas pasākums nepilngadīgajām māmiņām, bet 29. decembrī Sporta skolas zālē LSK Jaunatnes nodaļa kopā ar Sporta skolas treneru kolektīvu organizēja ģimenes pasākumu ar dažādām atrakcijām, konkursiem un teatralizētu uzvedumu nepilnajām ģimenēm, kura laikā tika izdalītas dāvanas.

Šīs akcijas laikā tika saziedoti vairāk kā 200 EUR. Katra no nepilngadīgajām māmiņām saņēma dāvanā blenderi. Visu janvāri ģimenes ir laipni aicinātas iet uz Daugavpils pilsētas komitejas telpām, kur būs iespējams saņemt saziedotās mantas. LSK izsaka pateicību ikvienam, kas piedalījās akcijā un parādīja savu balto sirdi!

Daugavpils pasakums nepilnajam gimene

Savukārt, 11.decembrī notika LSK Daugavpils pilsētas komitejas ikgadējais Pateicības pasākums LSK brīvprātīgajiem un sadarbības partneriem (foto no pasākuma).
foto

Aktivitāte tiek realizēta EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 programmas „NVO fonds” NVO darbības atbalsta programmas Projekta Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060 „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. www.redcross.lv/www.eagrants.org/www.norwaygrants.org

DAP