Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Četru dienu apmācībās LSK pārstāvji apgūst psihosociālā atbalsta sniegšanu ārkārtas situācijās

No 27. līdz 30. oktobrim starptautiskā projekta “BALTPREP – sagatavotības un reaģēšanas spēju palielināšana ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā” ietvaros LSK pārstāves piedalījās Dānijas Sarkanā Krusta organizētajās starptautiskajās tiešsaistes apmācībās par psihosociālā atbalsta sniegšanu cilvēkiem ārkārtas un krīzes situācijās.

Četru dienu laikā kopā ar Dānijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Krievijas SK pārstāvjiem izzinātas tādas tēmas kā nacionālo biedrību loma valstī ārkārtas situāciju kontekstā, psihosociālā (PSSA) atbalsta un psiholoģiskās pirmās palīdzības pamatprincipi un sniegšana iedzīvotājiem ārkārtas situācijās un personām, kas nonākušas krīzes situācijā. Tāpat, tika izzināta SK meklēšanas dienesta darbība, palīdzības sniegšanas praktiskās pieejas, bērnu aizsardzība, ārkārtas situāciju īstermiņa un ilgtermiņa ietekmes valsts teritorijā un reģionā kopumā.

Apmācību galvenais fokuss bija dažādu ārkārtas situāciju scenāriju izspēle, kurās, dalībniekiem sadaloties mazākās grupās, ar lomu spēļu pieeju bija kopīgi jāmeklē iespējas praktiskas palīdzības sniegšanas aktivitātēm dažādu iedzīvotāju grupām. Kopīgās mācīšanās laikā tika apgūta jautājumu formulēšanas, secīgas sakārtošanas un to uzdošanas principiem, ņemot vērā ārkārtas situācijās cietušo mērķa grupas. Uzmanība tika pievērsta ne tikai vietējai sabiedrībai, bet arī iebraucējiem no citām valstīm, tai skaitā, bēgļiem un patvēruma meklētājiem. Apmācību laikā dalībnieki apguva dažādus ētikas aspektus, sniedzot psihosociālo atbalstu. Tika izzinātas pieejas, kā sagatavot SK brīvprātīgos, kuri potenciāli būtu tie, kas sniegtu psiholoģisko un psihosociālo palīdzību tiem, kam ārkārtas situācijās tā nepieciešama visvairāk, ne tikai brīvprātīgo mītnes valstī, bet arī citās valstīs notiekošās ārkārtējās situācijās.

Šīs apmācības bija īpašas ar to, ka četru dienu laikā dalībnieki mācījās, lielākoties praktiski darbojoties grupās, veidojot prezentācijas, apmainoties ar viedokļiem un savas valsts pieredzi palīdzības nodrošināšanā iedzīvotājiem.

Dalībnieku pārdomas:

Evita Semule

“Kopumā jāteic, ka četru dienu tiešsaistes apmācības par psiholoģiskā atbalsta sniegšanu krīzes situācijās noteikti bija vienas no interesantākajām un izaicinošākajām apmācībām manā pieredzē. Nereti dzirdot jēdzienu “tiešsaistes apmācības” iedomājamies nogurdinošas un vienmuļas lekcijas video formātā, bet mūs sagaidīja ļoti pārdomāts un dinamisks darbs individuāli, pāros un grupās, tostarp izspēlējot dažādas lomu spēles ar mainīgu ārējo izskatu un situāciju aprakstiem. Apmācību laikā guvām vērtīgu pieredzi un padomus, kā sniegt psiholoģisko atbalstu krīzes situācijās. Lai arī LSK pieredze palīdzības sniegšanā ārkārtas situācijās citās valstīs ir neliela, apmācību laikā tika apskatīti temati, kas aktuāli un ir pieredzēti arī mūsu ikdienas darbā (Covid-19 pandēmija, pirmās palīdzības sniegšana masu pasākumos, ikdienas darbs ar sociāli neaizsargātām grupām un darbs ar bērniem un jauniešiem u.c.). Līdz ar to ikvienā grupu darbā centos domāt par to, kā šo varam adaptēt un pielietot Latvijā. Piemēram, izspēlējot lomu spēli un iejūtoties veca, vājdzirdīga un sprādzienā cietuša vīra ādā, kas nogādāts nometnē, kas izveidota skolā, uzreiz vizualizēju Latvijas mūzikas festivālus Positivus, SummerSound u.c.: ko mēs darītu, ja būtu tur uz vietas un nodrošinātu pirmo palīdzību, kādu palīdzību esam gatavi nekavējoties sniegt un kādu varam piesaistīt no tuvākajām komitejām. Aizvadītās apmācības noteikti bija ļoti vērtīgas un deva jaunas zināšanas un izpratni par psiholoģiskā atbalsta sniegšanu.”

Solvita Bespalova

“Šī bija pirmā reize, kad piedalījos tiešsaistes starptautiskās apmācībās par tēmu, kurā nav lielas praktiskas pieredzes. Pateicoties organizatoru profesionalitātei un atbalstam apmācības, bija ļoti interesantas, vērtīgas, taču arī ļoti spraigas un intensīvas. Apmācību noslēgumā nonācu pie atziņas, ka psihosociālā atbalsta sniegšanas un mentālās veselības tēmas attīstīšana un aktivitātes Latvijas Sarkanā Krusta darbības ietvaros būtu ļoti atbalstāmas, vēl jo vairāk tādēļ, ka LSK starptautiskās sadarbības tīkls ir gana plašs, lai jaunu projektu, citu aktivitāšu organizēšanā un brīvprātīgo apmācībā piesaistītu PSSA speciālistus no citām SK nacionālajām biedrībām, piemēram, Dānijas, Vācijas, Somijas un citām. Paldies par iespēju piedalīties projektā un šajās apmācībās.”

 

VAIRĀK PAR PROJEKTU “BALTPREP” ŠEIT

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinām svētkos iepriecināt līdzcilvēkus – kopā ar LSK jauniešiem iespēja apciemot sociālo centru klientus

29.novembrī 2022 Uncategorized
Kā katru gadu, tuvojoties Ziemassvētku laikam, aicinām visus darīt labu! LSK Jaunatnes brīvprātīgie svētku laikā dosies uz LSK dienas aprūpes centru “Stropiņš” un krīzes centru “Burtnieks”, lai iepriecinātu tur esošos klientus.  Kad? 16. decembrī dienas centrā “Stropiņš” 17.decembrī krīzes centrā “Burtnieks”  Dienas centrs “Stropiņš” uzņem bērnus vecumā no 7 līdz 18 gadiem un piedāvā tiem …

LSK Vidzemes komiteja aicina darbā sociālo rehabilitētāju Dienas aprūpes centrā “Valka”

28.novembrī 2022 Uncategorized
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Vidzemes komiteja aicina darbā sociālo rehabilitētāju uz pilnu darba laiku Dienas aprūpes centrā “Valka”. Galvenie amata pienākumi: klientu sociālās rehabilitācijas plānu sastādīšana, atbilstoši identificētajām problēmām; klienta sociālo prasmju uzlabošana un jaunu prasmju attīstības veicināšana; izglītojošu, kultūras un sporta pasākumu organizēšana, veicinot klienta līdzdalību tajos; klientu sociālās aktivitātes sekmēšana, palīdzot saglabāt aktīvu …

Iedzīvotāji aicināti sarūpēt dāvanas patvēruma meklētāju bērniem

24.novembrī 2022 Uncategorized
Lai piedalītos labdarības akcijā, aicinām zvanīt pa tālruni 29249232.

Ukraiņu bērniem iespēja mācīties latviešu valodu Rīgā (українською мовою)

23.novembrī 2022 Sociālais atbalsts
Денний центр "Стропіньш" "Латвійський Червоний Хрест"  пропонує підтримку українським дітям та молоді у процесі навчання та покращення навичок латиської мови очно, в Іманті, Рига.

LSK atzīmē 104. dibināšanas gadadienu

20.novembrī 2022 Sveicam
Paldies visiem LSK biedriem, brīvprātīgajiem un darbiniekiem par Sarkanā Krusta stiprināšanu Latvijā!

Daudz laimes, Latvija!

18.novembrī 2022 Sveicam
Sveicam Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā! Saules mūžu Latvijai!