Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Četru dienu apmācībās LSK pārstāvji apgūst psihosociālā atbalsta sniegšanu ārkārtas situācijās

No 27. līdz 30. oktobrim starptautiskā projekta “BALTPREP – sagatavotības un reaģēšanas spēju palielināšana ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā” ietvaros LSK pārstāves piedalījās Dānijas Sarkanā Krusta organizētajās starptautiskajās tiešsaistes apmācībās par psihosociālā atbalsta sniegšanu cilvēkiem ārkārtas un krīzes situācijās.

Četru dienu laikā kopā ar Dānijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Krievijas SK pārstāvjiem izzinātas tādas tēmas kā nacionālo biedrību loma valstī ārkārtas situāciju kontekstā, psihosociālā (PSSA) atbalsta un psiholoģiskās pirmās palīdzības pamatprincipi un sniegšana iedzīvotājiem ārkārtas situācijās un personām, kas nonākušas krīzes situācijā. Tāpat, tika izzināta SK meklēšanas dienesta darbība, palīdzības sniegšanas praktiskās pieejas, bērnu aizsardzība, ārkārtas situāciju īstermiņa un ilgtermiņa ietekmes valsts teritorijā un reģionā kopumā.

Apmācību galvenais fokuss bija dažādu ārkārtas situāciju scenāriju izspēle, kurās, dalībniekiem sadaloties mazākās grupās, ar lomu spēļu pieeju bija kopīgi jāmeklē iespējas praktiskas palīdzības sniegšanas aktivitātēm dažādu iedzīvotāju grupām. Kopīgās mācīšanās laikā tika apgūta jautājumu formulēšanas, secīgas sakārtošanas un to uzdošanas principiem, ņemot vērā ārkārtas situācijās cietušo mērķa grupas. Uzmanība tika pievērsta ne tikai vietējai sabiedrībai, bet arī iebraucējiem no citām valstīm, tai skaitā, bēgļiem un patvēruma meklētājiem. Apmācību laikā dalībnieki apguva dažādus ētikas aspektus, sniedzot psihosociālo atbalstu. Tika izzinātas pieejas, kā sagatavot SK brīvprātīgos, kuri potenciāli būtu tie, kas sniegtu psiholoģisko un psihosociālo palīdzību tiem, kam ārkārtas situācijās tā nepieciešama visvairāk, ne tikai brīvprātīgo mītnes valstī, bet arī citās valstīs notiekošās ārkārtējās situācijās.

Šīs apmācības bija īpašas ar to, ka četru dienu laikā dalībnieki mācījās, lielākoties praktiski darbojoties grupās, veidojot prezentācijas, apmainoties ar viedokļiem un savas valsts pieredzi palīdzības nodrošināšanā iedzīvotājiem.

Dalībnieku pārdomas:

Evita Semule

“Kopumā jāteic, ka četru dienu tiešsaistes apmācības par psiholoģiskā atbalsta sniegšanu krīzes situācijās noteikti bija vienas no interesantākajām un izaicinošākajām apmācībām manā pieredzē. Nereti dzirdot jēdzienu “tiešsaistes apmācības” iedomājamies nogurdinošas un vienmuļas lekcijas video formātā, bet mūs sagaidīja ļoti pārdomāts un dinamisks darbs individuāli, pāros un grupās, tostarp izspēlējot dažādas lomu spēles ar mainīgu ārējo izskatu un situāciju aprakstiem. Apmācību laikā guvām vērtīgu pieredzi un padomus, kā sniegt psiholoģisko atbalstu krīzes situācijās. Lai arī LSK pieredze palīdzības sniegšanā ārkārtas situācijās citās valstīs ir neliela, apmācību laikā tika apskatīti temati, kas aktuāli un ir pieredzēti arī mūsu ikdienas darbā (Covid-19 pandēmija, pirmās palīdzības sniegšana masu pasākumos, ikdienas darbs ar sociāli neaizsargātām grupām un darbs ar bērniem un jauniešiem u.c.). Līdz ar to ikvienā grupu darbā centos domāt par to, kā šo varam adaptēt un pielietot Latvijā. Piemēram, izspēlējot lomu spēli un iejūtoties veca, vājdzirdīga un sprādzienā cietuša vīra ādā, kas nogādāts nometnē, kas izveidota skolā, uzreiz vizualizēju Latvijas mūzikas festivālus Positivus, SummerSound u.c.: ko mēs darītu, ja būtu tur uz vietas un nodrošinātu pirmo palīdzību, kādu palīdzību esam gatavi nekavējoties sniegt un kādu varam piesaistīt no tuvākajām komitejām. Aizvadītās apmācības noteikti bija ļoti vērtīgas un deva jaunas zināšanas un izpratni par psiholoģiskā atbalsta sniegšanu.”

Solvita Bespalova

“Šī bija pirmā reize, kad piedalījos tiešsaistes starptautiskās apmācībās par tēmu, kurā nav lielas praktiskas pieredzes. Pateicoties organizatoru profesionalitātei un atbalstam apmācības, bija ļoti interesantas, vērtīgas, taču arī ļoti spraigas un intensīvas. Apmācību noslēgumā nonācu pie atziņas, ka psihosociālā atbalsta sniegšanas un mentālās veselības tēmas attīstīšana un aktivitātes Latvijas Sarkanā Krusta darbības ietvaros būtu ļoti atbalstāmas, vēl jo vairāk tādēļ, ka LSK starptautiskās sadarbības tīkls ir gana plašs, lai jaunu projektu, citu aktivitāšu organizēšanā un brīvprātīgo apmācībā piesaistītu PSSA speciālistus no citām SK nacionālajām biedrībām, piemēram, Dānijas, Vācijas, Somijas un citām. Paldies par iespēju piedalīties projektā un šajās apmācībās.”

 

VAIRĀK PAR PROJEKTU “BALTPREP” ŠEIT

Tev varētu arī interēsēt:

Vairāk kā 400 ukraiņi dalījušies viedoklī par psihosociālā atbalsta vajadzībām

12.jūlijā 2024 Projekti
Projekta “Tilts uz labklājību: atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai Latvijā” ietvaros tapis Ukrainas civiliedzīvotāju psihosociālā atbalsta vajadzību novērtējums. Vajadzību novērtējums 2024 Pētījumā piedalījās 406 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ieradušies un uzturas Latvijā kopš 2022. gada 24. februāra, atbildot uz jautājumiem un sniedzot vērtīgu informāciju par viņu sociālekonomiskajām vajadzībām, humānās palīdzības izmantošanas paradumiem, izglītību, nodarbinātības iespējām, mentālo veselību, …

Profesionālās apmācības paver jaunas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

04.jūlijā 2024 Projekti
LSK laika posmā no 2024.gada februāra līdz jūnija beigām īstenoja Sociālekonomiskās integrācijas programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, lai sekmētu to sociālekonomisko iekļaušanu, veicinātu izpratni par karjeras izvēli, Ukrainā iegūtās izglītības atzīšanu Latvijā, kā arī veicinātu iespēju atrast profesionālās iespējas Latvijā atbilstoši personas kvalifikācijai un iepriekšējai pieredzei. Programmu uzsāka 55 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo Latgales, Kurzemes …

Aicinām darbā aprūpētājums Jūrmalā

04.jūlijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU Jūrmalā darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Šarlotes iela 1D, Rīgā, LV 1001, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē …

Vienaudžu mentālās veselības stiprināšana Daugavpilī: noslēdzies projekts “Neredzamās sāpes”

02.jūlijā 2024 Jaunieši
LSK Jaunatne Daugavpilī no 2023. gada 1. jūnija līdz šī gada 31. maijam īstenoja projektu “Neredzamās sāpes”. Tā mērķis bija sekmēt Daugavpils un pilsētas apkaimes jauniešu zināšanas par mentālo veselību, tā veicinot mērķa grupas emocionālo stāvokli. Projekta laikā tika organizēts jauniešu mentālās veselības vakars, informatīvie semināri par tādām tēmām kā sāpēs, kā sadzīvot ar mentālās …

Noslēgusies integrētā dienas nometne bērniem Jūrmalā

01.jūlijā 2024 Sociālais atbalsts
No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, LSK sociālajā centrā “Kauguri” notika integrētā dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Kopumā nometnē piedalījās 15 bērni, kuriem nedēļas gaitā tika piedāvātas radošās darbnīcas par dažādām tēmām, terapijas suņa klātbūtne, kā arī iespēja būt jūras tuvumā, jo sociālais centrs atrodas tikpat kā jūras krastā.  Priecājamies, ka ar Jūrmalas …