Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Atskats uz LSKJ īstenoto projektu “Elpo, lai priecātos” jeb ELP[A]

26.novembrī 2019 Pirmā palīdzība

No 2019. gada janvāra līdz septembrim Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes brīvpātīgie īstenoja Eiropas Solidaritātes Korpusa projektu “Elpo, lai priecātos” jeb ELP[A].

Projekta mērķis bija sekmēt 60 Latvijas jauniešu mentālo veselību, papildināt viņu zināšanas par šo tēmu un līdz ar to mazināt stereotipus jauniešu vidū. Katru mēnesi tika realizēts viens bezmaksas seminārs jauniešiem  par kādu aktuālu tēmu:

  • Prāta ietekme uz ķermeni;
  • Par un ap jauniešu depresiju;
  •  Panika!? Vai man ir veģetatīvā distonija?;
  • Man nav laika vs profesionālā prokrastinēšana;
  • Apszinātības pastaiga Saulrieta takā;
  • Deju un kustību terapija dabā.

Kopā semināros kopā piedalījās vairāk kā 120 jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem Rīgā, Saulkrastos, Kauguros.

Sakām paldies mūsu lieliskajiem lektoriem par sadarbību – Katrīnai Žaltkovskai, Kristapam Kravalim, Indrai Majorei – Dūšelei, Santai Grīnfeldei.

Projekta laikā jauniešu komanda vairākkārt dalījās ar pieredzi gan LSK organizētos pasākumos, gan JSPA organizētās aktivitātēs. Projekta noslēgumā notika pieredzes nodošanas pasākums un projektu veidošanas darbnīca citām Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes nodaļām, lai iedvesmotu  un veicinātu līdzīgu pasākumu norisi dažādos Latvijas reģionos.

Mariona:Šīs bija patiešām vērtīgs projekts ar kolosālām lekcijām un brīnišķīgu komandu, un man milzīgs prieks bija palīdzēt un sadarboties.”

Vija:  “Man šķiet, ka projekts ELP[A] deva jauniešiem lielisku iespēju nepiespiestā atmosfērā un saistošā veidā uzzināt sev nozīmīgo un interesējošo par jautājumu, par ko ikdienā runājām pārāk reti – mentālā veselība.”

Projekta ELP[A]s laikā jaunieši kopā ar ekspertiem izveidoja informatīvus materiālus par jauniešu mentālās veselības tematiem (tie apskatāmi un lejupielādējami zemāk):

Informatīvajos materiālos norādīts, kur vērsties pēc palīdzības, kā arī dažādi paņēmieni, vingrinājumi, ko var izmantot ikdienā, lai uzlabotu savu garīgo veselību.

Projekts “Elpo, lai priecātos” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Informāciju sagatavoja

Rūta Sproga

LSKJ projekta ELP[A] dalībniece

Vairāk informācija

E-pasts youth@redcross.lv

Tālr +371 67336653

 

Tev varētu arī interēsēt:

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā.