Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekts “BALTPREP”: LSK piedalās starptautiskās apmācībās Somijā

03.septembrī 2019 Projekti

2019. gada 4. – 11. augustā, starptautiskā projekta “BALTPREP” – sagatavotības un reaģēšanas spēju palielināšana ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā” ietvaros, 22 dalībnieki no 8 Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām, tai skaitā pārstāvji no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”, piedalījās Reģionālo ārkārtas situāciju reaģēšanas komandu apmācībās, lai mācītos par reaģēšanu katastrofās un ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā. Apmācības notika Somijas Sarkanā Krusta Apmācību centrā “Ninas” (“Nynäs”) Heniolā, Somijā.

SK Reģionālo ārkārtas situāciju reaģēšanas komandas ir Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācijas (SKSPF) standartizēts instruments, kuru SKSPF var aktivizēt pēc nepieciešamības, kad kāda no SK nacionālajām biedrībām lūdz palīdzību ārkārtas situācijās un to nacionālie resursi un kapacitāte ir nepietiekama. Komandas sastāv no SK nacionālās biedrības darbiniekiem un brīvprātīgajiem ar svešvalodu zināšanām un izpratni par kultūru un tās kontekstu.

Baltijas jūras reģionā (BJR) ietilpst ievērojama Ziemeļeiropas un tās ES dalībvalstu daļa, kas pārstāv gandrīz piekto daļu ES iedzīvotāju. Pēdējo dažu gadu laikā reģionā ir radušies nopietni jautājumi par gatavību. Baltijas reģionā projekts uzlabo un optimizē Sarkanā Krusta un civilās aizsardzības iestāžu kvalitāti un savstarpējo sadarbību reģionālās reaģēšanas spēju jomā smagu avāriju un nopietnu traucējumu gadījumā. Projekts stiprina sadarbību 7 ES dalībvalstu starpā: Somijas, Dānijas, Vācijas, Polijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas.

Pēdējos gados reģionā ir konstatēti vairāki šķēršļi gatavībai ārkārtas situācijās. Reģionam ir kopīgas iezīmes un izaicinājumi, tostarp līdzīgi ārkārtas situāciju un krīzes riski, kuriem var būt ne tikai nacionālā, bet arī reģionālā ietekme. Šādas reģionālas katastrofas piemērs bija pasažieru prāmja “MS Estonia” nogrimšana 1994. gadā.

Plašāk par apmācību norisi aicinām skatīt zemāk pievienotajā video.

Projekta partneri ir 7 ES dalībvalstis Baltijas jūras makroreģionā: Somijas Sarkanais Krusts (vadošā organizācija), Igaunijas Sarkanais Krusts, Latvijas Sarkanais Krusts, Lietuvas Sarkanais Krusts, Polijas Sarkanais Krusts, Vācijas Sarkanais Krusts un Dānijas Sarkanais Krusts.

Starptautiskā projekta “BALTPREP”  mērķis ir uzlabot un optimizēt Sarkanā Krusta un civilās aizsardzības iestāžu kvalitāti un savstarpējo sadarbību reģionālās reaģēšanas spēju jomā smagu avāriju un nopietnu traucējumu gadījumā.

Projektu finansē Eiropas Savienība no humānās palīdzības un civilās aizsardzības programmas.

PLAŠĀKA INFORMĀCIJA PAR PROJEKTU ŠEIT

Tev varētu arī interēsēt:

Kampaņa “Brauc vesels!”: ievēro higiēnu, lietojot taksometru!

23.novembrī 2020 Veselības drošība
Stiprāki par vīrusu varam būt tikai mēs visi kopā.

Labdarības akcijā Latvijas trūcīgajām meitenēm saziedoti vairāk kā 200 000 higiēnas produktu

23.novembrī 2020 Sociālais atbalsts
Personīgu ziedojumu sniegusi kampaņas vēstnese, modele Karlīna Caune.

Kampaņas “Brauc vesels” ietvaros iedzīvotājiem Rīgā izdala bezmaksas sejas maskas

20.novembrī 2020 Veselības drošība
Šāda iniciatīva īstenota, jo sejas maskas jālieto ne tikai publiskās vietās un sabiedriskajā transportā.

LSK 102: sveicam svētkos!

20.novembrī 2020 Komitejas
20. novmebrī LSK atzīmē 102. dzimšanas dienu.

LSK SC “Gaiziņš” klienti pārbauda plaušu veselību

Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība un LSK nodrošināja bezmaksas plaušu slimību speciālista konsultācijas par tuberkulozi SC “Gaiziņš”