Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Notikusi starptautiska konference par bēgļu integrācijas procesiem Eiropā “IntegRĪGĀcija: humānisms kā integrācijas instruments”

2019. gada 27. martā Eiropas Savienības mājā, Rīgā notika biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” organizētā starptautiskā konference “IntegRĪGĀcija: humānisms kā integrācijas instruments”.

Pasākuma mērķis bija apzināt bēgļu un patvēruma meklētāju integrācijas pasākumu nozīmi un praksi dažādās Eiropas valstīs, kā arī sniegt iespēju partneriem – valsts un nevalstisko iestāžu pārstāvjiem no Latvijas, Īrijas, Lielbritānijas, Vācijas un Itālijas – dalīties ar pieredzi bēgļu integrācijas pasākumu organizēšanā un izvērtēšanā, tādējādi dodot iespēju Latvijas auditorijai uzzināt Eiropas praksi un kolēģiem no citām valstīm iepazīties ar situāciju Latvijā, kopīgi formulēt labo praksi katras valsts kontekstā.

Konferencē ar savu pieredzes stāstu dalījās Latvijā dzīvojošie bēgļi, kā arī ar dažādo valstu pieredzi bēgļu integrācijas aktivitāšu organizēšanā uzstājās Itālijas, Latvijas, Vācijas un Lielbritānijas Sarkano Krustu pārstāvji. Tāpat kopīgo pārskatu un jaunāko informāciju par situāciju Baltijas valstīs un Eiropā sniedza Apvienoto Nāciju organizācijas augstā komisāra bēgļu jautājumos (UNHCR) un Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pārstāvji. Pasākuma apmeklētāju vidū bija Iekšlietu, Ārlietu, Kultūras, Labklājības ministriju, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Sabiedrības integrācijas fonda, biedrības “Patvērums “Drošā māja”” u.c. pārstāvji.

Konferences apmeklētāji paneļa diskusijas laikā apmainījās ar viedokļiem un pieredzi, secinot, ka vairākas valstis vieno līdzīgi šķēršļi bēgļu un patvēruma meklētāju integrācijas sekmēšanai. Būtiskākie secinājumi:

  • uz īstermiņa integrācijas projektu balstīta pieeja ir mazāk efektīva kā stratēģiska atbalsta sniegšana ilgtermiņā;
  • aktuāls ir mājokļu risināšanas jautājums, it sevišķi pirmā gada laikā pēc statusa saņemšanas;
  • apgrūtināta ir darba atrašana uzņemošās valsts valodas zināšanu trūkuma dēļ, nepietiekams uzņemošās valsts valodas apmācību apjoms;
  • ierobežota pieejamība izglītībai atšķirīgā bērnu izglītības līmeņa un valodas zināšanu dēļ;
  • atbalsta programmā ir vēlams iesaistīt pašvaldības un privāto sektoru;
  • NVO un valsts institūciju sadarbībai nevis konkurencei ir būtiska loma integrācijas procesa veiksmīgai virzībai;
  • Starptautisks sadarbības tīkls sniedz iespēju iepazīt citu valstu labās prakses piemērus, tādējādi atrodot risinājumus līdzīgu problēmjautājumu risināšanā.

LSK ir viena no 191 Sarkanā Krusta starptautiskās kustības nacionālajām biedrībām, kas savas valsts teritorijā mazaizsargātākajām sabiedrības grupām sniedz dažādus sociālos pakalpojumus, tai skaitā dažāda veida atbalstu bēgļiem un patvēruma meklētājiem.

Kopš 2018. gada februāra LSK, sadarbībā ar Lielbritānijas, Itālijas, Īrijas Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām un starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federāciju, īsteno starptautisku projektu “AVAIL – bēgļu un patvēruma meklētāju viedokļu paušanas veicināšana viņu integrācijas un dzīves prasmju uzlabošanai”. Projektu finansē Eiropas Savienība Patvēruma migrācijas un integrācijas fonda ietvaros (AMIF).

 

Tev varētu arī interēsēt:

Pasaules Tuberkulozes diena: iedzīvotāji pārbauda veselību mobilajā plaušu rentgenā

24. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta šai saslimšanai un tās profilaksei.  25. martā Rīgā, Šarlotes ielā 1B, pie LSK Veselības istabas bija iespēja veikt plaušu radioloģisku izmeklējumu, ko īsāk sauc par plaušu rentgenu. Tāpat varēja veikt krēpu izmeklējumu un saņemt tuberkulozes speciālistu konsultācijas. Kopā 23 cilvēki veica …

Tava veselība ir svarīga, stiprini to: aicinām uz izglītojošiem bezmaksas pasākumiem

18.martā 2024 Veselības drošība
LSK Starptautiskās SKSP federācijas atbalstītā projekta “Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programma Latvijā” ietvaros  organizē veselības dienas dažādās pilsētās Latvijā.   Veselības dienu ietvaros iedzīvotājiem bez maksas ir iespēja piedalīties izglītojošās lekcijās un individuālās konsultācijās, kurās kopā ar medicīnas darbinieku var izvērtēt savu veselības stāvokli.  Veselības dienu norise reģionos:  VALMIERA, 21. marts RŪJIENA, …

Pasaules tuberkulozes diena: rūpējies par savu veselību

18.martā 2024 Pirmā palīdzība
Pasaulē un Latvijā 24. martā tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena. Arī šogad, lai pievērstu sabiedrības uzmanību jautājumiem, kas ir saistīti ar tuberkulozi, tās profilaksi un plaušu veselību kopumā, laika posmā no šā gada 18. – 25. martam tiek organizētas dažādas aktivitātes gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās. Apskati aktivitāšu kalendāru un uzzini vairāk! 

LSK Vidzemes Komiteja aicina darbā aprūpētājus, sociālo aprūpētāju un sociālo rehabilitētāju

15.martā 2024 Darba iespējas
LSK sociālās aprūpes centrs “Valka” uz nenoteiktu laiku aicina darbā aprūpētājus (profesijas kods 5322 02) Galvenie amata pienākumi: klienta aprūpe, atbilstoši klienta aprūpes plānam, tai skaitā personīgās higiēnas uzturēšana, ķermeņa apkopšana; pozicionēšana, izgulējumu profilakse; klientu ģērbšana, veļas maiņa, gultas klāšana; palīdzēt klientiem pie ēdināšanas un šķidruma uzņemšanas; palīdzēt klientiem pārvietoties telpās un nama teritorijā; uzraudzīt …