Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK Krīzes centra “Burtnieks” pārstāves dalība seminārā par bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

09.oktobrī 2019 Uncategorized
2019. gada 23. – 24. septembrī Rīgā notika starptautisks seminārs par bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Seminārs tika rīkots ES finanšu instrumenta “Bērnu Garantijas fonds” ietvaros. Tas plānots kā palīgs Eiropas Savienības dalībvalstīm cīnīties ar bērnu nabadzību un sociālo nevienlīdzību. Programmā īpaša uzmanība tika vērsta uz bērniem 4 mērķa grupām: bērni, kas dzīvo institūcijās, bērni, kas nonākuši riska situācijās, bērni ar funkcionāliem traucējumiem un bērni ar bēgļa vai alternatīvo statusu.
Seminārā piedalījās pārstāvji no valsts institūcijām un nevalstiskajām organizācijām, tai skaitā LSK Krīzes centra “Burtnieks” pārstāve. Seminārā piedalīties tika aicināti cilvēki, kuru darbs ikdienā saistīts ar darbu ar bērniem no vienas vai vairākām augstāk minētajām bērnu mērķa grupām.
Ar uzrunām klausītājiem uzstājās pārstāvji no biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”, Latvijas Bērnu labklājības tīkla, Latvijas Spina Bifida un Hidrocefālijas biedrības un Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības pārstāvji.
Dalībnieku vidū bija pārstāvji no Eiropas institucijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām no dažādām Eiropas dalībvalstīm, kas aizstāv bērnu ar funkcionāliem traucējumiem intereses un runāja par šī brīža grūtībām un barjerām, kas liedz bērniem ar funkcionāliem traucējumiem attīstīt savas spējas un pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā.
Par “Bērnu Garantijas fonda” izveidi vēl diskutē un lemj Eiropas Padomē un Eiropas Komisijā, bet tiek prognozēts, ka fondam nākamajā Eiropas Savienības budžetā tiks piešķirti 5,9 miljardi EUR.
Vairāk par fonda izveidi aicinām lasīt ŠEIT!

Tev varētu arī interēsēt:

Austrālijas Sarkanajam Krustam pārskaitīti finansiālie ziedojumi no Latvijas

21.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Saistībā ar nepieciešamo palīdzību cietušajiem uguns postījumos Austrālijā, esam pārskaitījuši Austrālijas Sarkanajam Krustam finansiālo palīdzību. Tā sastāv no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) ziedojumu kontā saņemtajiem iedzīvotāju ziedojumiem, LR Ārlietu ministrijas izdalītiem un LSK līdzekļiem.

Projekts “Brīvprātīgā darba spēks”: dalībnieki dalās gūtajā pieredzē

20.februārī 2020 Jaunieši
11. janvārī LSKJ brīvprātīgie dalījās iegūtajā pieredzē un zināšanās, ko ieguva Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā “Brīvprātīgā darba spēks” (The Power of volunteering). Jauniešiem bija iespēja piedalīties aktivitātēs par tādiem tematiem kā pirmā palīdzība, Sarkanā Krusta kustība un starptautiskā humanitārās tiesības. Projekta partneri ir Itālijas Sarkanais Krusts – Toskānas komiteja, kuri arī savukārt nodevuši projektā gūto …

Ķīnas Sarkanais Krusts palīdz cilvēkiem Ķīnā, kurus ietekmē Koronavīruss

Ķīnas Sarkanā Krusta brīvprātīgie nenogurstoši palīdz cilvēkiem, kurus Ķīnā ietekmē Korona vīruss.

Sesto reizi izskan Pateicības koncerts asinsdonoriem

15. februārī kinoteātrī “Splendid Palace” jau sesto gadu pēc kārtas izskanēja Pateicības koncerts asinsdonoriem.

Palīdzība cietušajiem Austrālijas ugunsgrēkos

14.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Apkopoti Latvijas iedzīvotāju ziedojumi un saņemtie finansiālie līdzekļi no LR Ārlietu ministrijas.

Sociālā darbinieka un mentora atbalstu saņēmuši 81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu  saņēmuši  81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu.