Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Atskats uz LSKJ īstenoto projektu “Elpo, lai priecātos” jeb ELP[A]

26.novembrī 2019 Uncategorized

No 2019. gada janvāra līdz septembrim Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes brīvpātīgie īstenoja Eiropas Solidaritātes Korpusa projektu “Elpo, lai priecātos” jeb ELP[A].

Projekta mērķis bija sekmēt 60 Latvijas jauniešu mentālo veselību, papildināt viņu zināšanas par šo tēmu un līdz ar to mazināt stereotipus jauniešu vidū. Katru mēnesi tika realizēts viens bezmaksas seminārs jauniešiem  par kādu aktuālu tēmu:

  • Prāta ietekme uz ķermeni;
  • Par un ap jauniešu depresiju;
  •  Panika!? Vai man ir veģetatīvā distonija?;
  • Man nav laika vs profesionālā prokrastinēšana;
  • Apszinātības pastaiga Saulrieta takā;
  • Deju un kustību terapija dabā.

Kopā semināros kopā piedalījās vairāk kā 120 jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem Rīgā, Saulkrastos, Kauguros.

Sakām paldies mūsu lieliskajiem lektoriem par sadarbību – Katrīnai Žaltkovskai, Kristapam Kravalim, Indrai Majorei – Dūšelei, Santai Grīnfeldei.

Projekta laikā jauniešu komanda vairākkārt dalījās ar pieredzi gan LSK organizētos pasākumos, gan JSPA organizētās aktivitātēs. Projekta noslēgumā notika pieredzes nodošanas pasākums un projektu veidošanas darbnīca citām Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes nodaļām, lai iedvesmotu  un veicinātu līdzīgu pasākumu norisi dažādos Latvijas reģionos.

Mariona:Šīs bija patiešām vērtīgs projekts ar kolosālām lekcijām un brīnišķīgu komandu, un man milzīgs prieks bija palīdzēt un sadarboties.”

Vija:  “Man šķiet, ka projekts ELP[A] deva jauniešiem lielisku iespēju nepiespiestā atmosfērā un saistošā veidā uzzināt sev nozīmīgo un interesējošo par jautājumu, par ko ikdienā runājām pārāk reti – mentālā veselība.”

Projekta ELP[A]s laikā jaunieši kopā ar ekspertiem izveidoja informatīvus materiālus par jauniešu mentālās veselības tematiem (tie apskatāmi un lejupielādējami zemāk):

Informatīvajos materiālos norādīts, kur vērsties pēc palīdzības, kā arī dažādi paņēmieni, vingrinājumi, ko var izmantot ikdienā, lai uzlabotu savu garīgo veselību.

Projekts “Elpo, lai priecātos” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Informāciju sagatavoja

Rūta Sproga

LSKJ projekta ELP[A] dalībniece

Vairāk informācija

E-pasts youth@redcross.lv

Tālr +371 67336653

 

Tev varētu arī interēsēt:

Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

04.jūnijā 2020 Jaunieši
Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

03.jūnijā 2020 Pirmā palīdzība
Sākot ar 2020. gada 25. maiju LSK atsāk pirmās palīdzības nodarbības.

Motivācijas programma Rīgas reģionā sniedza iespēju 55 personām noticēt pārmaiņām un uzlabot savus dzīves apstākļus

03.jūnijā 2020 Sociālais atbalsts
55 personas saņēma profesionālu sociālo darbinieku, juristu, psihologu un citu profesionāļu palīdzību.

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam: 13 soļi bērniem un jauniešiem drošai vasarai

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam: bērni, jaunieši, pavadiet vasaru droši, ievērojot 13 pavisam vienkāršus soļus,

Vēlot saulainu un drošu vasaru, LSK sveic ar mācību gada noslēgumu

29.maijā 2020 Jaunieši
Sveicam visus skolēnus, studentus un mācībspēkus ar mācību gada noslēgumu un vasaras brīvlaika sākšanos! Lai saulainas, krāsainas, drošas un spēcinošas brīvdienas! Sargiet sevi un savus tuviniekus! LSK būs blakus, lai palīdzētu!