Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Ukrainas SK aicina citas palīdzības organizācijas neizmantot SK emblēmu un neapdraudēt palīdzības saņēmējus

15.decembrī 2022 Starptautiskā sadarbība

Sarkanā Krusta emblēmas aizsardzība ir bijusi svarīga visos laikos, īpaši bruņotu konfliktu postītos reģionos, jo emblēmas nelikumīga izmantošana var smagi ietekmēt palīdzības sniedzēju un saņēmēju drošību. 

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) un citu valstu Sarkanā Krusta nacionālās biedrības saņēmušas vēstuli no Ukrainas SK un pievienojas tajā paustajam aicinājumam aizsargāt SK emblēmu.

Humānās palīdzības apjomi un citu valstu lielais atbalsts ir iedvesmojošs, tomēr pēdējo mēnešu laikā Ukrainas SK konstatējis daudzus gadījumus, kad Sarkanā Krusta emblēma tiek izmantota pretlikumīgi. Daudzi no šiem gadījumiem ir saistīti ar humānās palīdzības iniciatīvām, kuru izcelsme ir meklējama ārpus Ukrainas.

Ukrainas SK secinājis, ka nereti nelikumīgai SK emblēmas izmantošanai nav bijuši ļaunprātīgi nolūki, tomēr šī tendence rada nopietnu satraukumu un vairākos gadījumos apdraudējusi Ukrainas iedzīvotāju dzīvības.

 

Ukrainas kolēģu aicinājums pausts saskaņā ar septīto kustības pamatprincipu, kas ir visaptverošums (eng. Universality), kas nozīmē, ka viena kustības struktūras daļa ietekmē visu SK un SP kustību. Sarkanā Krusta kustības nedalāmība un publiskais tēls ir atkarīgs no tā, ka visās nacionālajās biedrībās tiek ievēroti kustības pamatprincipi.

 

Ir svarīgi apzināties, ka bruņota konflikta laikā Sarkanā Krusta emblēmas nelikumīga izmantošana:

  • rada daudz lielāku risku nekā miera laikā,
  • mazina emblēmas norādošo un aizsargājošo lomu, kas savukārt negatīvi ietekmē civiliedzīvotājus,
  • palielina vietējās nacionālās biedrības, piemēram, Ukrainas Sarkanā Krusta, administratīvo un operatīvo noslodzi, kas apgrūtina un nereti paildzina humānās palīdzības sniegšanu tiem, kam tā nepieciešama, tai skaitā kritiskās situācijās,
  • būtiski ietekmē starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības spēju īstenot humāno darbu un palīdzēt vissmagāk skartajiem iedzīvotājiem.

Ukrainas SK aicina citas nacionālās biedrības savu valstu teritorijās aizsargāt SK emblēmu, pamatojoties uz Starptautiskās SKSP kustības statūtu 3. panta 2. un trešo punktu.

 

LSK atgādina, ka Latvijā SK emblēmu drīkst izmantot tikai LSK. Izņēmuma gadījumos to drīkst izmantot citi, ja LSK sniedzis oficiālu saskaņojumu.

 

Pamatojoties uz minētajiem statūtiem, Latvijas Sarkanā Krusta likumu, Krimināllikuma 287. pantu un Ženēvas Konvencijas “Emblēmas nepareiza lietošana” 53. pantu, LSK ir tiesības aizsargāt SK emblēmu no pretlikumīgas tās lietošanas Latvijas teritorijā.

 

Vairāk par SK emblēmu un tās aizsardzību aicinām lasīt ŠEIT.

Kopā varam palīdzēt!

 

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.