Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Ukrainas civiliedzīvotāji kopā ar LSK brīvprātīgajiem radoši sveic Latviju

16.novembrī 2022 Komitejas

2. novembrī Limbažu novada Korģenē notika biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Vidzemes komitejas brīvprātīgo rīkotais pasākums “Apsveiksim Latviju dzimšanas dienā”, kurā piedalījās 16 Ukrainas civiliedzīvotāji.

Dalībniekiem bija iespēja radošā un draudzīgā atmosfērā veidot apsveikuma kartiņas, vienlaikus vairāk uzzinot par Latviju, tās kultūru un tradīcijām. Tāpat ukraiņi dalījās savos pieredzes stāstos, tai skaitā, iepazīstinot, kā svētkus atzīmē Ukrainā.

2022. oktobrī LSK ar Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) finansiālu atbalstu īsteno projektu “Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem”, kura mērķis ir turpināt sniegt mērķtiecīgu un vajadzībām atbilstošu atbalstu.

LSK, saskaņā ar projekta mērķi, atbalstu plāno sniegt vismaz 1000 Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri atrodas Latvijas – Krievijas robežas tuvumā: tur visbiežāk uzturas Ukrainas civiliedzīvotāji. Bēgot no karadarbības, viņi ir guvuši smagas fiziskas un emocionālas traumas, tāpēc sniegtajam atbalstam ir jābūt daudzpusīgam un kvalitatīvam.

Projektā iesaistījusies arī LSK Vidzemes komiteja, kas, sadarbībā ar valsts institūcijām un citām nevalstiskajām organizācijām, savā teritorijā turpina sniegt sistemātisku un uz vajadzībām balstītu atbalstu, tiem ukraiņu bēgļiem, kam tas nepieciešams:

  • humānā palīdzība,
  • brīvprātīgā darba organizēšana,
  • integrācijas aktivitāšu īstenošana.

LSK izsaka pateicību Vidzemes komitejas brīvprātīgajām un Janai Beķerei, Limbažu novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītājas vietniecei bēgļu krīzes atbalsta pasākumu koordinatorei!

Kopā varam palīdzēt!

 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Veiksmīgi aizvadīts kvalifikācijas celšanas seminārs pirmās palīdzības pasniedzējiem

27.novembrī 2023 Pirmā palīdzība
4. novembrī LSK organizēja kvalitātes celšanas semināru pirmās palīdzības instruktoriem, instruktoru palīgiem, pasniedzējiem un pasniedzējiem stažieriem. LSK strādā 30 pirmās palīdzības pasniedzēji, kuri katru gadu pirmās palīdzības sniegšanā kopā apmāca vairākus tūkstošus cilvēku visā Latvijā. Šoreiz paši pasniedzēji iejutās auditorijā, lai papildinātu savas prasmes un zināšanas par dažādiem, pirmajai palīdzībai saistošiem tematiem – psiholoģisko atbalstu, …

Valkā un Valmierā darbu uzsāk HIV profilakses punkti

Latvijā HIV infekcija ik gadu tiek atklāta vairāk nekā 200 cilvēkiem, ierindojot Latviju otrajā vietā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstu vidū jauno gadījumu skaita ziņā ar 11,2 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju (2021. gada dati). Turklāt izpētīts, ka patiesais inficēto skaits Latvijā ir par vienu trešdaļu lielāks. Tie ir cilvēki, kuri nezina savu …

Eiropas testēšanas nedēļa ir klāt: pārbaudi savu veselību, esi drošībā

LSK sniedz iespēju pārbaudīt veselību Rīgā, Daugavpilī, Valkā un Valmierā.

Pirmās palīdzības mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem (LV, UKR)

17.novembrī 2023 Projekti
Projekts “Ārkārtas aicinājums MGR65002-Ukraina un ietekmētās valstis, MDR66001- Latvija PLV512”.