Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Turpina pieaugt LSK sniegtās palīdzības apjoms Ukrainas iedzīvotājiem

22.aprīlī 2022 Palīdzība citām valstīm

Foto: Ukrainas Sarkanais Krusts, Pēc Kijevas, Sumskas, Čerņihivskas apgabalu apmetņu atbrīvošanas, 18. aprīlī uzsākta humānās palīdzības piegāde cilvēkiem.


Kopš nežēlīgās karadarbības sākuma Ukrainā ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness (SSKSP) kustība – SSKSP federācija, Starptautiskā SK komiteja (SSKK) un SK un SP nacionālās biedrības – Eiropā un pasaulē cieši sadarbojas, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem.

Līdz šim palīdzības algoritmi ir stabilizējušies:

  • Veidojas transporta koridori;
  • Notiek informācijas apmaiņa ar Ukrainas SK un SSKK – datu apmaiņa ar starptautiskajiem partneriem kļūst stabilāka.

Tomēr tiešās karadarbības teritorijās, tai skaitā Mariupolē un citās pilsētās, kur noris kaujas, humānās palīdzības piegādes ir apgrūtinātas, liegta piekļuve civiliedzīvotājiem, kam akūti nepieciešama palīdzība.

LSK no starptautiskajiem partneriem turpina saņemt aicinājumus nenodarboties ar nekoordinētu kravu sūtīšanu. Nesakoties uz to, LSK izsaka pateicību un novērtē cilvēku līdzdalību visās atbalsta formās un iespējās.

LSK turpina saņemt atsevišķus praktiskas palīdzības piedāvājumus no Latvijas veselības aprūpes iestādēm, uzņēmumiem, privātpersonām – šī informācija centralizēti tiek pārsūtīta SSKK un Ukrainas SK, kas koordinē palīdzības piegādes no SSKK un Starptautiskās SKSP federācijas, kam LSK savukārt pārskaita juridisko un privātpersonu ziedotos līdzekļus.

Stiprinātie palīdzības organizēšanas mehānismi vieš cerību, ka smagākais, haotiskākais un neskaidrākais atbalsta sniegšanas laiks ir pagājis un ka ir veicinātas spējas precīzi nogādāt palīdzību vajadzīgajās vietās.

LSK diskutē ar Polijas un Lietuvas SK nacionālajām biedrībām par kopēju transporta ķēžu izmantošanu, papildus pieprasījumi pēc konkrētām lietām nav saņemti. Lai arī kopumā LSK veiktie starptautiskie maksājumi, salīdzinoši ar kopējiem apgrozāmiem līdzekļiem nav lieli, savu iespēju robežās esam klātesoši un ticam, ka tieši LSK līdzdalība ir bijusi nepieciešama konkrētiem cilvēkiem konkrētā vietā un laikā.

Palīdzība Ukrainas bēgļiem Latvijā

Sniegtās palīdzības apjomi Ukrainas bēgļiem nemitīgi pieaug, jo bēgļu skaits pieaug ne tikai galvaspilsētā, bet visā Latvijas teritorijā.

Sniegto pakalpojumu spektrs ir plašs –apģērbs, apavi, pat jaundzimušā pūriņš. Tāpat tiek dalīti, bezrecepšu medikamenti, pārtikas, higiēnas un skolas piederumu pakas, izsniegti palīglīdzekļi un piedāvātas konsultācijas un palīdzība, lai integrētos Latvijā. LSK uzsākusi jaunu atbalsta formu – palīdzību patstāvīgas dzīves vietas iekārtošanā, kas varētu kļūt arvien pieprasītāka, gadījumos, kad bēgļi pārceļas uz patstāvīgāku dzīvesvietu. Notiek sarunas par nodarbinātību – daļa bēgļu jau noslēgusi darba līgumus ar LSK.

Pēdējo nedēļu laikā kopējais ziedojumu apjoms ir stabilizējies (samazinājies), racionāli izmantojot Valsts un pašvaldību sniegto atbalstu un LV iedzīvotāju un uzņēmēju ziedoto, spējam nodrošināt nepieciešamo atbalstu tiem, kam palīdzība vajadzīga un spēsim to darīt arī turpmāk.

Līdz 19. aprīlim sniegtais atbalsts

Humānā palīdzība

LSK humānās palīdzības (HP) punktos Rīgā atbalstu saņēmušas vismaz 245 ģimenes. Ukrainas bēgļi atbalstu turpina saņemt arī LSK HP punktos visā Latvijā.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) paku izdale

Līdz 19. aprīlim LSK Rīgas Komiteja izsniegusi vismaz 19 000 EAFVP pārtikas, higiēnas un skolas piederumu komplektus. ES atbalsta fonda palīdzības izsniegšana notiek visā Latvijā.

LSK iesaiste Atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem darbībā

Centrā izveidotajā LSK pirmās palīdzības postenī sniegta palīdzība un konsultācijas veselības jautājumos vairāk kā 1180 personām. Centrā turpina līdzdarboties LSK brīvprātīgie.

Izmitināšana, nodarbinātība un integrācija

LSK Latgales Komiteja, sadarbībā ar Rēzeknes novada domi, izmitinājusi 59 cilvēkus. Vairāki cilvēki Latvijā uzsākuši darba attiecības – dārzkopības, pedagoģijas un rūpniecības nozarēs, divi cilvēki darba gaitas uzsākuši LSK Latgales Komitejā. Pateicoties ziedojumiem, Komiteja bēgļiem piedāvājusi bezmaksas friziera pakalpojumus. Integrācijas veicināšanas nolūkos organizēti latviešu valodas kursi (2 reizes nedēļā) un kultūras iepazīšanas pasākumi.

LSK Daugavpils Komiteja sniegusi atbalstu 42 ģimenēm ar bērniem, kurām izsniegts apģērbs, higiēnas preces, zīdaiņu pārtika. Komiteja, saņemot iedzīvotāju ziedojumus, bēgļiem palīdzējusi iegādāties apavus. Bēgļi aktīvi apmeklē EAFVP izdales punktu un Komitejas veselības istabu, kur saņemtas konsultācijas par veselības pakalpojumiem pilsētā. Tiek sniegtas konsultācijas par sociālo pakalpojumu iespējām pilsētā. Šobrīd Daugavpilī atrodas vairāk kā 300 bēgļi. LSK aktīvi līdzdarbojas pašvaldības izveidotā atbalsta centra darbībā. Komitejas jaunieši īsteno integrācijas aktivitātes, iepazīstinot ar pilsētu un tās daudzveidību.

Starptautiskā sadarbība

LSK uztur regulāru saziņu ar Starptautisko Sarkanā Krusta Komiteju, Starptautisko SKSP Federāciju un citu valstu SK nacionālajām biedrībām – notiek informācijas un pieredzes apmaiņa par sniegto atbalstu bēgļiem.

22. martā Polijā notika tikšanās ar kolēģiem no Starptautiskās SKSP nacionālo biedrību federācijas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Polijas, Francijas, un citu valstu SK viesojās, kur tika apmeklēts HP loģistikas centrs, klātesošie iepazinās ar medikamentu un citu nepieciešamo lietu piegādes aktualitātēm, atbalsta sniegšanas jautājumiem Ukrainas bēgļiem, kas identificēta kā svarīgs SK darbības virziens nākotnē. Tikšanās palīdzēs koordinēt palīdzības sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem, tai skaitā, sadarbībā ar Polijas un Ukrainas SK nacionālām biedrībām.

Labdarbības kampaņa “Palīdzi mums palīdzēt Ukrainai”

Februāra beigās LSK uzsāka labdarības kampaņu, kurā iedzīvotāji un uzņēmēji tiek aicināti ziedot Ukrainas iedzīvotāju atbalstam. LSK daļu no saņemtajiem ziedojumiem (ap 50%) pārskaita Starptautikajai Sarkanā Krusta Komitejai un Starptautiskajai SKSP Federācijai (Ukrainas Sarkanajam Krustam) palīdzības sniegšanai cietušajiem Ukrainā, kas palīdzību sniedz ātrāk un tiešāk. Tāpat ziedojumi tiek izlietoti, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ieradušies Latvijā.

Pateicoties sabiedrības izrādītajai neizmērojamajai līdzdalībai, praktiskai palīdzībai un finansiāliem ziedojumiem, ir iespēja tik lielā apjomā sniegt nepieciešamo atbalstu karadarbībā cietušajiem cilvēkiem un viņu ģimenēm!

Kopā varam palīdzēt!

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.