Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Arvien turpinās karadarbība Ukrainā, tā kļūst arvien nežēlīgāka un prasa arvien jaunus upurus, civiliedzīvotāju ciešanas nav vārdos aprakstāmas. Notiekošo jau var saukt par vispārēju humānu krīzi: notiek apšaude un uzbrukumi civiliedzīvotājiem, trūkst pārtikas, medikamentu, dzeramā ūdens. Nav pieejami elementāri pakalpojumi – veselības aprūpe, siltums, transports.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) izsaka pateicību visiem, kas nepaliek vienaldzīgi un iesaistās palīdzības sniegšanā, atbalstot Ukrainā cietušos cilvēkus! Sakām lielāko paldies visiem, kas iesaistījušies sabiedriskajās iniciatīvās, kampaņās un humānās palīdzības ziedojumu organizēšanā Ukrainas atbalstam! Privāto un juridisko personu ziedojumi caur Starptautiko Sarkanā Krusta Komiteju un Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību Federāciju (Ukrainas Sarkano Krustu) gan praktiskas palīdzības, gan naudiskā formā vistiešāk un visātrāk nonāk tieši Ukrainā, tieši pie visvairāk cietušajiem cilvēkiem. 

LSK ir iesaistījusies arī Latvijā iebraucošo Ukrainas bēgļu uzņemšanā, nodrošinot nepieciešamo palīdzību, apģērbu, sadarbībā ar pašvaldībām gatavojam naktsmītnes.  Palīdzības sniegšanā lielā vienprātībā iesaistījušās daudzas nevalstiskās un valstiskās institūcijas.

Vairāk par LSK atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem lasi šeit

Ikvienam, savu iespēju robežās, ir iespēja ziedot LSK palīdzības sniegšanai Ukrainas iedzīvotājiem:  

  • Bankas pārskaitījums LSK ziedojumu kontā, maksājuma mērķī norādot “Ukrainai”:
  • Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”
  • Šarlotes 1D, Rīga, LV-1001
  • Reģ.Nr. 40008002279
  • A/S Swedbank
  • Bankas kods: HABALV22
  • Konta numurs: LV28HABA0140J04577004
  • Zvans uz LSK ziedojuma tālruņa numuru 90006880 (maksa par vienu zvanu: EUR 1.42).

LSK daļu no saņemtajiem ziedojumiem (ap 50%) pārskaita Starptautikajai Sarkanā Krusta Komitejai un Starptautiskajai SKSP Federācijai (Ukrainas Sarkanajam Krustam) palīdzības sniegšanai cietušajiem Ukrainā, kas palīdzību sniedz ātrāk un tiešāk. Tāpat ziedojumi tiek izlietoti, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ieradušies Latvijā.

Kopā varam palīdzēt!