Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Traumas, sāpes un skumjas nezina robežu: karam Ukrainā 1 gads

26.februārī 2023 Palīdzība citām valstīm

Ir pagājis gads kopš Ukrainā noris aktīva un ļoti nežēlīga karadarbība. Sarkanais Krusts vērš sabiedrības uzmanību uz kara radītajām psiholoģiskajām traumām Ukrainā, kas aizvien rada papildus smagu sāpju slāni cilvēkiem, kas jau tā cīnās, lai nodrošinātu sev un savām ģimenēm ēdienu, iztikas līdzekļus un mājas. Starptautiskā SKSP federācija brīdina – pagājušā gada sekas turpina ietekmēt ģimenes un SK kustība turpina īstenot vienu no lielākajām palīdzības operācijām tās vēsturē – Sarkanais Krusts ir sasniedzis vairāk nekā 2 miljonus cilvēku, kuriem sniegta veselības aprūpe, psiholoģiskais atbalsts, pajumte, vismaz 87 CHF izsniegti cilvēkiem skaidras naudas izteiksmē, lai nodrošinātu izvēli un cieņu ģimenēm, kas zaudējušas visu. Ir mobilizēti vairāk nekā 124 000 brīvprātīgo.

Kopumā 42 SK un SP nacionālās biedrības, tai skaitā LSK, iesaistījušās palīdzības sniegšanā Ukrainas iedzīvotājiem, sākot ar pamatvajadzību nodrošināšanu, psiholoģisko atbalstu, beidzot ar dažāda veida integrācijas pasākumiem. Tāpat, pateicoties neizmērojamajai starptautiskās sabiedrības sirsnībai un solidaritātei, izdevies piesaistīt finansiālus līdzekļus, kas ir liels atbalsts nepārtrauktas un uz vajadzībām balstītas palīdzības nodrošināšanā. Ukrainas civiliedzīvotājiem atbalsts ir un būs nepieciešams. LSK turpina īstenot labdarības kampaņu “Palīdzi mums palīdzēt”. Ikvienam, savu iespēju robežās, ir iespēja ziedot LSK palīdzības sniegšanai Ukrainas iedzīvotājiem: 

Bankas pārskaitījums LSK ziedojumu kontā, maksājuma mērķī norādot “Ukrainai”:

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”

Šarlotes 1D, Rīga, LV-1001

Reģ.Nr. 40008002279

A/S Swedbank

Bankas kods: HABALV22

Konta numurs: LV28HABA0140J04577004

LSK saka paldies ikvienam cilvēkam, kas ir līdzās – kā ar praktisku un finansiālu atbalstu, tā arī ar labām domām, sirsnību un laba vēlējumiem!

Jagans Čapagains (Jagan Chapagain), SSKSPF ģenerālsekretārs, atzīst: “Šis nogurdinošais gads ir izpostījis miljoniem cilvēku dzīvību, nodarot pāri ne tikai fiziski, bet arī garīgi, kas ir tikpat postoši kā fiziska trauma. SK paplašina garīgās veselības pasākumus kopā ar skaidru naudas atbalstu, pajumti, veselības aprūpi un ārkārtas palīdzību, lai palīdzētu cilvēkiem pārdzīvot skarbo ziemu, elektrības atslēgšanu un ūdens trūkumu.”

Kopā varam palīdzēt!

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.