Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Tuberkuloze pasaulē un Eiropā

Katru gadu 24. martā tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, lai veicinātu sabiedrības izpratni par šo slimību, uzsverot, ka saslimstība ar tuberkulozi (TB) vēl aizvien ir globāla mēroga problēma.

Katru minūti pasaulē 3 cilvēki zaudē cīņā ar TB. Tomēr, ar preventīvu pasākumu un atbildīgu attieksmi pret plaušu veselību TB var novērst, bet saslimšanas gadījumā – savlaicīgi ārstēt.

Katru gadu 10 miljoni cilvēku visā pasaulē saslimst ar tuberkulozi. Neskatoties uz to, ka slimība ir novēršama un izārstējama, pasaulē no TB katru gadu mirst 1,5 miljoni cilvēku, padarot TB par pasaulē nāvējošāko infekcijas slimību.

Saskaņā ar jaunāko TB uzraudzības un monitoringa ziņojumu, ko izstrādājusi Pasaules Veselības organizācija un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs, tiek secināts, ka vērojama vispārēja TB izplatības mazināšanās, tomēr Eiropā ik gadu mirst aptuveni 20 000 cilvēku.

Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības aktivitātes

Sarkanā Krusta Sarkanā Pusmēness brīvprātīgie ik dienas sniedz atbalstu iedzīvotājiem TB visvairāk skartajos reģionos, kā arī inficēto cilvēku intereses.

SK un SP nacionālās biedrības, tai skaitā biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, sadarbojas ar valsts institūcijām, politikas veidotājiem, citām nevalstiskajām organizācijām un sabiedrību kopumā, lai mazinātu TB izplatību un veicinātu tās kontroli. Regulāri tiek rīkoti dažādi izglītojoši pasākumi, iedzīvotājiem tiek piedāvātas bezmaksas iespējas pārbaudīt plaušu veselību, saņemt konsultācijas.

Šobrīd, kad COVID-19 pandēmijas apstākļos klātienes pasākumi Latvijā nevar notikt, tiek organizētas dažādas tiešsaistes lekcijas un nodarbības (vairāk par 2021. gada pasākumiem iespējams uzzināt ŠEIT). Tāpat, LSK izplata Slimību kontroles un profilakses centra izstrādātos materiālus par TB.

Tev varētu arī interēsēt:

Maxima veikalos sākušās “Mīluļu dienas”

21.septembrī 2022 Sociālais atbalsts
No 20. septembra līdz 3. oktobrim ikviens ir aicināts iegādāties suņu un kaķu barību “Maxima” veikalos visā Latvijā.

Sarkanā Krusta Eiropas Savienības birojs publicējis rakstu par LSKJ projektu “Elpo, lai priecātos”

21.septembrī 2022 Jaunieši
Biroja mājaslapā tiek publicēta informācija var veiksmīgi īstenotiem un ietekmi atstājošiem SK nacionālo biedrību projektiem.

Vidzemes iekļaujošajā nedēļa: LSK Vidzemes komiteja aicina uz orientēšanās spēli Valkā

19.septembrī 2022 Komitejas
Notiks orientēšanās spēle, saldumu meistarklases un citas interesantas aktivitātes.

LSK Latgales komiteja dodas iepazīt pirmās palīdzības čempionātu Norvēģijā

19.septembrī 2022 Jaunieši
Notika arī tikšanās ar Norvēģijas SK Oslo komiteju.

Noslēdzies pētījums par Sociālo pakalpojumu pieejamību Vidzemes pašvaldībās

12.septembrī 2022 Komitejas
Pētījuma rezultāti ietver informāciju par iedzīvotāju sociālo portretu, sociālajiem pakalpojumu sniedzējiem un to sniegtajiem pakalpojumiem.