Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Tuberkuloze pasaulē un Eiropā

Katru gadu 24. martā tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, lai veicinātu sabiedrības izpratni par šo slimību, uzsverot, ka saslimstība ar tuberkulozi (TB) vēl aizvien ir globāla mēroga problēma.

Katru minūti pasaulē 3 cilvēki zaudē cīņā ar TB. Tomēr, ar preventīvu pasākumu un atbildīgu attieksmi pret plaušu veselību TB var novērst, bet saslimšanas gadījumā – savlaicīgi ārstēt.

Katru gadu 10 miljoni cilvēku visā pasaulē saslimst ar tuberkulozi. Neskatoties uz to, ka slimība ir novēršama un izārstējama, pasaulē no TB katru gadu mirst 1,5 miljoni cilvēku, padarot TB par pasaulē nāvējošāko infekcijas slimību.

Saskaņā ar jaunāko TB uzraudzības un monitoringa ziņojumu, ko izstrādājusi Pasaules Veselības organizācija un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs, tiek secināts, ka vērojama vispārēja TB izplatības mazināšanās, tomēr Eiropā ik gadu mirst aptuveni 20 000 cilvēku.

Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības aktivitātes

Sarkanā Krusta Sarkanā Pusmēness brīvprātīgie ik dienas sniedz atbalstu iedzīvotājiem TB visvairāk skartajos reģionos, kā arī inficēto cilvēku intereses.

SK un SP nacionālās biedrības, tai skaitā biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, sadarbojas ar valsts institūcijām, politikas veidotājiem, citām nevalstiskajām organizācijām un sabiedrību kopumā, lai mazinātu TB izplatību un veicinātu tās kontroli. Regulāri tiek rīkoti dažādi izglītojoši pasākumi, iedzīvotājiem tiek piedāvātas bezmaksas iespējas pārbaudīt plaušu veselību, saņemt konsultācijas.

Šobrīd, kad COVID-19 pandēmijas apstākļos klātienes pasākumi Latvijā nevar notikt, tiek organizētas dažādas tiešsaistes lekcijas un nodarbības (vairāk par 2021. gada pasākumiem iespējams uzzināt ŠEIT). Tāpat, LSK izplata Slimību kontroles un profilakses centra izstrādātos materiālus par TB.

Tev varētu arī interēsēt:

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.