Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Tuberkuloze pasaulē un Eiropā

Katru gadu 24. martā tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, lai veicinātu sabiedrības izpratni par šo slimību, uzsverot, ka saslimstība ar tuberkulozi (TB) vēl aizvien ir globāla mēroga problēma.

Katru minūti pasaulē 3 cilvēki zaudē cīņā ar TB. Tomēr, ar preventīvu pasākumu un atbildīgu attieksmi pret plaušu veselību TB var novērst, bet saslimšanas gadījumā – savlaicīgi ārstēt.

Katru gadu 10 miljoni cilvēku visā pasaulē saslimst ar tuberkulozi. Neskatoties uz to, ka slimība ir novēršama un izārstējama, pasaulē no TB katru gadu mirst 1,5 miljoni cilvēku, padarot TB par pasaulē nāvējošāko infekcijas slimību.

Saskaņā ar jaunāko TB uzraudzības un monitoringa ziņojumu, ko izstrādājusi Pasaules Veselības organizācija un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs, tiek secināts, ka vērojama vispārēja TB izplatības mazināšanās, tomēr Eiropā ik gadu mirst aptuveni 20 000 cilvēku.

Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības aktivitātes

Sarkanā Krusta Sarkanā Pusmēness brīvprātīgie ik dienas sniedz atbalstu iedzīvotājiem TB visvairāk skartajos reģionos, kā arī inficēto cilvēku intereses.

SK un SP nacionālās biedrības, tai skaitā biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, sadarbojas ar valsts institūcijām, politikas veidotājiem, citām nevalstiskajām organizācijām un sabiedrību kopumā, lai mazinātu TB izplatību un veicinātu tās kontroli. Regulāri tiek rīkoti dažādi izglītojoši pasākumi, iedzīvotājiem tiek piedāvātas bezmaksas iespējas pārbaudīt plaušu veselību, saņemt konsultācijas.

Šobrīd, kad COVID-19 pandēmijas apstākļos klātienes pasākumi Latvijā nevar notikt, tiek organizētas dažādas tiešsaistes lekcijas un nodarbības (vairāk par 2021. gada pasākumiem iespējams uzzināt ŠEIT). Tāpat, LSK izplata Slimību kontroles un profilakses centra izstrādātos materiālus par TB.

Tev varētu arī interēsēt:

LSK sveic Pasaules ģimenes dienā!

15.maijā 2021 Meklēšanas dienests
Vai zināji, ka Meklēšanas dienests ir viena no senākajām Sarkanā Krusta kustības darbības jomām?

Ieskats LSK Jaunatnes svētku aktivitātes

13.maijā 2021 Jaunieši
Par godu starptautiskajai Sarkanā Krusta (SK) un Sarkanā Pusmēness (SP) dienai norisinājušās vairākas aktivitātes.

LSK aicina pieteikties Motivācijas programmas grupām Vidzemē

13.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK un SIF aicina diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautās personas pieteikties dalībai Motivācijas programmā.

LSK uzsāk jauna projekta “Viena (pa)saule visiem” īstenošanu

12.maijā 2021 Projekti
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš 2021. gada 1. aprīļa īsteno projektu “Viena (pa)saule visiem”

LSK aicina darbā sertificētu klīnisko psihologu

11.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK darbā aicina klīnisko psihologu LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienības Sociālās rehabilitācijas pakalpojumā “Mežrozes”.

LSK Jaunieši sanāk kopā, lai atzīmētu Pasaules SKSP dienu

10.maijā 2021 Jaunieši
8. maijā, atzīmējot Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness dienu, LSK Jaunatnes brīvprātīgie piedalījās sirsnīgā kopā sanākšanā tiešsaistē.