Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Pasaules tuberkulozes diena: aicinām parūpēties par savu veselību

24. martā visā pasaulē tiks atzīmēta Tuberkulozes diena 2021. Kā katru gadu, arī šogad biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) kopā ar sadarbības partneriem aicina iedzīvotājus pārbaudīt un parūpēties par savu plaušu veselību. 


31. martā, plkst. 14:00 aicinām piedalīties LSK organizētajā tiešsaistes lekcijā “Tuberkuloze – mīti un realitāte”. Lekcijas temati: 

  • kas ir tuberkuloze;
  • kā pasargāt sevi nosaslimšanas;
  • jaunākās ārstniecības tendences. .

Pieteikšanās šeit: https://ej.uz/lekcijatbc. Lekciju vadīs Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas Plaušu slimību centra ārstspneimologs Anda Vīksna. Sīkāka informācija zvanot pa tālruni 29481551.

Pasākuma afiša pieejama ŠEIT.


LSK piedāvā iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajiem vērtīgajiem informatīvajiem materiāliem par tuberkulozi – kā sevi pasargāt no saslimšanas, kā to atpazīt un kā ārstēt: 

Tāpat, aicinām piedalīties Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrības un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas plaušu slimību speciālistu rīkotajās tiešsaistes lekcijās, kur ikvienam būs iespēja uzzināt vērtīgu informāciju savas veselības pasargāšanā un profilaksē. 


Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrības un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas tiešsaistes lekcijas nedēļas garumā

(Avots: https://www.tuberkuloze.lv/pasaules-tuberkulozes-dienai-veltiti-informativi-pasakumi/)


Otrdien, 23.martā, plkst. 12:00 VIDEO LEKCIJA “KĀPĒC PRET SMĒĶĒŠANU?”

Asoc. profesors Alvils Krams, plaušu slimību speciālists, stāstīs par tabakas smēķēšanas radīto slogu uz sabiedrības veselību, atspēkos biežāk izplatītos mītus par nikotīnu saturošu produktu lietošanu. Uzzināsim, kādas ir patiesās smēķēšanas izmaksas un ietekme uz veselību, kā arī – kāpēc ir vērsts atmest smēķēšanu?

Lekciju vadīs Asoc. profesors Alvils Krams, plaušu slimību speciālists, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionārs “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”, Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācija. Video lekcijas ieraksts būs pieejams @TBbiedriba Facebook kontā un mājas lapā www.tuberkuloze.lv.


Trešdiena, 24.marts, plkst. 11:00 VIDEO STĀSTS “TUBERKULOZE – MANS PIEREDZES STĀSTS”

  • tuberkuloze – kas ikvienam ir jāzina par šo slimību
  • simptomi un diagnostika – kur vērsties un saņemt palīdzību
  • tuberkulozes ārstēšana un galvenās atziņas

Video stāstā savā pieredzē dalīsies pacients, kurš slimo ar tuberkulozi, kā arī Dr. Ilze Pētermane, plaušu slimību speciāliste, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Rīgas Ambulatorā nodaļa. Video stāsta ieraksts būs pieejams @TBbiedriba Facebook kontā un mājas lapā www.tuberkuloze.lv.


Ceturtdiena, 25.marts, plkst. 11:00 TIEŠSAISTES LEKCIJA “KLEPUS HIGIĒNA UN SEJAS AIZSARGMASKU PIELIETOŠANA”

Tiešsaistes lekcijas laikā medicīnas māsa Evita Biraua pastāstīs, kādi ir biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par sejas aizsargmasku lietošanu pieaugušajiem un bērniem, kā arī norādīs, kādas ir biežāk pieļautās kļūdas masku lietošanā. Tāpat uzzināsim vairāk par klepus higiēnas ievērošanas principiem un pielietošanu ikdienā.

Lekciju vadīs medicīnas māsa Evita Biraua, plaušu slimību speciāliste, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Rīgas Ambulatorā nodaļa. Lekcija notiks Zoom platformā (https://zoom.us/j/96237159228) ar tiešraidi @TBbiedriba Facebook kontā. Reģistrācija pasākumam nav nepieciešama! 


Piektdiena, 26.marts, plkst. 12:00 VIDEO NODARBĪBA “ELPOŠANAS VINGROJUMI”

Liela nozīme plaušu slimību ārstēšanai un profilaksei ir elpošanas vingrinājumu pielietošana. Elpošanas vingrojumi palīdz uzlabot plaušu ventilāciju, mazināt elpas trūkumu, uzlabot krūškurvja kustīgumu, stiprināt elpošanas muskulatūru un kopumā stiprināt plaušu veselību. Video nodarbība par elpošanas tehnikām un vingrojumu demonstrējumiem.

Video nodarbību vadīs Valērija Galkina, fizioterapeite, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionārs “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”. Video nodarbības ieraksts būs pieejams @TBbiedriba Facebook kontā un mājas lapā www.tuberkuloze.lv.


Aktivitāšu kalendārs pieejams arī ŠEIT!

Tev varētu arī interēsēt:

Maxima veikalos sākušās “Mīluļu dienas”

21.septembrī 2022 Sociālais atbalsts
No 20. septembra līdz 3. oktobrim ikviens ir aicināts iegādāties suņu un kaķu barību “Maxima” veikalos visā Latvijā.

Sarkanā Krusta Eiropas Savienības birojs publicējis rakstu par LSKJ projektu “Elpo, lai priecātos”

21.septembrī 2022 Jaunieši
Biroja mājaslapā tiek publicēta informācija var veiksmīgi īstenotiem un ietekmi atstājošiem SK nacionālo biedrību projektiem.

Vidzemes iekļaujošajā nedēļa: LSK Vidzemes komiteja aicina uz orientēšanās spēli Valkā

19.septembrī 2022 Komitejas
Notiks orientēšanās spēle, saldumu meistarklases un citas interesantas aktivitātes.

LSK Latgales komiteja dodas iepazīt pirmās palīdzības čempionātu Norvēģijā

19.septembrī 2022 Jaunieši
Notika arī tikšanās ar Norvēģijas SK Oslo komiteju.

Noslēdzies pētījums par Sociālo pakalpojumu pieejamību Vidzemes pašvaldībās

12.septembrī 2022 Komitejas
Pētījuma rezultāti ietver informāciju par iedzīvotāju sociālo portretu, sociālajiem pakalpojumu sniedzējiem un to sniegtajiem pakalpojumiem.