Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Pasaules tuberkulozes diena: aicinām parūpēties par savu veselību

24. martā visā pasaulē tiks atzīmēta Tuberkulozes diena 2021. Kā katru gadu, arī šogad biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) kopā ar sadarbības partneriem aicina iedzīvotājus pārbaudīt un parūpēties par savu plaušu veselību. 


31. martā, plkst. 14:00 aicinām piedalīties LSK organizētajā tiešsaistes lekcijā “Tuberkuloze – mīti un realitāte”. Lekcijas temati: 

  • kas ir tuberkuloze;
  • kā pasargāt sevi nosaslimšanas;
  • jaunākās ārstniecības tendences. .

Pieteikšanās šeit: https://ej.uz/lekcijatbc. Lekciju vadīs Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas Plaušu slimību centra ārstspneimologs Anda Vīksna. Sīkāka informācija zvanot pa tālruni 29481551.

Pasākuma afiša pieejama ŠEIT.


LSK piedāvā iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajiem vērtīgajiem informatīvajiem materiāliem par tuberkulozi – kā sevi pasargāt no saslimšanas, kā to atpazīt un kā ārstēt: 

Tāpat, aicinām piedalīties Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrības un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas plaušu slimību speciālistu rīkotajās tiešsaistes lekcijās, kur ikvienam būs iespēja uzzināt vērtīgu informāciju savas veselības pasargāšanā un profilaksē. 


Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrības un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas tiešsaistes lekcijas nedēļas garumā

(Avots: https://www.tuberkuloze.lv/pasaules-tuberkulozes-dienai-veltiti-informativi-pasakumi/)


Otrdien, 23.martā, plkst. 12:00 VIDEO LEKCIJA “KĀPĒC PRET SMĒĶĒŠANU?”

Asoc. profesors Alvils Krams, plaušu slimību speciālists, stāstīs par tabakas smēķēšanas radīto slogu uz sabiedrības veselību, atspēkos biežāk izplatītos mītus par nikotīnu saturošu produktu lietošanu. Uzzināsim, kādas ir patiesās smēķēšanas izmaksas un ietekme uz veselību, kā arī – kāpēc ir vērsts atmest smēķēšanu?

Lekciju vadīs Asoc. profesors Alvils Krams, plaušu slimību speciālists, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionārs “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”, Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācija. Video lekcijas ieraksts būs pieejams @TBbiedriba Facebook kontā un mājas lapā www.tuberkuloze.lv.


Trešdiena, 24.marts, plkst. 11:00 VIDEO STĀSTS “TUBERKULOZE – MANS PIEREDZES STĀSTS”

  • tuberkuloze – kas ikvienam ir jāzina par šo slimību
  • simptomi un diagnostika – kur vērsties un saņemt palīdzību
  • tuberkulozes ārstēšana un galvenās atziņas

Video stāstā savā pieredzē dalīsies pacients, kurš slimo ar tuberkulozi, kā arī Dr. Ilze Pētermane, plaušu slimību speciāliste, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Rīgas Ambulatorā nodaļa. Video stāsta ieraksts būs pieejams @TBbiedriba Facebook kontā un mājas lapā www.tuberkuloze.lv.


Ceturtdiena, 25.marts, plkst. 11:00 TIEŠSAISTES LEKCIJA “KLEPUS HIGIĒNA UN SEJAS AIZSARGMASKU PIELIETOŠANA”

Tiešsaistes lekcijas laikā medicīnas māsa Evita Biraua pastāstīs, kādi ir biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par sejas aizsargmasku lietošanu pieaugušajiem un bērniem, kā arī norādīs, kādas ir biežāk pieļautās kļūdas masku lietošanā. Tāpat uzzināsim vairāk par klepus higiēnas ievērošanas principiem un pielietošanu ikdienā.

Lekciju vadīs medicīnas māsa Evita Biraua, plaušu slimību speciāliste, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Rīgas Ambulatorā nodaļa. Lekcija notiks Zoom platformā (https://zoom.us/j/96237159228) ar tiešraidi @TBbiedriba Facebook kontā. Reģistrācija pasākumam nav nepieciešama! 


Piektdiena, 26.marts, plkst. 12:00 VIDEO NODARBĪBA “ELPOŠANAS VINGROJUMI”

Liela nozīme plaušu slimību ārstēšanai un profilaksei ir elpošanas vingrinājumu pielietošana. Elpošanas vingrojumi palīdz uzlabot plaušu ventilāciju, mazināt elpas trūkumu, uzlabot krūškurvja kustīgumu, stiprināt elpošanas muskulatūru un kopumā stiprināt plaušu veselību. Video nodarbība par elpošanas tehnikām un vingrojumu demonstrējumiem.

Video nodarbību vadīs Valērija Galkina, fizioterapeite, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionārs “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”. Video nodarbības ieraksts būs pieejams @TBbiedriba Facebook kontā un mājas lapā www.tuberkuloze.lv.


Aktivitāšu kalendārs pieejams arī ŠEIT!

Tev varētu arī interēsēt:

LSK sveic Pasaules ģimenes dienā!

15.maijā 2021 Meklēšanas dienests
Vai zināji, ka Meklēšanas dienests ir viena no senākajām Sarkanā Krusta kustības darbības jomām?

Ieskats LSK Jaunatnes svētku aktivitātes

13.maijā 2021 Jaunieši
Par godu starptautiskajai Sarkanā Krusta (SK) un Sarkanā Pusmēness (SP) dienai norisinājušās vairākas aktivitātes.

LSK aicina pieteikties Motivācijas programmas grupām Vidzemē

13.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK un SIF aicina diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautās personas pieteikties dalībai Motivācijas programmā.

LSK uzsāk jauna projekta “Viena (pa)saule visiem” īstenošanu

12.maijā 2021 Projekti
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš 2021. gada 1. aprīļa īsteno projektu “Viena (pa)saule visiem”

LSK aicina darbā sertificētu klīnisko psihologu

11.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK darbā aicina klīnisko psihologu LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienības Sociālās rehabilitācijas pakalpojumā “Mežrozes”.

LSK Jaunieši sanāk kopā, lai atzīmētu Pasaules SKSP dienu

10.maijā 2021 Jaunieši
8. maijā, atzīmējot Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness dienu, LSK Jaunatnes brīvprātīgie piedalījās sirsnīgā kopā sanākšanā tiešsaistē.