Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Starptautiskā SKSP Federācija: kāpēc finansiāli ziedojumi nodrošina visātrāko palīdzības nogādi cilvēkiem

Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness Federācija tās izveidotajā video skaidro, kāpēc naudas ziedojumi šobrīd ir visefektīvākie palīdzības nodrošināšanai Ukrainas iedzīvotājiem.

Citēts: “Ikviena cilvēka iesaiste tiek novērtēta, tomēr svarīgākais ir cilvēkiem nodrošināt tieši to atbalstu, kas viņiem konkrētā brīdī nepieciešams.
Šobrīd vislabākais palīdzības veids ir naudas ziedojumi, tāpēc ka

  • nauda ir ‘ātra’ – to var lietot nekavējoties, tai nav ilgi jāstāv uz robežpunktiem, tā nebloķē organizēto humānās palīdzības kravu virzību un piegādi;
  • naudu var izmantot tieši tādas palīdzības un nepieciešamo lietu sagādei, kādas konkrētajā brīdī ir nepieciešamas. Izsniedzot skaidru naudu cietušajiem, viņi paši var iegādāties sev un savai ģimenei nepieciešamās lietas attiecīgajā laikā;
  • nauda palīdz ražotājiem, pakalpojumu sniedzējiem un citiem uzņēmējiem: viņi smagi cīnās par izdzīvošanu, vienlaikus nodrošinot ar nepieciešamo tos, kam tas vajadzīgs;
  • lielā apjomā ziedoti pārtikas produkti, lietoti apģērbi un apavi ir grūti šķirojami un nereti nemaz netiek izmantoti, tiem nonākot atkritumu poligonos. Tas savukārt negatīvi ietekmē vidi. Tāpat šķirošanai nepieciešami lieli cilvēkresursi.”

Arī Latvijas iedzīvotāji var ziedot līdzekļus, lai atbalstītu Ukrainas iedzīvotājus. 

Labdarības kampaņa “Palīdzi mums palīdzēt Ukrainai”

Februāra beigās LSK uzsāka labdarības kampaņu, kurā iedzīvotāji un uzņēmēji tiek aicināti ziedot Ukrainas iedzīvotāju atbalstam. LSK daļu no saņemtajiem ziedojumiem (ap 50%) pārskaita Starptautikajai Sarkanā Krusta Komitejai un Starptautiskajai SKSP Federācijai (Ukrainas Sarkanajam Krustam) palīdzības sniegšanai cietušajiem Ukrainā, kas palīdzību sniedz ātrāk un tiešāk. Tāpat ziedojumi tiek izlietoti, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ieradušies Latvijā.

Pateicoties sabiedrības izrādītajai neizmērojamajai līdzdalībai, praktiskai palīdzībai un finansiāliem ziedojumiem, ir iespēja tik lielā apjomā sniegt nepieciešamo atbalstu karadarbībā cietušajiem cilvēkiem un viņu ģimenēm!

Kopā varam palīdzēt!

 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.