Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Starptautiskā brīvprātīgo kustība: biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” un Vācijas Sarkanais Krusts paraksta jaunu Saprašanās memorandu

04.jūnijā 2021 Starptautiskā sadarbība

Foto: LSK Ģenerālsekretārs Uldis Līkops, Saprašanās memoranda parakstīšana Rīgā

2021. gada maijā biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) un Vācijas Sarkanais Krusts (VSK) parakstījuši Saprašanās memorandu, lai veicinātu sadarbības stiprināšanu starptautiskās brīvprātīgo kustības jomā.

Vācijas SK brīvprātīgie Latvijā no 2022. gada

Sadarbības ietvaros VSK brīvprātīgajam no 2022. gada būs iespēja Latvijā veikt brīvprātīgo darbu, kas sniegs vērtīgu pieredzi un zināšanas par palīdzības sniegšanu dažādām iedzīvotāju grupām. Tāpat nākotnē LSK brīvprātīgie varēs papildināt savas brīvprātīgā prasmes Vācijā, darbojoties kādā no VSK īstenotajām programmām un darbības jomām.

“LSK vienmēr ir novērtējusi savus sadarbības partnerus un aktivitātes, kas īstenotas kopīgas un aktīvas līdzdarbošanās rezultātā. Sarkanā Krusta kustības darbības pamatā ir brīvprātīgie visā pasaulē, un ir svarīgi stiprināt viņu pieredzi, kapacitāti un zināšanas palīdzības sniegšanā dažādām iedzīvotāju grupām ne tikai pašu valstī, bet arī citviet pasaulē. LSK ar VSK sadarbojas jau ilgus gadus, tomēr esam priecīgi turpināt esošo sadarbību jaunā līmenī, organizējot brīvprātīgā darba apmaiņas,” saka Uldis Līkops, LSK ģenerālsekretārs.

Saprašanās memorands kā pamats turpmākajai sadarbībai

Saņemot atbalstu no VSK brīvprātīgo koordinācijas centra Berlīnē, vairāki brīvprātīgie no dažādām VSK reģionālajām komitejām jau kopš 2019. gada vasaras sadarbojas ar LSK. Saprašanās memoranda parakstīšana ir svarīgs pavērsiens turpmākajai sadarbībai: tajā abas puses vienojušās par kopīgām vērtībām un principiem, apņemoties tos īstenot tuvākajā nākotnē.

“Saprašanās memorands ir pamats ilglaicīgai, aktīvai un saistošai sadarbībai. Tas ļaus ne tikai organizēt brīvprātīgo darbu vēl augstākā kvalitātē, bet arī būs pamatā tam, ka brīvprātīgie darbojas saskaņā ar starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības pamatprincipiem un mērķiem,” atklāj Joss Steinke (Joss Steinke), VSK jaunatnes un labklājības nodaļas vadītājs.

Foto: Vācijas Sarkanā Krusta Ģenerālsekretārs Kristians Rūters (Christian Reuter), Saprašanās memoranda parakstīšana Berlīnē, Vācijā 

Ja tas būs iespējams, jau 2021. gadā notiks brīvprātīgo pieredzes apmaiņas vizīte – tā vairākkārt tika atcelta pandēmijas izraisītās ārkārtējās situācijas dēļ. Vizīte paredzēta, lai dotu iespēju LSK un VSK pārstāvjiem apmainīties ar nākotnes vīzijām, plāniem un mērķiem.


Saprašanās memorands (SM) ir nodomu deklarācija starp divām vai vairākām pusēm. Starptautiskās brīvprātīgo kustības kontekstā šīs puses ir VSK un LSK. Sarkanā Krusta kustības saprašanās memorands identificē iecerēto kopīgo darbības virzienu un izklāsta pašreizējās vai turpmākās plānotās sadarbības pamatprincipus, kā arī galvenos mērķus. Tie ietver, piemēram, Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness principus, kā arī attiecīgo aktivitāšu finansējumu un tā avotus. Starptautisko brīvprātīgo palīdzības nodrošināšanā šie līgumi ir saistoši visām iesaistītajām pusēm (piemēram, VSK reģionālajām komitejām, partnerorganizācijām un brīvprātīgajiem). Lai reaģētu uz izmaiņām finansēšanas programmās vai citām strukturālām izmaiņām, Saprašanās memorands regulāri tiek atjaunināts. Tādējādi tiek paaugstināta attiecīgās sadarbības kvalitāte un apņemšanās, un ilgtermiņā tiek nostiprinātas iesaistītās Sarkanā Krusta un Sarkanā Krusta nacionālās biedrības. Regulāri atjauninot Saprašanās memorandu, sadarbību iespējams pielāgot, papildināt un attīstīt tālāk.

Tev varētu arī interēsēt:

Atbalsta sniegšana Ukrainas iedzīvotājiem vietējā un starptautiskā līmenī turpinās

Aktuālās palīdzības programmas, ko LSK piedāvā bēgļiem no Ukrainas

Atzīmējot 10 gadu jubileju, LSK Vidzemes komitejas Lādezera nodaļa “atver durvis” interesentiem

18.maijā 2022 Projekti
Lādezera nodaļa ar 10 biedriem tika nodibināta 2012. gada 20. maijā.

LSK Daugavpilī projekta ietvaros šūšanā tiks apmācītas 10 sociālās diskriminācijas riskam pakļautas sievietes

17.maijā 2022 Projekti
Piesaistīto diplomēto sūšanas pasniedzēju vadībā 10 sievietes 150h garumā mācīsies šūt.

LSK Komiteju izpilddirektori, struktūrvienību un programmu vadītāji tiekas sanāksmē Bauskas novadā

10.maijā 2022 Komitejas
Tās laikā visi kopā atskatījās uz 2021. gadā paveikto un 2022. gadā īstenojamajām aktivitātēm