Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu saņēmuši 53 patvēruma meklētāji, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

2020. gada septembrī, īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 1 sociālais darbinieks un 6 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2020. gada septembrī saņēma 53 klienti, no tiem 11 sievietes, 28 vīrieši un 14 bērni. 42 patvēruma meklētāji dzīvoja Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, bet 11 – Rīgā.

 

Patvēruma meklētājiem un bēgļiem gan Muceniekos, gan ārpus centra LSK sociālais darbinieks un sociālie mentori turpināja sniegt psihoemocionālo palīdzību patvēruma meklētājiem un jau statusu saņēmušajiem un primāro vajadzību nodrošināšanu – apģērba un sadzīves preču sagādē, klientu pierakstīšanā un pavadīšanā pie ārstiem. Tāpat, tika sniegta palīdzība sadzīvisku problēmu risināšanā, kā arī formalitāšu kārtošanā statusu saņēmušajiem, piemēram, klientu pieteikšana uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) un Nodarbinātības valsts aģentūras vizītēm. Mentori arī septembra mēnesī turpināja palīdzēt atvērt banku vai pasta kontus, noformēt iesniegumus par pabalstu saņemšanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Septembrī sociālais darbinieks un sociālie mentori turpināja sadarboties ar vecākiem, skolu un bērnudārzu personālu saistībā ar jaunā mācību gada uzsākšanos, kārtību, kādā tiks nodrošinātas apmācības, ievērojot  noteiktos COVID-19 profilakses pasākumus. Sociālie mentori palīdzēja nokārtot formalitātes, lai patvēruma meklētāju bērni iestātos bērnudārzā un skolā. Skolas gaitas turpināja 5 skolēni, pirmo reizi uz bērnudārzu devās divi bērni un uz skolu – viens. Patvēruma meklētāju centrā septembrī atsākās bērnu pieskatīšanas pakalpojums, kura ietvaros pirmsskolas vecuma bērniem ir iespēja divas reizes nedēļā pedagoga uzraudzībā spēlēties, apgūt jaunas prasmes un zināšanas.

Lai veicinātu kontaktu ar vietējo sabiedrību un stiprinātu dažādu jaunu prasmju apgūšanu, septembrī notika trešā LSK projekta “Pabūsim kopā” sieviešu atbalsta grupas tikšanās, kuras mērķis bija apmācīt gan vietējās, gan patvēruma meklētāju, gan jau statusu saņēmušās sievietes pirmās palīdzības sniegšanā. Pasākums norisinājās, ievērojot COVID-19 epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Septembra mēnesī PMLP statusu nepiešķīra nevienam klientam. PMLP atteikumu par statusa saņemšanu saņēma 2 klienti no Alžīrijas un 4 no Azerbaidžānas.  Savukārt 1 klients no Krievijas, pārsūdzot PMLP lēmumu Administratīvajā tiesā, saņēma tiesas pozitīvu lēmumu un viņam tika piešķirts alternatīvais statuss. Negatīvs tiesas lēmums par statusu piešķiršanu saņemts 1 klientam, Administratīvās tiesas lēmumu pēc PMLP pārsūdzētā lēmuma septembrī gaidīja 9 klienti. 

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

 

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 29249232

E-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

Tev varētu arī interēsēt:

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā.