Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu oktobrī saņēmuši 60 patvēruma meklētāji, personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu

2020. gada  oktobrī, īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 1 sociālais darbinieks un 6 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2020. gada oktobrī saņēma 60 klienti, no tiem 12 sievietes, 34 vīrieši un 14 bērni. 50 patvēruma meklētāji dzīvoja Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, bet 10 – Rīgā.

Patvēruma meklētājiem Muceniekos un ārpus centra dzīvojošiem LSK sociālais darbinieks un sociālie mentori turpināja sniegt psihoemocionālo palīdzību un primāro vajadzību nodrošināšanu – apģērba un sadzīves preču sagādē, klientu pierakstīšanā un pavadīšanā pie ārstiem. Tāpat, tika sniegta palīdzība sadzīvisku problēmu risināšanā, kā arī formalitāšu kārtošanā statusu saņēmušajiem, piemēram, klientu pieteikšana uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) un Nodarbinātības valsts aģentūras vizītēm. Mentori arī oktobra mēnesī turpināja palīdzēt atvērt banku vai pasta kontus, noformēt iesniegumus par pabalstu saņemšanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Lai stiprinātu savstarpējo sadarbību ar valsts, nevalstiskajām un starptautiskām institūcijām, oktobris bijis ražens tiešsaistes sanāksmju laiks. LSK, kopā ar PMC darbiniekiem, tikās ar Valsts Drošības Dienestu un uzzināja noderīgu informāciju saistībā ar sabiedrības radikalizāciju. Turklāt, sociālie mentori un sociālais darbinieks tikās ar biedrību “Patvērums “Droša māja””, lai pārrunātu informācijas apmaiņu saistībā ar integrācijas un latviešu valodas kursiem, kā arī palīdzības sniegšanu patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo vai bēgļa statusu.
Savukārt, ar biedrību “Gribu palīdzēt bēgļiem” tikšanās laikā tika apspriesti sniegtie pakalpojumi un turpmākā sadarbība. Datu aizsardzība un sniegšana COVID-19 infekcijas epidēmijas laikā tika pārrunāta ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Augstā komisāra bēgļu jautājumos (UNHCR) pārstāvi Latvijā.

Turklāt, LSK piedalījās pētnieciskā centra “Providus” sanāksmē par palīdzības sniegšanu Baltkrievijas pilsoņiem, kas neseno protestu rezultātā patvērumu meklē Latvijā. Līdz 31. oktobrim sociālā darbinieka un mentoru pakalpojumu saņēmuši 9 Baltkrievijas pilsoņi.  Pēc ierašanās no Baltkrievijas, karantīnā PMC Muceniekos atradās 4 personas. Pēc LSK sociālā darbinieka novērojumiem Baltkrievijas pilsoņiem visvairāk nepieciešams psiholoģiskais atbalsts un psihoterapeita konsultācijas, kā arī rehabilitācijas kurss pēc smagiem savainojumiem, ko daži Baltkrievijas pilsoņi jau saņēmuši vienā no Latvijas rehabilitācijas centriem.

Oktobra mēnesī notika Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) lekcijas par darba iespējām Latvijā, ko apmeklēja septiņi patvēruma meklētāji ar krievu valodas zināšanām. Dalībnieki ir pārsvarā no bijušajām Padomju Savienības republikām, tostarp, Baltkrievijas. Nākamās lekcijas klientiem ar angļu un citu valodu zināšanām sadarbībā ar NVA plānotas novembrī.

Starptautisko aizsardzību un bēgļa statusu saņēmušajam Jemenas pilsonim LSK palīdzēja atrast mājoklī Rīgā. Ilgstošas starpvalstu sadarbības rezultātā īstenota ģimenes atkal apvienošanās – vīrieša sieva un bērns ieradās Latvijā. LSK no saviem humānās palīdzības resursiem jaunajai ģimenei palīdzēja sagādāt zīdaiņa ratiņus, sadzīvei nepieciešamās lietas, kā arī palīdzēja pārvākties uz jauno dzīves vietu Rīgā.

Oktobrī vienam klientam no Afganistānas PMLP piešķīra alternatīvo statusu, atteikumu par statusa saņemšanu saņēma 2 Krievijas pilsoņi, savukārt negatīvu Administratīvās tiesas lēmumu saņēmis pilsonis no Ķīnas. Uz 31.10.2020. Administratīvo tiesu pēc PMLP pārsūdzētā lēmuma par statusa piešķiršanu gaida 10 klienti.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 29249232

E-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK sveic Pasaules ģimenes dienā!

15.maijā 2021 Meklēšanas dienests
Vai zināji, ka Meklēšanas dienests ir viena no senākajām Sarkanā Krusta kustības darbības jomām?

Ieskats LSK Jaunatnes svētku aktivitātes

13.maijā 2021 Jaunieši
Par godu starptautiskajai Sarkanā Krusta (SK) un Sarkanā Pusmēness (SP) dienai norisinājušās vairākas aktivitātes.

LSK aicina pieteikties Motivācijas programmas grupām Vidzemē

13.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK un SIF aicina diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautās personas pieteikties dalībai Motivācijas programmā.

LSK uzsāk jauna projekta “Viena (pa)saule visiem” īstenošanu

12.maijā 2021 Projekti
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš 2021. gada 1. aprīļa īsteno projektu “Viena (pa)saule visiem”

LSK aicina darbā sertificētu klīnisko psihologu

11.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK darbā aicina klīnisko psihologu LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienības Sociālās rehabilitācijas pakalpojumā “Mežrozes”.

LSK Jaunieši sanāk kopā, lai atzīmētu Pasaules SKSP dienu

10.maijā 2021 Jaunieši
8. maijā, atzīmējot Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness dienu, LSK Jaunatnes brīvprātīgie piedalījās sirsnīgā kopā sanākšanā tiešsaistē.