Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK atbalstu decembrī saņēmuši 81 patvēruma meklētājs, personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu

2020. gada decembrī, īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 1 sociālais darbinieks un 6 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2020. gada decembrī saņēma 81 klients, no tiem 15 sievietes, 46 vīrieši un 20 bērni. No tiem viens klients no Jemenas, kas saņēmis bēgļa statusu, dzīvoja ārpus Patvēruma meklētāju centra (PMC), Muceniekos, proti,- Rīgā.

Klientu pieaugums lielā mērā saistāms ar politisko bēgļu pieplūdumu no Baltkrievijas. No decembrī kopumā apkalpotajiem 81 klienta 28 bija Baltkrievijas pilsoņi, salīdzinājumā ar novembri – 4, oktobri – 5, bet septembri – 6 baltkrievu politiskie bēgļi.

Muceniekos un ārpus centra dzīvojošiem patvēruma meklētājiem LSK sociālais darbinieks un sociālie mentori turpināja sniegt psihoemocionālo palīdzību un primāro vajadzību nodrošināšanu – ziemas apģērba un apavu sagādāšanu no LSK un privātpersonu resursiem.
Decembra mēnesis lielā mērā pagāja, turpinot strādāt valstī izsludinātā ārkārtējās situācijas režīmā COVID-19 vīrusa dēļ. Sociālais darbinieks un sociālie mentori turpināja informēt klientus par visiem jaunumiem saistībā ar COVID-19 ierobežošanas un prevencijas pasākumiem, t.sk. aktuāliem valdības lēmumiem, piemēram, komandantstundu, aizliegumu pulcēties ārpus vienas mājsaimniecības robežām Ziemassvētkos vai Jaunajā gadā.

Neskatoties uz valstī pasludināto ārkārtējo stāvokli, Latvijas Sarkanais Krusts, sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu un biedrību “Gribu palīdzēt bēgļiem” un ar Latvijas iedzīvotāju – ziedotāju atbalstu, sagādāja Ziemassvētku brīnumu. LSK Rūķa – sociālā mentora pavadībā 20 sagādātās dāvaniņas nogādāja visiem patvēruma meklētāju centrā un ārpus tā dzīvojošiem bērniem, kā arī 27 dāvaniņas  bijušajiem klientiem. Paldies visiem, kas atsaucās labdarības izaicinājumam un palīdzēja apdāvināt bērnus ar dažādām rotaļlietām, spēlēm, gardumiem un citām noderīgām lietām!
Patvēruma meklētāju bērniem, kas atceļojuši no Pasaules dienvidu puslodes, sniegs Latvijā Ziemassvētku laikā bija ļoti liels pārsteigums. Ģimene no Kolumbijas ar trim bērniem un vecomāti pirmo reizi mūžā pieredzēja sniegu, kas šai ģimenei sagādāja nepieredzētas emocijas un prieku.
LSK turpināja sadarboties ar Rīgas Sociālo dienestu, biedrību “Gribu palīdzēt bēgļiem”, kā arī piedalījās dažādās sanāksmēs ar valsts, nevalstiskām un ārvalstu organizācijām, kas veltītas patvēruma meklētāju (īpaši no Baltkrievijas) un jau statusu saņēmušo klientu aktuāliem jautājumiem.
Decembra mēnesī sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu saņēma 28 Baltkrievijas pilsoņi.  Pēc LSK sociālā darbinieka novērojumiem Baltkrievijas pilsoņiem visvairāk nepieciešams psiholoģiskais atbalsts un psihoterapeita / psihologa konsultācijas, kā arī rehabilitācijas kurss pēc smagiem savainojumiem, ko daži Baltkrievijas pilsoņi jau izgājuši vienā no Latvijas rehabilitācijas centriem.
Decembrī PMLP alternatīvo statusu piešķīra 3 klientiem no Baltkrievijas. PMLP atteikumu par statusa saņemšanu saņēma 2 klienti no Bangladešas. Neviens klients decembrī nesaņēma Administratīvās tiesas spriedumu pēc PMLP lēmuma pārsūdzēšanas par statusa piešķiršanu. Uz 31.12.2020. Administratīvo tiesu pēc PMLP pārsūdzētā lēmuma gaida 6 klienti.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Starpposma ziņojums par laika posmu no 2020. gada 1. jūnija – 2020. gada 30. novembrim pieejams ŠEIT!

Vairāk par projektu aicinām lasīt ŠEIT

Tev varētu arī interēsēt:

Projekts “Darba spars Rēzeknē 2021” rit pilnā sparā

22.aprīlī 2021 Komitejas
Aprīļa mēnesī aktīvi norit LSK Latgales komitejas īstenotās aktivitātes.

LSK no Slovākijas karavīriem saņem ziedojumu 1200 pārtikas paku apmērā

22.aprīlī 2021 Sociālais atbalsts
21. aprīlī Slovākijas armijas pārstāvji, kuri Latvijā dienē NATO ietvaros, LSK ziedoja  1200 pārtikas pakas.

Vēl vari paspēt! Aicinām palīdzēt iepriecināt trūcīgo cilvēku mājas mīluļus

21.aprīlī 2021 Uncategorized
Vēl tikai 8 dienas! Līdz 28. aprīlim ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja doties uzjebkuru Maxima veikalu un palīdzēt iepriecināt četrkājainos draugus.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām palīdzības sniedzēju loks paplašinās

21.aprīlī 2021 Sociālais atbalsts
Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros Sabiedrības integrācijas fonds ir noslēdzis līgumus ar 27 partnerorganizācijām.

LSK brīvprātīgie jaunieši mācās pirmo palīdzību

19.aprīlī 2021 Uncategorized
Veiksmīgi sākušās LSK pirmās palīdzības brīvprātīgo vienaudžu izglītotāju mācības.

Jaunieši aktīvi pavadījuši Veselības nedēļu

19.aprīlī 2021 Jaunieši
No 7. līdz 14. aprīlim tika publicētas dažādas aktivitātes LSK Jaunatnes sociālajos tīklos.