Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu 2021. gada septembrī saņēmuši 158 patvēruma meklētāji, personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu

Īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) reaģēja uz patvēruma meklētāju pieaugumu un palielināja sociālo darbinieku un sociālo mentoru skaitu. Septembrī pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu nodrošināja 2 sociālie darbinieki un 11 sociālie mentori, augusta mēnesī – 2 sociālie darbinieki un 8 mentori.

Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2021. gada septembrī saņēma 158 klienti, no tiem – 40 sievietes, 58 vīrieši un 60 bērni. No tiem Patvēruma meklētāju centrā, Muceniekos, dzīvoja 77 klienti, Patvēruma meklētāju centrā, Jūrmalā, Dzintaros – 41 klients, Kauguros 3, Saldū 1, Ogrē 3, bet Rīgā 33.

Līdzīgi kā iepriekš, LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja sniegt psihoemocionālo atbalstu visiem klientiem, kā arī palīdzību dažādu formalitāšu kārtošanā valsts un pašvaldības institūcijās, mājokļa atrašanu un iekārtošanu, bankas kontu atvēršanu u.c.

Septembrī aktualizējās skolu un bērnudārzu jautājums. Septembra beigās 11 bērniem skola un bērnudārzs tika piešķirts Jūrmalā, Rīgā un Ropažos – 23 skolas un bērnudārza vecuma bērniem. Sociālie mentori pavadīja bērnus uz skolu un bērnudārziem, lai palīdzētu nokārtot nepieciešamās formalitātes skolas un bērnudārzu gaitu uzsākšanai.

Septembra  mēnesī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) bēgļa statusu piešķīra 5 Krievijas, Irākas un Baltkrievijas pilsoņiem. PMLP atteikumu par statusa saņemšanu saņēma 2 klienti no Kamerūnas no Irākas. 6 Kolumbijas pilsoņi saņēma negatīvu Administratīvais tiesas spriedumu par statusa piešķiršanu.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

e-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 29249232

e-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

Tev varētu arī interēsēt:

Rēzeknē notikusi EURODESK akcija “Time to Move”

07.decembrī 2021 Jaunieši
Pasākuma mērķis bija sekmēt Latgales reģiona jauniešu informētību par dažādām mobilitātes iespējām.

Mīluļu dienas: turpinām saņemt sveicienus no suņu un kaķu saimniekiem

07.decembrī 2021 Kampaņas
Priecājamies, ka labās ziņas no iedzīvotājiem turpina mūs sasniegt!

Vakcīna pret COVID-19: jautājumi un atbildes

06.decembrī 2021 Projekti
Kāpēc ir normāli pēc vakcinācijas just tās īslaicīgās blakusparādības, kāpēc bija iespējams vakcīnas izstrādāt ātri?

Video: Zini, kā palīdzēt nelaimes gadījumā!

03.decembrī 2021 Pirmā palīdzība
Aicinām papildināt zināšanas, kā sniegt pirmo palīdzību ceļu satiksmes negadījumā.

Ir normāli, ja pēc vakcīnas jūti tās izraisītas blakusparādības: uzzini vairāk

03.decembrī 2021 Projekti
Lai izprastu, kāpēc ir normāli, ja pēc vakcīnas izjūtam tās izraisītas blakusparādības, aicinām iepazīties materiālu “Vakcīnas izraisītie blakusefekti”. 

Vidzemes komiteja aicina uz dienas centra “Valka” klientu rokdarbu izstādi

02.decembrī 2021 Komitejas
Ja esi Valkā vai tās tuvumā, arī Tev ir iespēja atbalstīt LSK Dienas centra "Valka" klientus.