Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu 2021. gada oktobrī saņēmuši 150 patvēruma meklētāji, personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu

Īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) oktobrī pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu nodrošināja 2 sociālie darbinieki un 11 sociālie mentori.

Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2021. gada oktobrī saņēma 150 klienti, no tiem Daugavpilī dzīvoja 1, Saldū 1, Kauguros 3, Ogrē 4, Jūrmalā Patvēruma meklētāju centrā (PMC) – 40, savukārt PMC Muceniekos dzīvoja 66, bet Rīgā 35 klienti. No tiem 38 sievietes,51 vīrietis un 61 bērns.

LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja sniegt

  • psihoemocionālo atbalstu visiem klientiem,
  • palīdzību dažādu formalitāšu kārtošanā valsts un pašvaldības institūcijās,
  • palīdzību mājokļa atrašanā un iekārtošanā un bankas kontu atvēršanu, siltā apģērba sagādi,
  • regulāru informāciju par valdības ierobežojumiem saistībā COVID-19 vīrusa straujo izplatību u.c.

Oktobrī vēl joprojām bija aktuāls jautājums par skolu un bērnudārzu apmeklēšanu. Septembra beigās Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piešķīra 11 bērniem skolas un bērnudārzus Jūrmalā, bet Rīgā un Ropažos – 23 skolas un bērnudārza vecuma bērniem, taču ilgstošo procedūru dēļ (skolu līgumu slēgšana ar IZM), oktobra mēnesī skolas gaitas uzsāka viens bērns Jūrmalā (klātienē), un viens pirmsskolas vecuma bērns Jūrmalas bērndārzā. Neviens bērns no PMC, Muceniekos, šobrīd vēl nav uzsācis skolas gaitas.
Vienai ģimenei, kas ieguvusi statusu un kuras bērni mācās jau ilgāku laiku Rīgas skolā tika regulāri sniegts atbalsts 1-2 reizes nedēļā mācību procesā 7.klases skolniecei, kā arī notika regulāra komunikācija ar skolas direktori un metodiķiem, saistībā ar palīdzību mācību procesā bērniem, kas jau mācās un patstāvīgi ar ģimenēm dzīvo Rīgā. Tāpat visām ģimenēm ar skolas un pirmsskolas vecuma bērniem sociālie mentori ir nosūtījuši latviešu valodas apguves interneta saites, kā arī konsultējuši kā pielietot šos valodas apmācības rīkus.

Pilsonim no Krievijas, kas saņēmis bēgļa statusu, sociālie mentori, sadarbībā ar Cilvēktiesību centra juristu, īsā laika periodā palīdzēja atkal apvienoties ģimenei.
19 patvēruma meklētājiem no Afganistānas un Baltkrievijas tika piešķirts bēgļa statuss, bet 5 alternatīvā statusa saņēmēji pārsūdzēja PMLP lēmumu Administratīvajā tiesā, vēloties iegūt bēgļa statusu.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

e-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 29249232

e-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

Tev varētu arī interēsēt:

Rēzeknē notikusi EURODESK akcija “Time to Move”

07.decembrī 2021 Jaunieši
Pasākuma mērķis bija sekmēt Latgales reģiona jauniešu informētību par dažādām mobilitātes iespējām.

Mīluļu dienas: turpinām saņemt sveicienus no suņu un kaķu saimniekiem

07.decembrī 2021 Kampaņas
Priecājamies, ka labās ziņas no iedzīvotājiem turpina mūs sasniegt!

Vakcīna pret COVID-19: jautājumi un atbildes

06.decembrī 2021 Projekti
Kāpēc ir normāli pēc vakcinācijas just tās īslaicīgās blakusparādības, kāpēc bija iespējams vakcīnas izstrādāt ātri?

Video: Zini, kā palīdzēt nelaimes gadījumā!

03.decembrī 2021 Pirmā palīdzība
Aicinām papildināt zināšanas, kā sniegt pirmo palīdzību ceļu satiksmes negadījumā.

Ir normāli, ja pēc vakcīnas jūti tās izraisītas blakusparādības: uzzini vairāk

03.decembrī 2021 Projekti
Lai izprastu, kāpēc ir normāli, ja pēc vakcīnas izjūtam tās izraisītas blakusparādības, aicinām iepazīties materiālu “Vakcīnas izraisītie blakusefekti”. 

Vidzemes komiteja aicina uz dienas centra “Valka” klientu rokdarbu izstādi

02.decembrī 2021 Komitejas
Ja esi Valkā vai tās tuvumā, arī Tev ir iespēja atbalstīt LSK Dienas centra "Valka" klientus.