Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu 2021. gada oktobrī saņēmuši 150 patvēruma meklētāji, personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu

Īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) oktobrī pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu nodrošināja 2 sociālie darbinieki un 11 sociālie mentori.

Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2021. gada oktobrī saņēma 150 klienti, no tiem Daugavpilī dzīvoja 1, Saldū 1, Kauguros 3, Ogrē 4, Jūrmalā Patvēruma meklētāju centrā (PMC) – 40, savukārt PMC Muceniekos dzīvoja 66, bet Rīgā 35 klienti. No tiem 38 sievietes,51 vīrietis un 61 bērns.

LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja sniegt

  • psihoemocionālo atbalstu visiem klientiem,
  • palīdzību dažādu formalitāšu kārtošanā valsts un pašvaldības institūcijās,
  • palīdzību mājokļa atrašanā un iekārtošanā un bankas kontu atvēršanu, siltā apģērba sagādi,
  • regulāru informāciju par valdības ierobežojumiem saistībā COVID-19 vīrusa straujo izplatību u.c.

Oktobrī vēl joprojām bija aktuāls jautājums par skolu un bērnudārzu apmeklēšanu. Septembra beigās Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piešķīra 11 bērniem skolas un bērnudārzus Jūrmalā, bet Rīgā un Ropažos – 23 skolas un bērnudārza vecuma bērniem, taču ilgstošo procedūru dēļ (skolu līgumu slēgšana ar IZM), oktobra mēnesī skolas gaitas uzsāka viens bērns Jūrmalā (klātienē), un viens pirmsskolas vecuma bērns Jūrmalas bērndārzā. Neviens bērns no PMC, Muceniekos, šobrīd vēl nav uzsācis skolas gaitas.
Vienai ģimenei, kas ieguvusi statusu un kuras bērni mācās jau ilgāku laiku Rīgas skolā tika regulāri sniegts atbalsts 1-2 reizes nedēļā mācību procesā 7.klases skolniecei, kā arī notika regulāra komunikācija ar skolas direktori un metodiķiem, saistībā ar palīdzību mācību procesā bērniem, kas jau mācās un patstāvīgi ar ģimenēm dzīvo Rīgā. Tāpat visām ģimenēm ar skolas un pirmsskolas vecuma bērniem sociālie mentori ir nosūtījuši latviešu valodas apguves interneta saites, kā arī konsultējuši kā pielietot šos valodas apmācības rīkus.

Pilsonim no Krievijas, kas saņēmis bēgļa statusu, sociālie mentori, sadarbībā ar Cilvēktiesību centra juristu, īsā laika periodā palīdzēja atkal apvienoties ģimenei.
19 patvēruma meklētājiem no Afganistānas un Baltkrievijas tika piešķirts bēgļa statuss, bet 5 alternatīvā statusa saņēmēji pārsūdzēja PMLP lēmumu Administratīvajā tiesā, vēloties iegūt bēgļa statusu.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

e-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 29249232

e-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

Tev varētu arī interēsēt:

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā.