Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu  2021. gada jūnijā  saņēmuši 67 patvēruma meklētāji, personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu

Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2021. gada jūnijā saņēma 67 klienti, no tiem 17 sievietes, 31 vīrietis, 19 bērni. Ārpus Patvēruma meklētāju izmetināšanas centra “Mucenieki” patstāvīgi dzīvi dzīvoja 14 klienti.

Īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 2 sociālie darbinieki un 8 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu.

Muceniekos un ārpus centra dzīvojošiem patvēruma meklētājiem LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja sniegt psihoemocionālo atbalstu, kā arī palīdzību dažādu formalitāšu kārtošanā valsts un pašvaldības institūcijās, mājokļa atrašanu u.c.

Sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja informēt klientus par iespējām vakcinēties pret COVID-19 vīrusu lielveikalos un dažādos citos vakcinēšanās punktos Rīgā. Vairāki klienti, kuri nebija pārslimojuši COVID-19, vakcinēšanos veica.

Par godu Vispasaules bēgļu dienai 19. jūnijā LSK organizēja dažādas aktivitātes Patvēruma meklētāju centrā, proti, pieaugušajiem futbola spēli, kurā piedalījās gan patvēruma meklētāji, gan sociālie mentori. Karsto laikapstākļu dēļ futbola spēle tika saīsināta. Savukārt bērniem pedagoģes un sociālā mentora pavadībā notika foto orientēšanās sacensības Mucenieku teritorijā. Pēc orientēšanās, lai veldzētos no karstā laika, bērniem bija sagādātas ūdens pistoles un notika ūdenspistoļu “kaujas”, par ko bērni bija sajūsmā. LSK bija arī radis iespēju sagādāt dažādas uzkodas, našķu un augļu paciņas visiem patvēruma meklētājiem, kā arī daudz dzeramā ūdens un goda rakstus visiem futbola spēlētājiem, kas tika pasniegti kopā ar piespraudīti Latvijas kontūras veidā. Pasākumā tika ievērotas visas epidemioloģiskās prasības un nodrošināta LSK pirmā palīdzība.

LSK jūnijā turpināja sadarboties ar dažādiem partneriem, piemēram, organizāciju “Gribu palīdzēt bēgļiem”, Latvijas Cilvēktiesību centru, Nodarbinātības valsts aģentūru un citām institūcijām, regulāri piedalījās dažādās sanāksmēs par patvērumu meklētāju un personu ar statusu stāvokli Latvijā.

Jūnijā PMLP alternatīvo statusu piešķīra 1 klientam no Baltkrievijas un bēgļa statusu – 2 no Baltkrievijas un no Palestīnas. PMLP atteikumu par statusa saņemšanu nesaņēma neviens. Negatīvs Administratīvais tiesas lēmums par statusa piešķiršanu saņemts klientam no Bangladešas. Uz 30.06.2021. Administratīvo tiesu pēc PMLP pārsūdzētā lēmuma gaida 6 klienti.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

 

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 29249232

E-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

 

Tev varētu arī interēsēt:

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā.