Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu 2021. gada augustā saņēmuši 111 patvēruma meklētāji, personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu

2021. gada augustā, īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 2 sociālie darbinieki un 8 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu.

LSK Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2021. gada augustā saņēma 111 klienti, no tiem – 28 sievietes, 45 vīrieši un 38 bērni. No tiem Muceniekos dzīvoja 46 klienti, Dzintaros 27 klienti, Kauguros 3, Saldū 1, Ogrē 3, bet Rīgā 31.

Jāatzīmē, ka, atšķirībā no jūlija, klientu skaits ievērojami pieauga saistībā ar Baltkrievijas politisko situāciju un tās ietekmē veicināto bēgļu pieplūdumu no Baltkrievijas uz Lietuvu un Latviju.  Ja vēl iepriekšējos vasaras mēnešos skaitliski dominēja politiskie patvēruma meklētāji no Baltkrievijas, tad augusta mēnesī lielākā patvēruma meklētāju daļa bija Irākas izcelsmes pilsoņi.

Patvēruma meklētāju centrs Muceniekos vairs nespēja uzņemt tik lielu skaitu patvēruma meklētāju skaitu, līdz ar to augusta pirmajās nedēļās daļa patvērumu meklētāji tika pārvietoti uz Jūrmalu, Dzintariem. Operatīvi reaģējot, LSK nodrošināja pakalpojumu Dzintaros, piesaistot uz vietas 1 sociālo darbinieku un 2 sociālos mentorus, lai sniegtu pakalpojumu šiem cilvēkiem.

Līdzīgi kā iepriekš, LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja sniegt psihoemocionālo atbalstu visiem klientiem, kā arī palīdzību dažādu formalitāšu kārtošanā valsts un pašvaldības institūcijās, mājokļa atrašanu un iekārtošanu, bankas kontu atvēršanu u.c.

Augusta mēnesī palielinājās patvēruma meklētāju vajadzība pēc drēbēm un apaviem, ko LSK nodrošināja no savām rezervēm, sagādājot klientiem nepieciešamos apģērbus, apavus, bērniem nepieciešamās lietas, tostarp rotaļlietas un brīvā laika pavadīšanas un sadzīves lietas (traukus, elektriskās ierīces, pannas, matu apkopšanas ierīces  u.c.), pavadot klientus uz LSK humānās palīdzības punktiem, kā arī piesaistot privātos ziedotājus.

Tāpat LSK reaģēja uz patvēruma meklētāju, kas bija iesprostoti starp Latvijas un Baltkrievijas robežu,  vajadzībām, t.i. – nodrošināja siltās drēbes, termo guļammaisus u.c. akūti nepieciešamās lietas.  

LSK augustā turpināja sadarboties ar dažādiem partneriem, piemēram, organizāciju “Gribu palīdzēt bēgļiem”, Latvijas Cilvēktiesību centru, Nodarbinātības valsts aģentūru, “ Patvērumu “Droša māja””  un citām institūcijām, lai dalītos ar informāciju par patvēruma meklētāju un alternatīvo vai bēgļa statusu saņēmušo stāvokli.

Augusta mēnesī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) alternatīvo statusu piešķīra 1  klientam no Sīrijas. PMLP atteikumu par statusa saņemšanu saņēma 1 klients no Irākas. 1 klients no Baltkrievijas saņēma pozitīvu Administratīvais tiesas spriedumu par bēgļa statusa piešķiršanu. Negatīvs Administratīvais tiesas lēmums par statusa piešķiršanu bija vienam klientam no Baltkrievijas. Uz 31.08.2021. Administratīvo tiesu pēc PMLP pārsūdzētā lēmuma gaida 6 klienti.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

e-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 29249232

e-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

 

Tev varētu arī interēsēt:

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā.