Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Rīgas veselības centrs dāvina rentgena iekārtu Svitlovodskas slimnīcai Ukrainā

24.augustā 2023 Pirmā palīdzība

Turpinoties Krievijas agresīvajam karam Ukrainā, LSK saņēma lūgumu no Ukrainas mediķiem par iespēju ziedot rentgena iekārtu, kas ļoti nepieciešama darbam slimnīcā Svitlovodskā, Ukrainā. Tā kā SIA “Rīgas veselības centrs” šogad bija plānojis šīs aparatūras nomaiņu, Rīgas Valstspilsētas domes deputāti operatīvi pieņēma lēmumu par dāvinājumu, iekārta tika demontēta un ar biedrības “Tev” atbalstu nogādāta Ukrainā.

Ukrainas Neatkarības dienā, 24. augustā krava ir sasniegusi galamērķi un tiek uzstādīta slimnīcā.

Kā stāsta SIA “Rīgas veselības centrs” valdes priekšsēdētāja Skaidrīte Vasaraudze:

“Mēs labi apzināmies, ka slimnīcas darbā rentgena iekārta ir ārkārtīgi svarīga, tādēļ priecājamies, ka vismaz šādā veidā varam atbalstīt kolēģus – mediķus Ukrainā. Latvijā arvien straujāk attīstās medicīnas tehnoloģiju izmantošanas iespējas, un veselības aprūpē nākotnē arvien lielāku lomu ieņems digitalizācija un tās sniegtās jaunākās tendences. Mūsu īpašumā esošā filiāles “Ziepniekkalns” rentgena iekārta PHILIPS Bucky Diagnost TH ir darba kārtībā un būtu vēl izmantota, bet tā ir iepriekšējās paaudzes un vairs nav atbilstoša šodienas jaunākajām tehnoloģiskajām iespējām ārstniecības jomā, kas jau tiek pielietotas Latvijā. Diagnostikās iekārtas ārstniecībā ir tās, kas ar katru gadu arvien straujāk mainās un, sekojot līdzi jaunākajām tendencēm, arī Rīgas veselības centrs tieši šajā gadā plānoja veikt filiāles “Ziepniekkalns” rentgena iekārtas nomaiņu. Taču ir labi, ka RTG aparāts turpinās kalpot un būt noderīgs Ukrainā.”

 

Sūtījuma kravu uz Ukrainu pavadīja biedrības “Tev” pārstāvis Miks Duburs, kurš stāsta:

“Svitlovidskas pilsētā un rajonā dzīvo 80 000 iedzīvotāji un apmēram 8000 ir ieradušies no pārvietotajām karadarbības teritorijām. Pilsēta karā nav cietusi, krievu raķetes trāpījušas HES, kas atrodas netālu. Pilsētas slimnīcā strādā vairāk kā 450 mediķi, un plānots, ka no Rīgas veselības centra atvestais rentgens dienā apkalpos 50-60 pacientus.

Tikšanās laikā ar Svitlovodskas mēru Andriju Malickiju un slimnīcas galveno ārstu Sergiju Saviču, uzklausīju pateicību Latvijai par atbalstu, par to, ka regulāri nogādājam palīdzības sūtījumus. Dakteris Savičs pirms kļūšanas par vadītāju slimnīcā, pats strādājis mediķu rotā no 2014. gada un bijis karstajos punktos gan Debalcevas katlā, gan Bahmutā.

Diemžēl slimnīcas apmeklējums man atsauca atmiņā padomju laiku – aprīkojums ir ļoti novecojis, un to labi apzinās arī ārstniecības personāls. Tādēļ, ja vien ir iespēja palīdzēt, Svitlovodskas slimnīca būtu pateicīga par atbalstu. Piemēram, rehabilitācijas nodaļā, kurā atveseļošanos veic arī karadarbībā cietušie, inventārs un trenažieri ir nolietoti un mūsdienīgām ārstniecības prasībām neatbilstoši. Ja kāds uzņēmums redz iespēju palīdzēt, aicinām sazināties ar biedrību “Tev”!”

 

Paldies visiem iesaistītajiem par labo sadarbību! Slava Ukrainai!

 

Par SIA “Rīgas veselības centrs”:

SIA “Rīgas veselības centrs” ir 100% apmērā Rīgas pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība. Tā izveidota 2014. gadā, reorganizējot sešas Rīgas pašvaldības ārstnieciskā profila kapitālsabiedrības (poliklīnikas). Šobrīd “Rīgas veselības centrs” darbojas sešās filiālēs – Ziepniekkalnā, Imantā, Iļģuciemā, Ķengaragā, Torņakalnā, Bolderājā un sniedz veselības aprūpes pakalpojumus vairumam Pārdaugavas un daļai Ķengaraga iedzīvotāju iespējami tuvu viņu dzīves vietai. “Mēs esam jums tuvāk” – tāds ir arī mūsu moto.

 

Par LSK

LSK ir viena no lielākajām humānajām organizācijām Latvijā, kas vairāk kā 104 gadus palīdz tiem, kam tas nepieciešams – sociālie centri, humānā palīdzība, pirmā palīdzība, aprūpe mājās, Eiropas atbalsta komplektu izdale u.c.

Kopš 2014. gada LSK aktīvi iesaistījusies palīdzības sniegšanā karadarbībā cietušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem. No 2022. gada 24. februāra LSK Latvijas teritorijā īsteno plašu un daudzpusīgu atbalsta programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, iekļaujot pamatvajadzību nodrošināšanu, izmitināšanu, informatīvu atbalstu, integrācijas aktivitātes, latviešu valodas apmācību un citas aktivitātes.

Informāciju sagatavoja:

Komunikācijas nodaļa, tālr. 29905399, info@rigasveseliba.lv

Fotogrāfijas no SIA “Rīgas veselības centrs” un biedrības “Tev” arhīva

Tev varētu arī interēsēt:

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.