Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekts “Pabūsim kopā”: aktīvi iesākušies jauniešu integrācijas pasākumi

03.septembrī 2020 Projekti

30. augustā 25 jaunieši devās LSK organizētā 6 stundu pārgājienā pa Gaujas Nacionālo parku, Līgatnes mežiem. Pārgājiena dalībnieku vidū 25 bija Latvijā dzīvojošie Trešo valstu valstspiederīgie, bēgļi un patvēruma meklētāji, kā arī LSKJ Rīgas nodaļas jaunieši. To vadīja pieredzējušais saliedēšanas treneris, pieredzējis piedzīvojumu meklētājs un zemessargs, Roberts Līcis

Ar dažādu jautru aktivitāšu palīdzību dalībnieki iepazīnās un sadalījās 4 komandās. Dienas plāns bija mērot 5 kilometru garu maršrutu pa Līgatnes mežu šaurajām un stāvajām takām, kā arī šķērsot Gaujas upi, pa ceļam vērojot skaistos Gaujas Nacionālā parka skatus, strautu līkločus un smilšakmens klintis.

Pārgājiena laikā komandām bija jāveic dažādi uzdevumi, vadot pārējo komandu. Tāpat, uz ugunskura jaunieši paši pagatavoja sev pusdienas.  

Pasākuma vadītājs atzina, ka ir pārsteigts par jauniešu izveicību gatavojot pusdienas, jo īpaši par ārvalstu gājējiem, jo Austrumu kultūrā esot pieņemts gatavot ar rokām un pirkstu veiklība ir ļoti attīstīta prasme. Pēc pusdienām grupa devās tālāk, kur gaidīja viens no lielākajiem izaicinājumiem – Gaujas upes šķērsošana, ejot pāri nokritušam kokam. Tomēr pastaigas vadītājs nodrošināja drošāku upes šķērsošanu, novelkot striķi pāri upei, pie kura pieturēties. 

Laimīgā kārtā, strādājot komandā, visi spēja šķērsot šo bīstamo posmu un dažus tas pat uzjautrināja. Jauko pārgājienu dalībnieki noslēdza vietā, kur tas tika sākts, pie Līgatnes rehabilitācijas centra.

Pēc pasākuma no tā dalībniekiem tika saņemtas tikai pozitīvas atsauksmes, parādot, ka pārgājiens attīstījis prasmi strādāt komandā, iebraucējiem izdevies iepazīt skaisto Latvijas dabu un uz mirkli pabūt prom no ierastās vides. Šāds projekts ir nepieciešams un veiksmīgs. 


Augusta sākumā jaunieši ar bēgļa vai patvēruma meklētāja statusu, kā arī Trešo valstu valstspiederīgie kopā ar jauniešiem no Rīgas pirmo reizi satikās Mucenieku Multifunkcionālajā dienas centrā, lai iepazītos un plānotu savas projekta aktivitātes, ko paši organizēs visa projekta garumā. Vietējie jaunieši bija sagatavojuši dažādas iepazīšanās un komandas saliedēšanās aktivitātes, kā arī tika uzklāts uzkodu galds, lai jaunieši neformālās sarunās plānotu savus nākamos pasākumus.

Vairāk par projektu “Pabūsim kopā” šeit

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK sveic Pasaules ģimenes dienā!

15.maijā 2021 Meklēšanas dienests
Vai zināji, ka Meklēšanas dienests ir viena no senākajām Sarkanā Krusta kustības darbības jomām?

Ieskats LSK Jaunatnes svētku aktivitātes

13.maijā 2021 Jaunieši
Par godu starptautiskajai Sarkanā Krusta (SK) un Sarkanā Pusmēness (SP) dienai norisinājušās vairākas aktivitātes.

LSK aicina pieteikties Motivācijas programmas grupām Vidzemē

13.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK un SIF aicina diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautās personas pieteikties dalībai Motivācijas programmā.

LSK uzsāk jauna projekta “Viena (pa)saule visiem” īstenošanu

12.maijā 2021 Projekti
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš 2021. gada 1. aprīļa īsteno projektu “Viena (pa)saule visiem”

LSK aicina darbā sertificētu klīnisko psihologu

11.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK darbā aicina klīnisko psihologu LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienības Sociālās rehabilitācijas pakalpojumā “Mežrozes”.

LSK Jaunieši sanāk kopā, lai atzīmētu Pasaules SKSP dienu

10.maijā 2021 Jaunieši
8. maijā, atzīmējot Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness dienu, LSK Jaunatnes brīvprātīgie piedalījās sirsnīgā kopā sanākšanā tiešsaistē.