Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekta ELP[A] 2 komanda sagādājusi projekta noslēgumā 3 patīkamus pārsteigumus

01.februārī 2021 Jaunieši

Lai atzīmētu veiksmīgo jauniešu mentālās veselības projekta  ELP[A]2 norisi un sasniegtos rezultātos, komanda ir sagatavojusi 3 pārsteigumus:

1.

Ir izveidots mentālās veselības ceļvedis jauniešiem ar nosaukumu “Elpo, atbrīvo savu potenciālu” . Ceļvedī pieejama informācija un praktiski uzdevumi par depresiju, paniku, apzinātību un emocijām, ikdienas rūpēm par savu garīgo veselību. Ceļvedis apkopo leilāko daļu projekta laikā semināros un vebināros iepazīto tematu.

To iespējams bez maksas lejuplādēt ŠEIT.

 

2.

No 1. līdz 7. februārīm LSKJ organizē mentālās veselības nedēļu, kuras laikā organizācijas Instagram un Facebook kontos būs iespēja redzēt īpaši veidotu ieskatu mentālās veselības ceļvedī jauniešiem un praktiskajos uzdevumos. Tos izmēģinot, būs iespēja laimēt pārsteiguma balvas.

3.     

Video ar ELP[A] un ELP[A] 2 komandas jauniešu viedokļiem un pieredzi.


 

Projektā “ELP[A] 2 -Elpo, lai priecātos!” no 2020. gada janvāra līdz 2021. gada janvārim  kopumā norisinājās 11 vērtīgas un izglītojošas aktivitātes, kurās piedalījās vairāk nekā 200 jauniešu:

 • seminārs “Depresija. Mīti un patiesība” kopā ar Katrīnu Žaltkovsku;
 • vebinārs “Panika!?!” kopā ar Katrīnu Žaltkovksu;
 • vebinārs  “Neapēd problēmas” kopā ar Diānu Zandi;
 • aktivitāte “Apzinātības pārgājiens” kopā ar Indru Majori Dūšeli;
 • mentālās veselības darbnīcas minifestivālā “Ogle”;
 • seminārs “Prāts ar ķermeni”;
 • pieredzes nodošana organizācijas brīvprātigajiem citās jaunatnes nodaļās un seminārs “Jauniešu mentālās veselības nozīme” kopā ar Katrīnu Žaltkovsku;
 • emociju spēles RSU studentu organizētā pasākumā bērniem “Zinošs un drošs”;
 • vebinārs “Kā nesapīties sociālajos tīklos?” kopā ar Edgaru Caici;
 • vebinārs “Emociju džungļi” kopā ar Katrīnu Žaltkovsku;
 • mentālās veselības ceļveža jauniešiem izveide “Elpo, atbrīvo savu potenciālu” kopā ar ekspertiem K. Žaltkovsku, E. Caici, I. Majori-Dūšeli.
  To bez maksas iespējams lejuplādēt šeit: http://www.redcross.lv/jauniesi/informativie-materiali/

Solidaritātes projekts  ELP[A] 2 jeb  “Elpo, lai priecātos 2” , kas īstenots Eiropas komisijas “Eiropas Solidaritātes korpusa” programmas ietvaros, sākās 2019.gada nogalē. Jauniešu komanda pēc pirmā projekta ELP[A] bija pārliecināta, ka par mentālās veselības jautājumiem ir jāturpina  runāt, tamdēļ tika nolemts turpināt un attīstīt projekta ELP[A] ideju, vīziju, paplašinot tēmu loku. Tika izveidota jauna komanda, diskutēts par apakštēmām, uzlabojumiem un uzrakstīts projekta pieteikums, kas tika apstiprināts un ar 2020. gada sākumu Latvijas Sarkanā Krusta brīvprātīgie jaunieši sāka tā īstenošanu.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes 2 no 5 darbības programmām “ veselības veicināšana” un “sociālā integrācija” projektā ELP[A] 2 savijas kopā. Būtiski ir gan rūpēties par savu mentālo veselību, gan izprast un pieņemt cilvēkus, kuriem ir šādas problēmas. Arī Eiropas jaunatnes mērķos ir formulēts “sasniegt labāku garīgo labklājību un izbeigt garīgā veselības problēmu stigmatizāciju, tādējādi veicinot visu jauniešu sociālo integrāciju”.

Projekts sagādājis lielu gandarījumu un prieku, par to, ka iespējams organizēt vērtīgus, informatīvus pasākumus, kas spēj sasniegt jauniešus, kam tas ir būtiski. Katrs projekts iedvesmo turpināt darīt tālāk un vairāk, tāpēc arī 2021.gadā LSKJ jaunieši turpinās darbu, lai aicinātu nebaidīties runāt par garīgo veselību un padarītu informāciju par to jauniešiem pieejamāku.

 

Ko projekta komandas jaunieši saka par notikušo?

 

Viola:

“Tā gandarījuma sajūta par paveikto projekta laikā un apziņa par nozīmīgu ilgtermiņa ieguldījumu kalpo kā neizsīkstoša iekšējā dziņa, kas mudina darīt arvien vairāk sabiedrības veselības labā.”

 

Evita:

“Tas ir komandas darbs. Ja kāda brīdī nolaižas rokas un nav motivācijas turpināt, tad komanda būs tā, kas palīdzēs tikt atpakaļ uz kājām.”

 

Ja arī Tev jauniešu mentālās veselības tēma ir tuva un vēlies daļu sava laika, zināšanu un prasmju veltīt brīvprātigajam darbam, PIEVIENOJIES mūsu komandai  un radīsim kopā! Brīvprātīgā reģistrācijas anketa http://www.redcross.lv/jauniesi/pievienojies-lskj/

Projekts “Elpo, lai priecātos 2” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā.