Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekta ELP[A] 2 komanda sagādājusi projekta noslēgumā 3 patīkamus pārsteigumus

01.februārī 2021 Jaunieši

Lai atzīmētu veiksmīgo jauniešu mentālās veselības projekta  ELP[A]2 norisi un sasniegtos rezultātos, komanda ir sagatavojusi 3 pārsteigumus:

1.

Ir izveidots mentālās veselības ceļvedis jauniešiem ar nosaukumu “Elpo, atbrīvo savu potenciālu” . Ceļvedī pieejama informācija un praktiski uzdevumi par depresiju, paniku, apzinātību un emocijām, ikdienas rūpēm par savu garīgo veselību. Ceļvedis apkopo leilāko daļu projekta laikā semināros un vebināros iepazīto tematu.

To iespējams bez maksas lejuplādēt ŠEIT.

 

2.

No 1. līdz 7. februārīm LSKJ organizē mentālās veselības nedēļu, kuras laikā organizācijas Instagram un Facebook kontos būs iespēja redzēt īpaši veidotu ieskatu mentālās veselības ceļvedī jauniešiem un praktiskajos uzdevumos. Tos izmēģinot, būs iespēja laimēt pārsteiguma balvas.

3.     

Video ar ELP[A] un ELP[A] 2 komandas jauniešu viedokļiem un pieredzi.


 

Projektā “ELP[A] 2 -Elpo, lai priecātos!” no 2020. gada janvāra līdz 2021. gada janvārim  kopumā norisinājās 11 vērtīgas un izglītojošas aktivitātes, kurās piedalījās vairāk nekā 200 jauniešu:

 • seminārs “Depresija. Mīti un patiesība” kopā ar Katrīnu Žaltkovsku;
 • vebinārs “Panika!?!” kopā ar Katrīnu Žaltkovksu;
 • vebinārs  “Neapēd problēmas” kopā ar Diānu Zandi;
 • aktivitāte “Apzinātības pārgājiens” kopā ar Indru Majori Dūšeli;
 • mentālās veselības darbnīcas minifestivālā “Ogle”;
 • seminārs “Prāts ar ķermeni”;
 • pieredzes nodošana organizācijas brīvprātigajiem citās jaunatnes nodaļās un seminārs “Jauniešu mentālās veselības nozīme” kopā ar Katrīnu Žaltkovsku;
 • emociju spēles RSU studentu organizētā pasākumā bērniem “Zinošs un drošs”;
 • vebinārs “Kā nesapīties sociālajos tīklos?” kopā ar Edgaru Caici;
 • vebinārs “Emociju džungļi” kopā ar Katrīnu Žaltkovsku;
 • mentālās veselības ceļveža jauniešiem izveide “Elpo, atbrīvo savu potenciālu” kopā ar ekspertiem K. Žaltkovsku, E. Caici, I. Majori-Dūšeli.
  To bez maksas iespējams lejuplādēt šeit: http://www.redcross.lv/jauniesi/informativie-materiali/

Solidaritātes projekts  ELP[A] 2 jeb  “Elpo, lai priecātos 2” , kas īstenots Eiropas komisijas “Eiropas Solidaritātes korpusa” programmas ietvaros, sākās 2019.gada nogalē. Jauniešu komanda pēc pirmā projekta ELP[A] bija pārliecināta, ka par mentālās veselības jautājumiem ir jāturpina  runāt, tamdēļ tika nolemts turpināt un attīstīt projekta ELP[A] ideju, vīziju, paplašinot tēmu loku. Tika izveidota jauna komanda, diskutēts par apakštēmām, uzlabojumiem un uzrakstīts projekta pieteikums, kas tika apstiprināts un ar 2020. gada sākumu Latvijas Sarkanā Krusta brīvprātīgie jaunieši sāka tā īstenošanu.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes 2 no 5 darbības programmām “ veselības veicināšana” un “sociālā integrācija” projektā ELP[A] 2 savijas kopā. Būtiski ir gan rūpēties par savu mentālo veselību, gan izprast un pieņemt cilvēkus, kuriem ir šādas problēmas. Arī Eiropas jaunatnes mērķos ir formulēts “sasniegt labāku garīgo labklājību un izbeigt garīgā veselības problēmu stigmatizāciju, tādējādi veicinot visu jauniešu sociālo integrāciju”.

Projekts sagādājis lielu gandarījumu un prieku, par to, ka iespējams organizēt vērtīgus, informatīvus pasākumus, kas spēj sasniegt jauniešus, kam tas ir būtiski. Katrs projekts iedvesmo turpināt darīt tālāk un vairāk, tāpēc arī 2021.gadā LSKJ jaunieši turpinās darbu, lai aicinātu nebaidīties runāt par garīgo veselību un padarītu informāciju par to jauniešiem pieejamāku.

 

Ko projekta komandas jaunieši saka par notikušo?

 

Viola:

“Tā gandarījuma sajūta par paveikto projekta laikā un apziņa par nozīmīgu ilgtermiņa ieguldījumu kalpo kā neizsīkstoša iekšējā dziņa, kas mudina darīt arvien vairāk sabiedrības veselības labā.”

 

Evita:

“Tas ir komandas darbs. Ja kāda brīdī nolaižas rokas un nav motivācijas turpināt, tad komanda būs tā, kas palīdzēs tikt atpakaļ uz kājām.”

 

Ja arī Tev jauniešu mentālās veselības tēma ir tuva un vēlies daļu sava laika, zināšanu un prasmju veltīt brīvprātigajam darbam, PIEVIENOJIES mūsu komandai  un radīsim kopā! Brīvprātīgā reģistrācijas anketa http://www.redcross.lv/jauniesi/pievienojies-lskj/

Projekts “Elpo, lai priecātos 2” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā aprūpētāju Rīgā, Pārdaugavā

19.jūnijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU RĪGĀ (Pārdaugavā, Imantas rajonā) nepilna laika darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Slokas ielā 161, Rīgā, LV 1067, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot …

Pasaules asinsdonoru diena 2024

14. jūnijā starptautiski tiek atzīmēta Pasaules asinsdonoru diena. Tās mērķis ir vairot izpratni par drošu asins un tās komponenšu ziedošanu. Šajā dienā īpaša pateicība tiek izteikta visiem tiem miljoniem asinsdonoru visā pasaulē par viņu pašaizliedzību, sirsnību un vissvarīgāko dāvanu līdzcilvēkiem – dzīvību.  2023. gada laikā LSK reģionālās komitejas piesaistīja vairāk kā 6000 bezatlīdzības donoru. 

Sirds veselības diena Smiltenē: aicināts ikviens

Projekta “Emergency Appeaal MGR65002-Ukraine and impacted countries, MDR66001 – Latvia PLV512, (Starptautiskās SKSP federācijas ārkārtas situāciju fonds) ietvaros Smiltenē tiek rīkotas Sirds veselības dienas. Interesentiem lekcijā būs iespēja uzzināt: kādas ir sirds un asinsvadu slimības; par sirds un asinsvadu slimību profilaksi; par riska faktoriem; kā pamanīt un rīkoties krīzes situācijās. Pēc lekcijas katram dalībniekam būs …

LSK sociālais centrs “Valka” aicina darbā aprūpētājus

06.jūnijā 2024 Darba iespējas
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes centrs “Valka” uz nenoteiktu laiku aicina darbā aprūpētājus (profesijas kods 5322 02) Galvenie amata pienākumi: klienta aprūpe, atbilstoši klienta aprūpes plānam, tai skaitā personīgās higiēnas uzturēšana, ķermeņa apkopšana; pozicionēšana, izgulējumu profilakse; klientu ģērbšana, veļas maiņa, gultas klāšana; palīdzēt klientiem pie ēdināšanas un šķidruma uzņemšanas; palīdzēt klientiem pārvietoties telpās un …

LSK kopā ar SKSP federāciju izvērtē atbalsta karšu izdales programmu

29.maijā 2024 Pirmā palīdzība
28. un 29. maijā LSK starptautiskā darbnīcā ar Starptautiskās SKSP federācijas atbalstu izvērtēja Latvijā organizēto Atbalsta karšu izdales programmu. Divu dienu laikā tika diskutēts par īstenoto programmu Latvijā, kad 2023. un 2024. gadā Ukrainas civiliedzīvotājiem tika izsniegtas Atbalsta kartes. Tās mērķa grupa varēja izmantot, lai iegādātos nepieciešamākās lietas MAXIMA veikalos. Tāpat dalībnieki izvirzīja idejas turpmākajām …