Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Pierīgas reģionā vēl 34 cilvēki no jauna iekļāvušies izglītībā vai nodarbinātībā

18.oktobrī 2022 Projekti

Noslēgusies Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” īstenotā motivācijas un atbalsta programma cilvēkiem, kas saskārušies ar šķēršļiem, iesaistoties nodarbinātībā vai izglītībā sava dzimuma, etniskās piederības, invaliditātes vai vecuma dēļ. Laika posmā no 2022. gada marta – augustam motivācijas programmas noslēdzošajā periodā no 57 sociālās atstumtības riskam pakļautajiem Rīgas, Siguldas un Ropažu novadu iedzīvotājiem, kuri piedalījās programmā, atkal izdevies iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā 34 cilvēkam jeb 60%.

Neskatoties uz to, ka Latvijā virkne likumu un politikas vadlīnijas skar diskriminācijas aizliegumu, sabiedrībā joprojām pastāv diskriminācijas pazīmes pēc dažādiem aspektiem. Sabiedrībā pastāvošie stereotipi un aizspriedumi lielā mērā ietekmē šo diskriminēto personu spēju iekļauties nodarbinātībā vai izglītības apguvē, vienlaikus šīs personas saskaras arī ar augstu nabadzības un sociālās izolētības risku, kas ierobežo to spēju mainīt savu līdzšinējo dzīves situāciju.

Lai realizētu visu sabiedrības grupu potenciālu un mazinātu sociālo atstumtību, SIF vairākus gadus īsteno Motivācijas programmu, sniedzot atbalstu diskriminācijai pakļauto cilvēku spējām iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā. Rīgā, Siguldas un Ropažu novados kopš 2020. gada atbalsts kopā sniegts 176 sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem Pierīgas reģionā, no kuriem  91 jeb 52% atkal izdevies iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā. 

“Motivācijas programma ir īstenota no 2018. gada, dažādos Latvijas reģionos, nodrošinot atbalsta pakalpojumus – sociālo darbinieku, karjeras konsultantu, psihologu, juristu u.tml pēc iespējas tuvāk nevienlīdzības skartajam cilvēkam. Saņemtais atbalsts ir neatsverams un ir bijis būtisks pagrieziens pozitīvām pārmaiņām, palīdzot dalībniekiem apzināties risināmās problēmas, piedāvājot situācijai atbilstošākos risinājumus un iespējamās izaugsmes iespējas,” skaidro SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Pārmaiņu aģents jeb sociālais darbinieks katram dalībniekam bija ne tikai kā iedvesmotājs un motivētājs, bet bieži vien arī kā vistuvākais cilvēks, kam varēja uzticēt lietas, kuras ilgi bijušas nepateiktas. Piemēram, programmas dalībniece pēc ilgstošas alkohola lietošanas, atzina savu atkarību un uzsāka ārstēšanos. Veiksmīgas ārstēšanās rezultātā viņa varēja piepildīt savu sapni par auto vadītāja apliecības iegūšanu.  Motivācijas programma sniedza arī iespēju noticēt savām spējām un realizēt senus nepiepildītos sapņus. Kādai no projekta grupām bija iespēja piedalīties skaistumkopšanas nodarbībā, kuras laikā dalībnieces sajutās kā princeses. 

“Programmas ietvaros speciālisti daudz strādāja ar īpašo bērnu mammām, sniedzot tām psiholoģisku un praktisku palīdzību, kopā meklējot labākos risinājumus mammu emocionālās veselības un darbspēju uzlabošanai un saglabāšanai. Ar speciālistu atbalstu daudzi programmas dalībnieki ieguva zināšanas par papildus sociālā atbalsta veidiem, kas būtiski var uzlabot labbūtību un dzīves kvalitāti. Programmas klientiem speciālisti sniedza rīkus un zināšanas, kas ļauj tiem noticēt savām spējam un tiekties uz jauniem mērķiem. Vairāki klienti programmas noslēgumā ar SIF Motivācijas programmas finansiālu atbalstu izvēlējās apmeklēt profesionālās pilnveides kursus, piemēram, bērnu aprūpes pamati, dārza iekārtošana, interjera dizains, IT apmācības,  kas sniedz tiem iespēju veiksmīgi sekot aktuālām tendencēm darba tirgū,” stāsta reģionālā koordinatore Aija Strazda.

Motivācijas programma Latvijā tiek īstenota kopš 2018.gada Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” ietvaros, un šogad programma noslēgsies. Šajā laikā visā Latvijā dažāda veida motivācijas un atbalsta pakalpojumus ir saņēmuši 3240 iedzīvotāju.

Motivācijas programma un atbalsta pasākumi cilvēkiem, kas vēlas iekļauties nodarbinātībā un izglītībā, tiek veikts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Tev varētu arī interēsēt:

Atbalsta karšu izsniegšana pagarināta līdz 31. oktobrim (LV, UKR)

03.oktobrī 2023 Projekti
LSK līdz 31. oktobrim turpinās izsniegt atbalsta kartes trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām ukraiņu ģimenēm Latvijā, kas karadarbības dēļ pametušas Ukrainu un kurās ir bērni vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kas 2023/24 mācību gadā izglītību iegūst Latvijas izglītības iestādēs. Lai vienotos par saņemšanas datumu, sazinieties ar Latvijas Sarkanā Krusta reģionālajiem koordinatoriem jūsu reģionā: …

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.