Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Pētījums “Sociālo pakalpojumu pieejamība Ziemeļlatgales pašvaldībās”

16.martā 2022 Komitejas

Projekta “LSK Latgales komitejas kapacitātes celšana” Nr.AIF/2021/IK/177 ietvaros tika veikts pētījums “Sociālo pakalpojumu pieejamība Ziemeļlatgales pašvaldībās”, lai LSK Latgales  komiteja varētu veiksmīgāk plānot savu darbu un attīstīt jaunus pakalpojumus, balstoties uz pētījuma ietvaros iegūtajiem datiem un analītiskiem secinājumiem.

Pētījums „Sociālo pakalpojumu pieejamība Ziemeļlatgales pašvaldībās” tika veikts laika periodā no 2021. gada 12. augusta līdz 2021. gada 30. oktobrim. Kā galvenie mērķi tika izvirzīti:

  1. izvērtēt pašvaldībās pieejamos sociālos pakalpojumus, novērtēt to pieprasījumu un apzināt aktuālās vajadzības;
  2. sniegt ieteikumus jaunu sociālo pakalpojumu attīstīšanas iniciatīvām.

Ziemeļlatgales pašvaldībās ir vairāki sociālā rakstura izaicinājumi, tādi kā, augsts bezdarba līmenis, zems atalgojuma līmenis, augsts vientuļo senioru skaits, manāmas sabiedrības novecošanās tendences, augsts trūcīgo iedzīvotāju īpatsvars un citi.

Lai gan sociālās jomas pārstāvji Ziemeļlatgales teritorijā sniegtos sociālos pakalpojums vērtē kā “labus” (6-8 baļļu robežās 10 ballu skalā), tomēr viņi iezīmē, ka iedzīvotāju vēlme izmantot šos pakalpojumus un iesaistīties savas problēmas risināšanā ir viduvēja, sevišķi Rēzeknes un Balvu novados.

Pozitīvais aspekts  – visās pētītajās administratīvajās teritorijās sociālo pakalpojumu klāstam ir bijusi tendence lielākā vai mazākā mērā palielināties. Lai pakalpojumus varētu turpināt sniegt efektīvāk un visaptverošāk būtu nepieciešams: lielāks finansiālais atbalsts (dalības maksai projektos, atbilstošam sociālās jomas darbinieku atalgojumam, speciālistu apmācībām); papildus medicīnas un sociālās jomas speciālisti teritorijā; infrastruktūras uzlabošana (t.sk. invalīdu un pensionāru); atbalsts no LM darba slodzes definēšanā sociālās jomas speciālistam.

Pētījuma ietvaros notika vairākas intervijas ar Ziemeļlatgales pašvaldību (Rēzeknes, Preiļu, Ludzas, un Balvu novadu) pārstāvjiem un Sociālo dienestu vadītājiem, ar kuru palīdzību tika izstrādāti vairāki ieteikumi jaunu sociālo pakalpojumu attīstīšanai. Vadoties pēc intervijām, bezdarbnieki, nodarbinātie ar zemu atalgojumu, trūcīgie un maznodrošinātie iedzīvotāji, vientuļie seniori, pensionāri ar zemām pensijām, personas ar garīga vai fiziska rakstura traucējumiem, sociālā riska ģimenes, bāreņi, personas ar nopietnām veselības problēmām, personas ar atkarībām, ilgstošie sociālo pabalstu un pakalpojumu saņēmēji, iedzīvotāji ar zemu/ darba tirgum neatbilstošu izglītības līmeni/ kvalifikāciju, kā arī, bērni ar uzvedības traucējumiem, ir galvenās iedzīvotāju grupas Ziemeļlatgales teritorijā, kurām nepieciešama palīdzība sociālo pakalpojumu veidā.

Ir izkristalizējušās vairākas jaunas idejas sociālo pakalpojumu attīstīšanai un esošo pakalpojumu pieejamības paplašināšanai, tādas kā, palīdzības istaba vecākiem ar bērniem invalīdiem, rehabilitācijas/atpūtas pakalpojums invalīdu ģimenes locekļiem un daudzas citas.

Plašāka informācija par pētījumu: aija.strazda@redcross.lv

 

Tev varētu arī interēsēt:

Adamovā notikušas sporta spēles Ukrainas bēgļu ģimenēm

Pasākums veltīts Pasaules bēgļu dienai, ko atzīmē 20. jūnijā.

Pasaules bēgļu diena: katram stāstam ir nozīme

Katra bēgļa stāstam ir nozīme, jo tas atspoguļo tūkstošiem citu cilvēku pieredzi.

EAFVP LSK izdales punktu darba laiks svētkos: Rīga, Jūrmala

20.jūnijā 2022 Sociālais atbalsts
Izdales punktu darba laiks svētkos: Rīga, Jūrmala

Frančesko Roka atkārtoti kļuvis par Starptautiskās SKSP federācijas Prezidentu

20.jūnijā 2022 Starptautiskā sadarbība
Frančesko Roku ievēlēja 192 SKSP nacionālo biedrību pārstāvji federācijas 23. Ģenerālajā asamblejā Ženēvā, Šveicē.