Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Pētījums “Sociālo pakalpojumu pieejamība Ziemeļlatgales pašvaldībās”

16.martā 2022 Komitejas

Projekta “LSK Latgales komitejas kapacitātes celšana” Nr.AIF/2021/IK/177 ietvaros tika veikts pētījums “Sociālo pakalpojumu pieejamība Ziemeļlatgales pašvaldībās”, lai LSK Latgales  komiteja varētu veiksmīgāk plānot savu darbu un attīstīt jaunus pakalpojumus, balstoties uz pētījuma ietvaros iegūtajiem datiem un analītiskiem secinājumiem.

Pētījums „Sociālo pakalpojumu pieejamība Ziemeļlatgales pašvaldībās” tika veikts laika periodā no 2021. gada 12. augusta līdz 2021. gada 30. oktobrim. Kā galvenie mērķi tika izvirzīti:

  1. izvērtēt pašvaldībās pieejamos sociālos pakalpojumus, novērtēt to pieprasījumu un apzināt aktuālās vajadzības;
  2. sniegt ieteikumus jaunu sociālo pakalpojumu attīstīšanas iniciatīvām.

Ziemeļlatgales pašvaldībās ir vairāki sociālā rakstura izaicinājumi, tādi kā, augsts bezdarba līmenis, zems atalgojuma līmenis, augsts vientuļo senioru skaits, manāmas sabiedrības novecošanās tendences, augsts trūcīgo iedzīvotāju īpatsvars un citi.

Lai gan sociālās jomas pārstāvji Ziemeļlatgales teritorijā sniegtos sociālos pakalpojums vērtē kā “labus” (6-8 baļļu robežās 10 ballu skalā), tomēr viņi iezīmē, ka iedzīvotāju vēlme izmantot šos pakalpojumus un iesaistīties savas problēmas risināšanā ir viduvēja, sevišķi Rēzeknes un Balvu novados.

Pozitīvais aspekts  – visās pētītajās administratīvajās teritorijās sociālo pakalpojumu klāstam ir bijusi tendence lielākā vai mazākā mērā palielināties. Lai pakalpojumus varētu turpināt sniegt efektīvāk un visaptverošāk būtu nepieciešams: lielāks finansiālais atbalsts (dalības maksai projektos, atbilstošam sociālās jomas darbinieku atalgojumam, speciālistu apmācībām); papildus medicīnas un sociālās jomas speciālisti teritorijā; infrastruktūras uzlabošana (t.sk. invalīdu un pensionāru); atbalsts no LM darba slodzes definēšanā sociālās jomas speciālistam.

Pētījuma ietvaros notika vairākas intervijas ar Ziemeļlatgales pašvaldību (Rēzeknes, Preiļu, Ludzas, un Balvu novadu) pārstāvjiem un Sociālo dienestu vadītājiem, ar kuru palīdzību tika izstrādāti vairāki ieteikumi jaunu sociālo pakalpojumu attīstīšanai. Vadoties pēc intervijām, bezdarbnieki, nodarbinātie ar zemu atalgojumu, trūcīgie un maznodrošinātie iedzīvotāji, vientuļie seniori, pensionāri ar zemām pensijām, personas ar garīga vai fiziska rakstura traucējumiem, sociālā riska ģimenes, bāreņi, personas ar nopietnām veselības problēmām, personas ar atkarībām, ilgstošie sociālo pabalstu un pakalpojumu saņēmēji, iedzīvotāji ar zemu/ darba tirgum neatbilstošu izglītības līmeni/ kvalifikāciju, kā arī, bērni ar uzvedības traucējumiem, ir galvenās iedzīvotāju grupas Ziemeļlatgales teritorijā, kurām nepieciešama palīdzība sociālo pakalpojumu veidā.

Ir izkristalizējušās vairākas jaunas idejas sociālo pakalpojumu attīstīšanai un esošo pakalpojumu pieejamības paplašināšanai, tādas kā, palīdzības istaba vecākiem ar bērniem invalīdiem, rehabilitācijas/atpūtas pakalpojums invalīdu ģimenes locekļiem un daudzas citas.

Plašāka informācija par pētījumu: aija.strazda@redcross.lv

 

Tev varētu arī interēsēt:

Vairāk kā 400 ukraiņi dalījušies viedoklī par psihosociālā atbalsta vajadzībām

12.jūlijā 2024 Projekti
Projekta “Tilts uz labklājību: atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai Latvijā” ietvaros tapis Ukrainas civiliedzīvotāju psihosociālā atbalsta vajadzību novērtējums. Vajadzību novērtējums 2024 Pētījumā piedalījās 406 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ieradušies un uzturas Latvijā kopš 2022. gada 24. februāra, atbildot uz jautājumiem un sniedzot vērtīgu informāciju par viņu sociālekonomiskajām vajadzībām, humānās palīdzības izmantošanas paradumiem, izglītību, nodarbinātības iespējām, mentālo veselību, …

Profesionālās apmācības paver jaunas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

04.jūlijā 2024 Projekti
LSK laika posmā no 2024.gada februāra līdz jūnija beigām īstenoja Sociālekonomiskās integrācijas programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, lai sekmētu to sociālekonomisko iekļaušanu, veicinātu izpratni par karjeras izvēli, Ukrainā iegūtās izglītības atzīšanu Latvijā, kā arī veicinātu iespēju atrast profesionālās iespējas Latvijā atbilstoši personas kvalifikācijai un iepriekšējai pieredzei. Programmu uzsāka 55 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo Latgales, Kurzemes …

Aicinām darbā aprūpētājums Jūrmalā

04.jūlijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU Jūrmalā darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Šarlotes iela 1D, Rīgā, LV 1001, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē …

Vienaudžu mentālās veselības stiprināšana Daugavpilī: noslēdzies projekts “Neredzamās sāpes”

02.jūlijā 2024 Jaunieši
LSK Jaunatne Daugavpilī no 2023. gada 1. jūnija līdz šī gada 31. maijam īstenoja projektu “Neredzamās sāpes”. Tā mērķis bija sekmēt Daugavpils un pilsētas apkaimes jauniešu zināšanas par mentālo veselību, tā veicinot mērķa grupas emocionālo stāvokli. Projekta laikā tika organizēts jauniešu mentālās veselības vakars, informatīvie semināri par tādām tēmām kā sāpēs, kā sadzīvot ar mentālās …

Noslēgusies integrētā dienas nometne bērniem Jūrmalā

01.jūlijā 2024 Sociālais atbalsts
No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, LSK sociālajā centrā “Kauguri” notika integrētā dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Kopumā nometnē piedalījās 15 bērni, kuriem nedēļas gaitā tika piedāvātas radošās darbnīcas par dažādām tēmām, terapijas suņa klātbūtne, kā arī iespēja būt jūras tuvumā, jo sociālais centrs atrodas tikpat kā jūras krastā.  Priecājamies, ka ar Jūrmalas …