Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK) ietilpst Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību Federācijā (turpmāk – SKSPNB Federācija), kuras misija ir, mobilizējot humānisma spēkus, aizsargāt un uzlabot mazaizsargāto cilvēku dzīves apstākļus, kuru izdzīvošanas, sociālo un ekonomisko drošību un cilvēka cieņu visvairāk ietekmē dažādas riska situācijas. SKSPNB Federācija koordinē un vada starptautisko palīdzību dabas un cilvēku darbības izraisīto katastrofu upuriem, bēgļiem, kā arī slimību un epidēmiju laikā. Federācijas misija ir organizēt palīdzības sniegšanu, strādāt pie Nacionālo biedrību kapacitātes palielināšanas un ar Nacionālo biedrību palīdzību sniegt atbalstu cilvēkiem, kam tā nepieciešama. Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības (turpmāk – SSKSP) plašais tīklojums ļauj nogādāt vai sniegt palīdzību līdz ikvienai vietai, sabiedrībai, cilvēkam. Kopumā SSKSP kustībā ir 189 nacionālās biedrības, t.sk., LSK.

Esot SSKSP kustības sastāvā, LSK starptautisko sadarbību izvirzījusi par vienu no svarīgākajiem stratēģiskajiem mērķiem – būt par pilnvērtīgu sadarbības partneri un iekļauties SSKSP kustības īstenotajās aktivitātēs. Tiek turpināta un aizsākta sadarbība ar Norvēģijas, Austrijas, Vācijas, Zviedrijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas, Itālijas u.c. SK nacionālajām biedrībām. 2014.gada laikā parakstīti sadarbības līgumi sadarbības turpināšanai ar Vācijas SK un Norvēģijas SK, kā arī parakstīti līgumi sadarbības uzsākšanai ar Itālijas SK un vairākām Norvēģijas SK komitejām. Aktīva sadarbība notiek gan nacionālo biedrību, gan tiešā komiteju pārstāvības līmenī.

Latvijas un starptautiskā līmenī LSK jau ilgstoši un regulāri iesaistās dažāda mēroga starptautiskos pasākumos un aktivitātēs, t.sk., konferencēs, pieredzes apmaiņā, darba grupās, kā arī, apkopojot un nosūtot informāciju par esošo situāciju Latvijā un veiktajām aktivitātēm LSK darbības programmās. Tādējādi LSK pauž savu viedokli un iesaistās starptautiskās diskusijās un lēmumu pieņemšanas procesā.