Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja (SSKK), sadarbībā ar Ukrainas un blakus valstu SK nacionālām biedrībām (NB), turpina nepastarpinātu iespējamās palīdzības sniegšanu karadarbības rezultātā cietušajiem iedzīvotājiem un ievainotajiem karavīriem. SSKK kopā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federāciju (SSKSPF)  izsludinājusi ārkārtas aicinājumu veltīt 250 miljonus CHF palīdzības sniegšanai Ukrainā, līdzekļu piesaiste vēl turpinās. Tai skaitā arī Latvijas iedzīvotāju un juridisko personu ziedojumi, kas caur LSK ziedojumu kontu tiek pārskaitīti SSKK atbalsta kontā.

Šobrīd īstenotās aktivitātes Ukrainā

Notiek dzeramā ūdens piegādes, ūdens ņemšanas iekārtu ierīkošana, ēdiena un humānās palīdzības nodrošināšana cietušajiem iedzīvotājiem. Tiek sniegta palīdzība medicīnas iestādēm, nogādājot medikamentus un aprīkojumu, lai ārstētu ievainotos, papildus uzmanība veltīta ģimeņu saišu atjaunošanai, tai skaitā upuru mirstīgo atlieku iespējami cieņpilnai transportēšanai un apbedīšanai.

Kopš krīzes saasināšanās SSKK Ukrainā ir nogādājusi vairāk nekā 500 tonnas medicīnas preču, pārtikas un citas palīdzības preču: SSKK nemitīgi palielina palīdzības apjomus, lai reaģētu uz strauji augošajām humānās palīdzības vajadzībām. SSKK ir nosūtījusi uz reģionu aptuveni 140 papildus darbiniekus, tostarp medicīnas darbiniekus, tostarp ķirurgus, psihologus, ieroču piesārņojuma speciālistus, inženierus, loģistikas un citus, kas var nekavējoties palīdzēt cilvēkiem, kuriem tā nepieciešama. Uz Ungāriju, Poliju, Moldovu un Rumāniju devušies brīvprātīgie, lai stiprinātu humānās palīdzības sniedzēju kapacitāti.  Arvien aktuāli ir humānās palīdzības koridoru veidošanas procesi, ko karadarbības zonā izveidot ir sarežģīti, reizēm pat neiespējami.

Palīdzības sniegšana primāri vērsta uz mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām dzīves vietās un bēgļu plūsmas palīdzības punktos:

  • nepilngadīgie,
  • vientuļie seniori,
  • sievietes ar bērniem,
  • cilvēki ar invaliditāti.

Ievērojami palielinātas investīcijas SK vienību kapacitātes stiprināšanā Ukrainā un kaimiņvalstīs, lai atbalstītu vietēji organizētu humāno darbu. Piesaistīti vairāki tūkstoši brīvprātīgo un darbinieku. Cietušajiem iedzīvotājiem sniegta pajumte, pamata veselības aprūpe, vajadzības gadījumā – psihosociālais atbalsts, daudzpusīga palīdzība medikamentu, pārtikas un skaidras naudas izteiksmē.

 

Plašāka informācija par to, kā Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja nodrošina nepieciešamo palīdzību, pieejama šeit (angļu valodā).

SKSP federācija aktīvi iesaistās atbalsta sniegšanā SK nacionālajām biedrībām, atbalstītāju vidū arī starptautiska mēroga uzņēmumi

SSKSP federācija ir izsludinājusi ārkārtas aicinājumu piešķirt 100 miljonus Šveices franku, lai atbalstītu Sarkanā Krusta (SK) nacionālās biedrības, Ukrainā un citās reģiona valstīs, piemēram, Polijā, Ungārijā, Slovākijā, Lietuvā un citviet, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem, saistībā ar pieaugošo vardarbīgo karadarbību. SSKSPF cieši sadarbojas arī ar Starptautisko Sarkanā Krusta Komiteju (SSKK).

Ar finansiālā atbalsta palīdzību tiek spēcinātas Sarkanā Krusta komandas Ukrainā un kaimiņvalstīs, veicinot vietējā līmenī vadīta humānā darba efektivitāti.

SSKSPF ar komandu Ukrainā un Eiropas reģionālajā birojā nodrošina ārkārtējo atbalstu vairākās jomās:

  • operāciju vadībā,
  • veselības aprūpē,
  • palīdzības sniegšanā,
  • loģistikā,
  • informācijas pārvaldībā un komunikācijā.

Simtiem cilvēku visā SSKSPF strādā, lai atbalstītu Ukrainas Sarkano Krustu un kaimiņvalstu nacionālās biedrības, reaģējot uz krīzi. SSKSP Ukrainas konfliktu ir klasificējusi kā “sarkano ārkārtas situāciju”, kas prasa augstāko organizācijas uzmanību un iesaisti.

20. martā Frančesko Roka, Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācijas (SSKSPF) Prezidents ir ieradies nežēlīgā kara plosītajā Ukrainā, kur viņš iepazīstas ar situāciju un humānās krīzes apmēriem.

Viņš jau iepriekš ir aicinājis nodrošināt aizsardzību palīdzības sniedzējiem, kuri ir neitrāli, nenostājoties nevienā no karojošajām pusēm – viņi ir tie, kuri karā vissmagāk cietušajiem piegādā pirmās nepieciešamības lietas, piemēram, ēdienu, dzeramo ūdeni, medikamentus, apģērbu un citas lietas.

Frančesko Roka svētdien 20. martā viesojās Ukrainas centrālajā reģionā, bet 21. martā apmeklēts SK loģistikas centrs Černivcu pilsētā Ukrainas dienvidrietumu daļā. 

 

Uzņēmums “CIRCLE K” starptautiskā mērogā iestājas par cilvēcību un vienotām vērtībām

Arī “CIRCLE K” atbalsta Ukrainā cietušos un, sadarbībā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federāciju un LSK saskaņojumu savās tirdzniecības vietās Latvijā un citviet Eiropā īsteno iedzīvotāju ziedojumu piesaistes kampaņu “Tu ziedo, mēs ziedosim tikpat”. Ziedot iespējams, maksājot ar kredītkarti, kā arī ar skaidru naudu. Iedzīvotāju ziedojumus uzņēmums pārskaitīs SSKSPF, lai atbalstītu palīdzības sniegšanā iesaistītās Sarkanā Krusta nacionālās biedrības Ukrainā un tās kaimiņvalstīs. Plašāka informācija pieejama “CIRCLE K” mājaslapā.

Kopā varam palīdzēt!