Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Frančesko Roka, SSKSPF Prezidents, ieradies Ukrainā

22.martā 2022 Humanitāte

Frančesko Roka, Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācijas (SSKSPF) Prezidents ir ieradies nežēlīgā kara plosītajā Ukrainā, kur viņš iepazīstas ar situāciju un humānās krīzes apmēriem.

Viņš jau iepriekš ir aicinājis nodrošināt aizsardzību palīdzības sniedzējiem, kuri ir neitrāli, nenostājoties nevienā no karojošajām pusēm – viņi ir tie, kuri karā vissmagāk cietušajiem piegādā pirmās nepieciešamības lietas, piemēram, ēdienu, dzeramo ūdeni, medikamentus, apģērbu un citas lietas.

Frančesko Roka svētdien 20. martā viesojās Ukrainas centrālajā reģionā, bet 21. martā apmeklēts SK loģistikas centrs Černivcu pilsētā Ukrainas dienvidrietumu daļā. 

“Vajadzības Ukrainā šobrīd ir milzīgas: mūsu brīvprātīgie dara visu iespējamo, lai palīdzētu savai sabiedrībai. SSKSPF vēlas izrādīt globālu solidaritāti un savu atbalstu Ukrainas SK brīvprātīgajiem un darbiniekiem – viņi šobrīd glābj pašu svarīgāko – cilvēku dzīvības,” Frančesko Roka.

Kopš kara sākuma Ukrainu ir pametuši vairāk nekā trīs miljoni iedzīvotāju, bet vēl vairāki miljoni ir pārvietoti valsts iekšienē. Viņiem trūkst pārtika, ūdens, apģērbs un higiēnas preces.

Tev varētu arī interēsēt:

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.