Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Norisinājušās apmācības LSKJ jauniešiem “Jaunietis – jaunietim”

25.augustā 2020 Jaunieši

No 17. līdz 20. augustam kempingā “Abragciems” norisinājās LSK Jaunatnes nodaļu pārstāvju apmācības “Jaunietis – jaunietim”.  Kopumā 24 jaunieši tikās un kopā pilnveidoja savas zināšanas un prasmes par šādiem tematiem:

  • pasākumu un projektu organizēšana;
  • darbs komandā;
  • LSK Jaunatnes nodaļas vadīšana un efektivitāte;
  • pirmā palīdzība;
  • videi draudzīgi paradumi jeb atbildība par ilgtspējīgu vidi.

Nodarbību saturs tika apgūts praktiskā vaidā ar simulāciju, pieredzē balstītu refleksiju, radošu un interaktīvu prezentāciju palīdzību. Tāpat, jaunieši komandās veica dažādus uzdevumus, piedalījās diskusijās un citās neformālās izglītības aktivitātēs, tai skaitā spēlēs.

Dalībniekiem bija iespēja piedalīties vieslektoru vadītajos semināros par tādiem tematiem kā jauniešu seksuālā un mentālā veselība.

Paldies visiem par līdzdarbošanos un radīto pozitīvo atmosfēru! Uz tikšanos jau rudenī, kad notiks LSKJ nodaļu pārstāvju pieredzes apmaiņas tikšanās.

Kopā apmācībās “Jaunietis – jaunietim” piedalījās 24 jaunieši, kuri pārstāvēja 11 LSKJ nodaļas, kas atrodas 9 LSK reģionālo komiteju pārziņā.  


Papildus informācija

Katru gadu LSK Jaunatnes nodaļu vadītāji vai to pārstāvji satiekas 3 – 4 reizes gadā, lai dalītos pieredzē, piedalītos apmācībās un iedvesmotu cits citu turpmākai brīvprātīgā darba veikšanai LSK dažādos Latvijas novados. Šobrīd LSK kopā ir 18 jauniešu nodaļas 14 LSK reģionālajās komitejās. Nodaļu biedri aktīvi iesaistās organizācijā kā brīvprātīgie.

Latvijas iedzīvotājs neatkarīgi no vecuma var iesaistīties LSK Jaunatnes vai citās programmās dažādās vietā Latvijā, aizpildot pieteikuma anketu šeit: http://www.redcross.lv/jauniesi/pievienojies-lskj/  vai sazinoties pa tālruni un dodoties klātienē uz tuvāko LSK reģionālo komiteju:  http://www.redcross.lv/komitejas/.


Apmācību laikā tika īstenotas aktivitātes Eiropas Solidaritātes Korpusa “Elpo, lai priecātos 2” un “Viena dzīvība” ietvaros. Abi projekti tiek finansēti ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. 

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Vairāk par projektu “Elpo, lai priecātos 2” aicinām lasīt šeit.

Tev varētu arī interēsēt:

Vairāk kā 400 ukraiņi dalījušies viedoklī par psihosociālā atbalsta vajadzībām

12.jūlijā 2024 Projekti
Projekta “Tilts uz labklājību: atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai Latvijā” ietvaros tapis Ukrainas civiliedzīvotāju psihosociālā atbalsta vajadzību novērtējums. Vajadzību novērtējums 2024 Pētījumā piedalījās 406 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ieradušies un uzturas Latvijā kopš 2022. gada 24. februāra, atbildot uz jautājumiem un sniedzot vērtīgu informāciju par viņu sociālekonomiskajām vajadzībām, humānās palīdzības izmantošanas paradumiem, izglītību, nodarbinātības iespējām, mentālo veselību, …

Profesionālās apmācības paver jaunas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

04.jūlijā 2024 Projekti
LSK laika posmā no 2024.gada februāra līdz jūnija beigām īstenoja Sociālekonomiskās integrācijas programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, lai sekmētu to sociālekonomisko iekļaušanu, veicinātu izpratni par karjeras izvēli, Ukrainā iegūtās izglītības atzīšanu Latvijā, kā arī veicinātu iespēju atrast profesionālās iespējas Latvijā atbilstoši personas kvalifikācijai un iepriekšējai pieredzei. Programmu uzsāka 55 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo Latgales, Kurzemes …

Aicinām darbā aprūpētājums Jūrmalā

04.jūlijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU Jūrmalā darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Šarlotes iela 1D, Rīgā, LV 1001, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē …

Vienaudžu mentālās veselības stiprināšana Daugavpilī: noslēdzies projekts “Neredzamās sāpes”

02.jūlijā 2024 Jaunieši
LSK Jaunatne Daugavpilī no 2023. gada 1. jūnija līdz šī gada 31. maijam īstenoja projektu “Neredzamās sāpes”. Tā mērķis bija sekmēt Daugavpils un pilsētas apkaimes jauniešu zināšanas par mentālo veselību, tā veicinot mērķa grupas emocionālo stāvokli. Projekta laikā tika organizēts jauniešu mentālās veselības vakars, informatīvie semināri par tādām tēmām kā sāpēs, kā sadzīvot ar mentālās …

Noslēgusies integrētā dienas nometne bērniem Jūrmalā

01.jūlijā 2024 Sociālais atbalsts
No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, LSK sociālajā centrā “Kauguri” notika integrētā dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Kopumā nometnē piedalījās 15 bērni, kuriem nedēļas gaitā tika piedāvātas radošās darbnīcas par dažādām tēmām, terapijas suņa klātbūtne, kā arī iespēja būt jūras tuvumā, jo sociālais centrs atrodas tikpat kā jūras krastā.  Priecājamies, ka ar Jūrmalas …